Zprávy / Pozvánky

Betlémská kulturní noc pošesté

Betlémská kulturní noc pošesté

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.08.2017

Již šestý ročník multižánrového jednodenního festivalu Betlémská kulturní noc (BKN), na jehož programu se podílí více než 20 sousedících institucí, připraví návštěvníkům sled zajímavých akcí ve čtvrtek 7. září od 15 hodin až do půlnoci. Jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na velký open air koncert, noční prohlídku kláštera, charitativní Prostřený stůl na náměstí, řadu vernisáží, hudebních vystoupení, autorských čtení, degustací a prohlídek. Novinkou bude několik tras po okolí a jindy uzavřených prostorách nebo pořady pro děti. Festival je zdarma.

Cílem Betlémské kulturní noci je upozornit na velkou koncentraci zajímavých institucí, které se na Betlémském náměstí a v jeho okolí nacházejí. Kromě několika renomovaných galerií, Náprstkova muzea, Kina Ponrepo je zde řada kaváren a barů, které pravidelně pořádají výstavy, čtení, divadelní vystoupení nebo koncerty. Jsou tu i specifické podniky: kromě oblíbené Champagnerie se BKN účastní i nově otevřená Donuterie. Pravidelně je také velký zájem o noční prohlídku v dominikánském klášteře a kostele sv. Jiljí, letos ji doplní komentované prohlídky čerstvě zrekonstruovaného domu U Voříkovských v Liliové ulici a ve spolupráci s Policií ČR a Prague City Tourism budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si strážní věž z opevnění Prahy v Bartolomějské ulici. Pro akčnější a kreativní návštěvníky je nově připraven květinový workshop v galerii FOX.


KampaNula ke svému tradičnímu charitativnímu Prostřenému stolu uprostřed náměstí přizvala swingovou kapelu Kočky mají pré a pražského harmonikáře. V koncertní galerii Art Space ve starém sklepení v Řetězové ulici vystoupí organic choir Krásné zpěvačky pod vedením Kateřiny Sodomkové a za doprovodu kytaristy Vladimíra Hájka. Letošní hlavní open airový koncert ve dvorním traktu mezi Betlémskou kaplí a Galerií Jaroslava Fragnera bude patřit kapelám Nauzea Orchestra a WWW Neurobeat. V Champagnerii se návštěvníci mohou těšit na koncert komorní hudby, v Blues sklepu na bluesový koncert Filipa Zoubka One Man Show a jeho hosta Jaromíra Hůlu. V Zázemí vystoupí pražská poprocková skupina DIVE.


Vernisážovou trasu mohou návštěvníci započít v Jilské v Galerii U Prstenu (výstava již 27. ročníku Mezinárodního sympozia keramiky Bechyně), pokračovat na náměstí v Galerii U Betlémské kaple (obrazy Lubomíra Typlta), dále v protější Galerii Jaroslava Fragnera (Bienále experimentální architektury #3: Zaha Hadid Architects) a nakonec se vypravit až do Stříbrné, do Galerie Fotografic (fotografie Dity Pepe, spolu s DJ Filipem z Radia 1). K aktuální výstavě Příběh Tibetu v Náprstkově muzeu provede zájemce přímo autorka výstavy Helena Heroldová. Ve FOX Gallery na rohu Náprstkovy a ulice Karoliny Světlé se kromě květinového workshopu (pod vedením floristek Míši Bachoríkové a Šárky Cerhové, zvýhodněná cena 250 Kč, rezervace: info@foxgallery.cz či na tel. 737 077 200) bude také křtít murál nazvaný Nekonečno výtvarníka Davida Mazance.

Betlémská kulturní noc je součástí Open Air Arény Betlémské náměstí, kterou již 6. rokem pořádá Galerie Jaroslava Fragnera ve snaze podpořit kultivaci veřejného prostoru v turistickém centru metropole. Z letního festivalu se posléze stal celoroční projekt, v jehož rámci dostávají prostor alternativní tvůrci, umělci i studenti a školy (zejména Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze), architekti i zahradní architekti, výtvarníci, hudebníci a herci, aby svými site-specific instalacemi či vystoupeními oživili dvorní trakt Galerie Jaroslava Fragnera (mezi vystupujícími autory byli např. hudebníci Mucha, Zrní, Kapitán Demo, Ty syčáci, Činna; výtvarníci Kurt Gebauer, Dominik Lang, Jiří Příhoda, Inghild Karlsen, Jan a Petr Stolínové, Lenka Klodová; architekti H3T, Martin Kloda, NL Architects, Kengo Kuma Architects; divadelní spolky Vosto5, V.A.D., Sektor pro hosty, Squadra sua, Depresivní děti).

Info

Betlémská kulturní noc VI.
7. 9. 2017 15:00
Betlémské náměstí a okolí, Praha

www.facebook.com/events/321138598345199
www.facebook.com/Betlemskakulturninoc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

redakce 25.10.2021

Peníze vybrané na této benefiční akci budou použity na podporu osob v tíživé finanční situaci, které jsou nuceny přijet do České republiky na interrupci.

Label Xion zve do Puncta

redakce 25.10.2021

V Puncte bude Hydropsyche doprevádzaný vizuálom od Petry Hermanovej, ktorá využíva kombináciu ručne kreslenej a digitálnej animácie.

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace