Zprávy / Pozvánky

Betlémská kulturní noc pošesté

Betlémská kulturní noc pošesté

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.08.2017

Již šestý ročník multižánrového jednodenního festivalu Betlémská kulturní noc (BKN), na jehož programu se podílí více než 20 sousedících institucí, připraví návštěvníkům sled zajímavých akcí ve čtvrtek 7. září od 15 hodin až do půlnoci. Jako každý rok se návštěvníci mohou těšit na velký open air koncert, noční prohlídku kláštera, charitativní Prostřený stůl na náměstí, řadu vernisáží, hudebních vystoupení, autorských čtení, degustací a prohlídek. Novinkou bude několik tras po okolí a jindy uzavřených prostorách nebo pořady pro děti. Festival je zdarma.

Cílem Betlémské kulturní noci je upozornit na velkou koncentraci zajímavých institucí, které se na Betlémském náměstí a v jeho okolí nacházejí. Kromě několika renomovaných galerií, Náprstkova muzea, Kina Ponrepo je zde řada kaváren a barů, které pravidelně pořádají výstavy, čtení, divadelní vystoupení nebo koncerty. Jsou tu i specifické podniky: kromě oblíbené Champagnerie se BKN účastní i nově otevřená Donuterie. Pravidelně je také velký zájem o noční prohlídku v dominikánském klášteře a kostele sv. Jiljí, letos ji doplní komentované prohlídky čerstvě zrekonstruovaného domu U Voříkovských v Liliové ulici a ve spolupráci s Policií ČR a Prague City Tourism budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si strážní věž z opevnění Prahy v Bartolomějské ulici. Pro akčnější a kreativní návštěvníky je nově připraven květinový workshop v galerii FOX.


KampaNula ke svému tradičnímu charitativnímu Prostřenému stolu uprostřed náměstí přizvala swingovou kapelu Kočky mají pré a pražského harmonikáře. V koncertní galerii Art Space ve starém sklepení v Řetězové ulici vystoupí organic choir Krásné zpěvačky pod vedením Kateřiny Sodomkové a za doprovodu kytaristy Vladimíra Hájka. Letošní hlavní open airový koncert ve dvorním traktu mezi Betlémskou kaplí a Galerií Jaroslava Fragnera bude patřit kapelám Nauzea Orchestra a WWW Neurobeat. V Champagnerii se návštěvníci mohou těšit na koncert komorní hudby, v Blues sklepu na bluesový koncert Filipa Zoubka One Man Show a jeho hosta Jaromíra Hůlu. V Zázemí vystoupí pražská poprocková skupina DIVE.


Vernisážovou trasu mohou návštěvníci započít v Jilské v Galerii U Prstenu (výstava již 27. ročníku Mezinárodního sympozia keramiky Bechyně), pokračovat na náměstí v Galerii U Betlémské kaple (obrazy Lubomíra Typlta), dále v protější Galerii Jaroslava Fragnera (Bienále experimentální architektury #3: Zaha Hadid Architects) a nakonec se vypravit až do Stříbrné, do Galerie Fotografic (fotografie Dity Pepe, spolu s DJ Filipem z Radia 1). K aktuální výstavě Příběh Tibetu v Náprstkově muzeu provede zájemce přímo autorka výstavy Helena Heroldová. Ve FOX Gallery na rohu Náprstkovy a ulice Karoliny Světlé se kromě květinového workshopu (pod vedením floristek Míši Bachoríkové a Šárky Cerhové, zvýhodněná cena 250 Kč, rezervace: info@foxgallery.cz či na tel. 737 077 200) bude také křtít murál nazvaný Nekonečno výtvarníka Davida Mazance.

Betlémská kulturní noc je součástí Open Air Arény Betlémské náměstí, kterou již 6. rokem pořádá Galerie Jaroslava Fragnera ve snaze podpořit kultivaci veřejného prostoru v turistickém centru metropole. Z letního festivalu se posléze stal celoroční projekt, v jehož rámci dostávají prostor alternativní tvůrci, umělci i studenti a školy (zejména Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze), architekti i zahradní architekti, výtvarníci, hudebníci a herci, aby svými site-specific instalacemi či vystoupeními oživili dvorní trakt Galerie Jaroslava Fragnera (mezi vystupujícími autory byli např. hudebníci Mucha, Zrní, Kapitán Demo, Ty syčáci, Činna; výtvarníci Kurt Gebauer, Dominik Lang, Jiří Příhoda, Inghild Karlsen, Jan a Petr Stolínové, Lenka Klodová; architekti H3T, Martin Kloda, NL Architects, Kengo Kuma Architects; divadelní spolky Vosto5, V.A.D., Sektor pro hosty, Squadra sua, Depresivní děti).

Info

Betlémská kulturní noc VI.
7. 9. 2017 15:00
Betlémské náměstí a okolí, Praha

www.facebook.com/events/321138598345199
www.facebook.com/Betlemskakulturninoc

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace