Zprávy / Pozvánky

Bianca Casady tentokrát sólově i jako filmařka

Bianca Casady tentokrát sólově i jako filmařka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.05.2015

Při příležitosti účasti Biancy Casady na Pražském Quadriennale 2015 uvede Divadlo Archa 19. června speciální projekci s hudebním doprovodem. V tomto sólo projektu se Bianca Casady představí nejen jako hudebnice, ale i jako filmařka. V Divadle Archa živě zahraje a zazpívá ke svému filmu, který je nyní ve výrobě a jehož projekci v Arše doprovodí na piano Jean-Marc Ruellan a Doug Wieselman (Antony and the Johnsons). Koncertu předchází přednáška Biancy Casady v rámci Pražského Quadriennale, která se koná 18. června v Colloredo – Mansfeldském paláci. Debatu po přednášce bude moderovat Ondřej Hrab.

Bianca Casady (Coco) je hudebnice a výtvarnice původem ze Spojených statů. Se svou sestrou Sierrou (Rosie) Casady založila před dvanácti lety hudební skupinu CocoRosie. Sestry se narodily a vyrostly v Americe, ale skupinu vytvořily v Paříži – poté, co se zde setkaly po letech odloučení. Od té doby používají k označení společných i samostatných aktivit jméno CocoRosie.


V Divadle Archa, kde se CocoRosie představily českému publiku vůbec poprvé v roce 2007, vystoupí Bianca nejen jako mnohostranná vokalistka, ale i filmařka. Živě zahraje a zazpívá ze soundtracku ke svému filmu, který je nyní ve výrobě. Ve filmu sleduje pouť skupiny postav – outsiderů: Osamělého klauna, Bezruké panny, Vagabunda Wino. "Všichni hledají domov. Zdá se, že už ani nežijí, ale bloudí v jakémsi snu. Duchové věčné přítomnosti trmácející se domů," popisuje Bianca. Pražské představení je rozvedením projektu prezentovaného vloni v listopadu v Centre Pompidou. Na jevišti Archy Biancu doprovodí na piano Jean-Marc Ruellan a na saxofon, klarinet, basklarinet a elektrickou kytaru Doug Wieselman. Wieselman je členem Antony and the Johnsons a spolupracoval například s Johnem Luriem a the Lounge Lizards, Lou Reedem, Joan-As-Policewoman či Laurie Anderson.

Bianca přijede do Prahy z Moskvy, přímo po premiéře představení, na němž se CocoRosie podílely s Robertem Wilsonem. Sestry napsaly hudbu k adaptaci Puškinových pohádek ve Statním divadle národů. Po Peteru Panovi – uvedeném v Berlíně a Paříži – jde o druhý kus, který CocoRosie s tímto mágem divadelní avantgardy vytvořily. Sám Robert Wilson ke společné práci řekl: "Bylo to jiné než například s Davidem Byrnem, Philipem Glassem nebo Tomem Waitsem, protože CocoRosie jsou i výtvarnice – byť základem výsledného díla je zvuk. Přemýšlely hodně nad líčením, nad vzhledem postav, nad tím, jak s tím budou ladit písně i zvukové efekty."

Bianca je též členkou Future Feminists, skupiny, v níž kromě její sestry působí Antony Hegarty, Kembra Pfahler a Johanna Constantine. Uskupení se různými uměleckými prostředky snaží definovat budoucnost feminismu.

Info

Bianca Casady (us) - The Dead Season
19. 6. 2015 20:00
Divadlo Archa, Praha

www.facebook.com/events/824040231024280
www.facebook.com/DivadloArcha
www.divadloarcha.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Edison Filmhub promítne všech sedmnáct filmů nominovaných na Českého lva

redakce 13.02.2020

Přehlídkou zároveň Edison startuje svůj nový programový blok Český výběr, ve kterém budou promítány kurátorsky selektované tituly.

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce 12.02.2020

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech.

Vanessa, rap i Gaea v Kabinetu

redakce 12.02.2020

Svátek všech zamilovaných bude v Kabinetu vypadat trochu jinak. Do Brna se po dlouhé době vrátí legendární Vanessa.

Filmové zpovědi hostů fóra Meltingpot potřetí

redakce 12.02.2020

V letošním ročníku Voices of Meltingpot se představí profesně i národnostně pestrá skladba hostů.