Zprávy / Pozvánky

Bianca Casady tentokrát sólově i jako filmařka

Bianca Casady tentokrát sólově i jako filmařka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.05.2015

Při příležitosti účasti Biancy Casady na Pražském Quadriennale 2015 uvede Divadlo Archa 19. června speciální projekci s hudebním doprovodem. V tomto sólo projektu se Bianca Casady představí nejen jako hudebnice, ale i jako filmařka. V Divadle Archa živě zahraje a zazpívá ke svému filmu, který je nyní ve výrobě a jehož projekci v Arše doprovodí na piano Jean-Marc Ruellan a Doug Wieselman (Antony and the Johnsons). Koncertu předchází přednáška Biancy Casady v rámci Pražského Quadriennale, která se koná 18. června v Colloredo – Mansfeldském paláci. Debatu po přednášce bude moderovat Ondřej Hrab.

Bianca Casady (Coco) je hudebnice a výtvarnice původem ze Spojených statů. Se svou sestrou Sierrou (Rosie) Casady založila před dvanácti lety hudební skupinu CocoRosie. Sestry se narodily a vyrostly v Americe, ale skupinu vytvořily v Paříži – poté, co se zde setkaly po letech odloučení. Od té doby používají k označení společných i samostatných aktivit jméno CocoRosie.


V Divadle Archa, kde se CocoRosie představily českému publiku vůbec poprvé v roce 2007, vystoupí Bianca nejen jako mnohostranná vokalistka, ale i filmařka. Živě zahraje a zazpívá ze soundtracku ke svému filmu, který je nyní ve výrobě. Ve filmu sleduje pouť skupiny postav – outsiderů: Osamělého klauna, Bezruké panny, Vagabunda Wino. "Všichni hledají domov. Zdá se, že už ani nežijí, ale bloudí v jakémsi snu. Duchové věčné přítomnosti trmácející se domů," popisuje Bianca. Pražské představení je rozvedením projektu prezentovaného vloni v listopadu v Centre Pompidou. Na jevišti Archy Biancu doprovodí na piano Jean-Marc Ruellan a na saxofon, klarinet, basklarinet a elektrickou kytaru Doug Wieselman. Wieselman je členem Antony and the Johnsons a spolupracoval například s Johnem Luriem a the Lounge Lizards, Lou Reedem, Joan-As-Policewoman či Laurie Anderson.

Bianca přijede do Prahy z Moskvy, přímo po premiéře představení, na němž se CocoRosie podílely s Robertem Wilsonem. Sestry napsaly hudbu k adaptaci Puškinových pohádek ve Statním divadle národů. Po Peteru Panovi – uvedeném v Berlíně a Paříži – jde o druhý kus, který CocoRosie s tímto mágem divadelní avantgardy vytvořily. Sám Robert Wilson ke společné práci řekl: "Bylo to jiné než například s Davidem Byrnem, Philipem Glassem nebo Tomem Waitsem, protože CocoRosie jsou i výtvarnice – byť základem výsledného díla je zvuk. Přemýšlely hodně nad líčením, nad vzhledem postav, nad tím, jak s tím budou ladit písně i zvukové efekty."

Bianca je též členkou Future Feminists, skupiny, v níž kromě její sestry působí Antony Hegarty, Kembra Pfahler a Johanna Constantine. Uskupení se různými uměleckými prostředky snaží definovat budoucnost feminismu.

Info

Bianca Casady (us) - The Dead Season
19. 6. 2015 20:00
Divadlo Archa, Praha

www.facebook.com/events/824040231024280
www.facebook.com/DivadloArcha
www.divadloarcha.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Nick Waterhouse a Girl in Red v Praze

redakce 23.03.2021

Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.

Startuje nový Clubhouse Room o elektronické hudební scéně

redakce 21.03.2021

První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.

Katarína Máliková a další budou streamovat z brněnských klubů

redakce 21.03.2021

Na festivale vystoupí Teepee, Katarína Máliková, Neřvi mi do ucha, Bare Escape a i další.

Druhá benefiční akce Ledoborců Kultury

redakce 20.03.2021

Když kultuře bylo nejhůř, když ledy opatření ne a ne povolit, když celkové oteplení bylo v nedohlednu, tu vynořil se Ledoborec.

Hudba Miroslava Tótha v podání Dystopic Requiem Quartet

redakce 11.03.2021

Premiéra nového diela Miroslava Tótha, ktorý zložil skladbu pre Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, premiérovanú Kronos Quartetom na Pohode, prejde online.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace