Zprávy / Pozvánky

Bianca Casady tentokrát sólově i jako filmařka

Bianca Casady tentokrát sólově i jako filmařka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.05.2015

Při příležitosti účasti Biancy Casady na Pražském Quadriennale 2015 uvede Divadlo Archa 19. června speciální projekci s hudebním doprovodem. V tomto sólo projektu se Bianca Casady představí nejen jako hudebnice, ale i jako filmařka. V Divadle Archa živě zahraje a zazpívá ke svému filmu, který je nyní ve výrobě a jehož projekci v Arše doprovodí na piano Jean-Marc Ruellan a Doug Wieselman (Antony and the Johnsons). Koncertu předchází přednáška Biancy Casady v rámci Pražského Quadriennale, která se koná 18. června v Colloredo – Mansfeldském paláci. Debatu po přednášce bude moderovat Ondřej Hrab.

Bianca Casady (Coco) je hudebnice a výtvarnice původem ze Spojených statů. Se svou sestrou Sierrou (Rosie) Casady založila před dvanácti lety hudební skupinu CocoRosie. Sestry se narodily a vyrostly v Americe, ale skupinu vytvořily v Paříži – poté, co se zde setkaly po letech odloučení. Od té doby používají k označení společných i samostatných aktivit jméno CocoRosie.


V Divadle Archa, kde se CocoRosie představily českému publiku vůbec poprvé v roce 2007, vystoupí Bianca nejen jako mnohostranná vokalistka, ale i filmařka. Živě zahraje a zazpívá ze soundtracku ke svému filmu, který je nyní ve výrobě. Ve filmu sleduje pouť skupiny postav – outsiderů: Osamělého klauna, Bezruké panny, Vagabunda Wino. "Všichni hledají domov. Zdá se, že už ani nežijí, ale bloudí v jakémsi snu. Duchové věčné přítomnosti trmácející se domů," popisuje Bianca. Pražské představení je rozvedením projektu prezentovaného vloni v listopadu v Centre Pompidou. Na jevišti Archy Biancu doprovodí na piano Jean-Marc Ruellan a na saxofon, klarinet, basklarinet a elektrickou kytaru Doug Wieselman. Wieselman je členem Antony and the Johnsons a spolupracoval například s Johnem Luriem a the Lounge Lizards, Lou Reedem, Joan-As-Policewoman či Laurie Anderson.

Bianca přijede do Prahy z Moskvy, přímo po premiéře představení, na němž se CocoRosie podílely s Robertem Wilsonem. Sestry napsaly hudbu k adaptaci Puškinových pohádek ve Statním divadle národů. Po Peteru Panovi – uvedeném v Berlíně a Paříži – jde o druhý kus, který CocoRosie s tímto mágem divadelní avantgardy vytvořily. Sám Robert Wilson ke společné práci řekl: "Bylo to jiné než například s Davidem Byrnem, Philipem Glassem nebo Tomem Waitsem, protože CocoRosie jsou i výtvarnice – byť základem výsledného díla je zvuk. Přemýšlely hodně nad líčením, nad vzhledem postav, nad tím, jak s tím budou ladit písně i zvukové efekty."

Bianca je též členkou Future Feminists, skupiny, v níž kromě její sestry působí Antony Hegarty, Kembra Pfahler a Johanna Constantine. Uskupení se různými uměleckými prostředky snaží definovat budoucnost feminismu.

Info

Bianca Casady (us) - The Dead Season
19. 6. 2015 20:00
Divadlo Archa, Praha

www.facebook.com/events/824040231024280
www.facebook.com/DivadloArcha
www.divadloarcha.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat Festival zve ke shlédnutí 360° live streamu

redakce 01.04.2020

V rámci iniciativy Virtual Healing, pořádané na podporu pražské klubové scény, vystoupí Lunchmeat rezidenti na improvizované stagi.

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

redakce 01.04.2020

Ukáž vrecká pracuje s príbehom, ktorý je skutočný, ale presný výklad textu aj videa chce kapela nechať na poslucháčoch.

Black Metall není Black metal aneb Kulturní úderka

redakce 29.03.2020

Garage rocková Kulturní úderka neváhá zamíchat do svých skladeb blues, okořenit je ostrým riffem nebo úplně ztišit do akustické balady.

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu

redakce 28.03.2020

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu v Divadle Archa.

Virtual Healing: DJské kolektivy streamují pro osamělé tanečníky

redakce 26.03.2020

V reakci na nenadálou situaci se spojily desítky kolektivů z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst - pop-up studia streamují denně živě koncerty, DJské sety, rozhovory.

Squid, fenomén britské kytarové scény, přijedou poprvé do Česka

redakce 24.03.2020

Divokou kartu britské kytarové scény získal loni bezpochyby postpunkový/diskofunkový fenomén Squid. V srpnu se představí v Underdogs'.

Lucy Dacus ani James Arthur v Praze nevystoupí, Easy Life a IAMX ano

redakce 24.03.2020

Odložené jarní akustické turné Chrise Cornera a jeho tajuplného projektu IAMX i koncert Easy Life znají nové termíny.

Grandmaster Flash se po minulém triumfu vrací do Roxy

redakce 23.03.2020

Pionýr hip hopu, otec mixování a scratchingu – to vše se skrývá pod pseudonymem Grandmaster Flash.

Einstürzende Neubauten a Nick Mason přesouvají svá turné

redakce 22.03.2020

Čeká se na to, jak se situace ohledně koronaviru v Evropě vyvine vzhledem k současným opatřením vlád jednotlivých evropských zemí.

Kina znovu promítají, streamují online i s chatem

redakce 20.03.2020

Moje kino Live funguje tak, že si divák koupí e-vstupenku do svého oblíbeného kina a spolu s dalšími zhlédne smínek.