Zprávy

Billow vydávají dvojsingl a míří do Japonska

Billow vydávají dvojsingl a míří do Japonska

redakce | Zprávy | 25.08.2022

Dreampopová trojice Billow z Veselí nad Moravou se půl roku po vydání EP s názvem IV ohlašuje dvěma novými písněmi. „Hlavním zdrojem textových nápadů pro skladby Loon a Dark Blues mi byly životy Chrise McCandlesse a Jasona Moliny. Při čtení jejich biografií jsem rozpomínala na střípky ze života na maloměstě a těmi jsem texty prokládala,“ říká zpěvačka Lenka Zbořilová.

fotogalerie z vystoupení v Orlové zde

Kapela zároveň ohlásila turné po Japonsku, kde od 28. srpna do 7. září odehraje devět koncertů na trase Osaka-Tokio. „Máme velké štěstí na komunitu kolem labelu Z Tapes a velmi ochotného organizátora, který je s námi v kontaktu už několik měsíců a pomáhá nám s přípravami celé tour.“


Billow kazety jsou v japonských hudebních obchodech distribuovány od vydání prvního alba Maps. Uchytila se zde i sólová nahrávka Lenky Zbořilové, která jako ivy z zahraje v Tokiu také jeden z koncertů.

Info

Billow
Bandcamp kapely

foto © se svolením Billow

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Fource: producent Fakear i rapper Songer

redakce 26.03.2023

Britskou scénu si Songer získal svou schopností rapovat téměř do jakéhokoliv beatu, jeho introspektivní texty navíc nikdy nesklouzly k laciným žánrovým klišé.

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace