Zprávy / Nové desky

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape. Tu natočila v rámci prvních Budova č. 6 sessions, které posluchače zavedou do chátrajícího prostoru v opuštěné části veselských železáren, které ještě v nedávné minulosti zaměstnávaly tisíce lidí.

Elektronická Soggy Years je jednou z nejklidnějších skladeb nové desky Seascape, kterou Billow vydali v polovině října na slovenském labelu Z Tapes. Živá verze tentokrát kapelu zachycuje v tříčlenné podobě bez bicích.

„Budovu č. 6 jsme si pro natáčení vybrali z prostého důvodu. Je naší zkušebnou, kde část nového alba vznikala, ale zároveň také místem, kde se na polotajných koncertech, přednáškách, výstavách či filmových projekcích setkávají místní nadšenci. Budova byla na začátku v mizerném stavu, ale za ty skoro 2 roky existence se kolem ní vytvořila silná komunita lidí, která jí vdechla život – a i když se tzv. „Šestka“ stále rozpadá, je bez vody i tepla, stala se snad i díky své tajemné poloze oblíbeným útočištěm pro desítky místních i přespolních,“ popisují členové Billow.

Info

Billow
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aiko a její svět

redakce 03.08.2020

Expiration Date je krokem, který ji posouvá z hranic bedroom-popu do zvukově bohatšího světa.

Debutové EP vydává rapperka Arleta

redakce 30.07.2020

Holčičí hlas, křehkost a bázeň. Lesní stezka, hledání, klopýtání přes kořeny, animalismus, šamanismus, příroda a poničená květina.

Debutový album kapely Kvaskova

redakce 29.07.2020

Temné a melancholické hudobné plochystriedajú energické pasáže s baladickým nádychom a sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka rusínskeho pôvodu svojim podmanivým hlasom.

První singl písničkáře Hello Incognito

redakce 27.07.2020

Skladba Girls zároveň vyšla i na letní kompilaci oceňovaného slovenského labelu Z Tapes.

Staňte se součástí první kompilace kolektivu Trigger

redakce 26.07.2020

Kolektiv Trigger vydal první sample pack ke stažení zdarma v rámci online rezidence na festivalu DGTL FMNSM a vyzývá další inteprety.

Až se řeky vylijí z břehů, Alen

redakce 25.07.2020

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů.

Enchanted Lands vydává u Quantum Natives

redakce 20.07.2020

Bára Polcerová aka Enchanted Lands po letech konečně vydává novou desku. Jmenuje se Cryptic Island Eco-Sanctuary.

Duben v Pešti vydávají album u Polí5

redakce 19.07.2020

Nové album obsahuje devět převážně nových písní s výhradně Podlahovými texty a s hudbou, na které se podílí celá kapela.

Vyšel soundtrack Pilgrims Tomáše Dvořáka

redakce 18.07.2020

Minority Records oznamuje vydání soundtracku Pilgrims, krátké sady zvukomalebných a radostných skladeb Tomáše Dvořáka aka Floexe.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.