Zprávy

Billy Barman majú vizuál k singlu Zero

Billy Barman majú vizuál k singlu Zero

redakce | Zprávy | 11.07.2022

Skupina Billy Barman má za sebou jarné klubové turné s názvom Zero tour, ktorým po poslednom albume Zlatý vek symbolicky otvára novú kapitolu svojej existencie. Tesne pred prvými koncertmi obľúbená kapela vydala nový singel Zero, a teraz k nemu zverejňuje aj videoklip.

report z koncertu v Bratislavě zde

„Na začiatku bola idea veľkej neónovej basgitary svietiacej v tme. Takýto špeciálny hudobný nástroj nám vyrobili Jakub Kolarovič a Alex Zelina a na ňom sme potom spolu s režisérmi postavili celý vizuál,“ hovorí na úvod bubeník Matej Ruman. „Skladba, ale aj video sú venované našej novej basgitaristke Laure. Jednak sa na novej pesničke autorsky podieľala, a zároveň je ústrednou postavou klipu,“ vraví spevák Juraj Podmanický. Basgitaristka Laura Jašková, známa pod pseudonymom Meowlau, sa stala členkou kapely minulý rok v septembri. Klip režírovala dvojica Pepe EhrenbergerDamián Pastirčák. „Vzhľadom na text piesne bolo jasné, v akom aute sa opäť budeme voziť (už celkovo tretíkrát v histórii naších videoklipov). Týmto pozdravujeme klub Saabistov na Slovensku aj v Čechách,“ dopĺňa svojich kolegov gitarista Jozef Vrabel.

Singel Zero je ochutnávkou z nového materiálu, na ktorom Billy Barman pracujú od jesene 2021. Po letnej festivalovej sezóne Barmani plánujú pokračovať v skladaní a nahrávaní nových skladieb, s výhľadom na nový album v priebehu roka 2023.

Info

Billy Barman
web kapely

foto © Lousy Auber

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

Fomo podle post-hudby

redakce 03.10.2022

Pražské elektropopové duo post-hudba čekají nabité tři měsíce: nejdřív singl, pak koncerty, a z kraje roku 2023 i nové album.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Online kasino žádné bonusy

komerční článek 03.10.2022

Na veškerou činnost těchto platforem dohlíží v souladu s platnou legislativou Ministerstvo financí ČR.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace