Zprávy / Pozvánky

Bio Oko karnevalem brazilských filmů

Bio Oko karnevalem brazilských filmů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.09.2015

Ve dnech mezi 5. a 8. listopadem proběhne v pražském Biu Oko v pořadí již druhý ročník festivalu brazilských filmů Kino Brasil. Tento rok, stejně jako loni, připravujeme mix současné brazilské filmové produkce. Cílem je opět ukázat divákovi současnou brazilskou kinematografii a přenést ho do světa, kde film není pouhou analogií k bujarým brazilským oslavám s kulisami riodejaneirského Krista Spasitele, ale zobrazením pestré brazilské reality očima současných režisérů původem z Brazílie. Představuje českému divákovi Brazílii prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách běžně dostupné. Festival vypukne 5. listopadu a diváci se mohou těšit na 4 dny nabité nejen filmovými překvapeními, ale i doprovodným hudebním programem s gastronomickými specialitami. Festival přinese různé filmové žánry včetně dokumentu, animace i dětské projekce. Spolek Saudade, který festival organizuje je čistě neziskový.


Mezi poutavé filmy patří osmdesátiminutový animovaný snímek Chlapec a svět (O Menino e o Mundo, 2013), ve kterém se režisérovi Alê Abreu podařilo vystihnout příběh o hledání vlastního já i hluboké společenské poselství. Očima malého chlapce se na dně magického dobrodružného světa odrážejí sociální i ekologické problémy globalizovaného světa dneška. Další ochutnávkou z nabitého programu je dokumentární snímek Elena (Elena, 2012) režírovaný Petrou Costou z roku 2012. Film je ověnčen řadou ocenění a získal cenu nejlepšího brazilského dokumentu roku 2012. Elena je snímek o životě herečky Eleny a její starší sestry, o vzpomínkách na dětství i o dobrodružství dospívání. Snímek představuje výlet do světa generace narozené za vojenské diktatury mezi 1970 -1980.

Info

Kino Brasil
5. - 8. 11. 2015
Bio Oko, Praha

www.facebook.com/kinobrasil
www.kinobrasil.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.