Zprávy / Nové desky

Biorchestr šlape do pedálů nové desky

Biorchestr šlape do pedálů nové desky

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.09.2016

Za zvuku zvonků, drnčení řetězu, šustění vzduchu kolem uší vyráží Biorchestr na svoji retrospektivní vyjížďku. Pod značkou Polí5 vydaná deska mapuje tvorbu skupiny od roku 2006, kdy frontman kapely Aleš Pilgr vydal svou sólovou nahrávku Nos na stůl, která vše odstartovala.

"Jsem fanda do gramodesek a v poslední době doma poslouchám skoro jenom je. Protože je to 10 let od mé první sólovky, rozhodli jsme se toto výročí oslavit retrospektivně. Vybrali jsme ze čtyř nahrávek dvanáct písniček, a z nich dvě nově natočili v současných aranžích, jak je hrajeme na koncertech. Nikdy jsme si nedali žádnou pauzu. Koncertujeme a pracujeme soustavně a tak za námi zůstává nepřerušovaná stopa jako po bicyklu," shrnuje Aleš Pilgr. O obal, kreslený jedním tahem, se postarala Bára Ungerová ze skupiny DVA. Mimo jejích kreseb se v albu vyskytují úryvky zápisků z kapelního deníku.


Kromě Aleše Pilgra, který kromě zpěvu obsluhuje řadu dalších nástrojů - kytaru, mandolínu, elektronické perkuse nebo harmoniku - Biorchestr tvoří jeho žena Jana Pilgrová (klávesy, zpěv, perkuse) a od roku 2012 i cellista a kontrabasista Tomáš Jenček. Postupně vydali celkem čtyři alba, zrealizovali hned několik klipů, vyzkoušeli si speciální formát CDG (Compact desk game) a v rámci crowdfundingu rozprodávali pozemky na Jupiterově měsíci Io. Aleše Pilgra zároveň posluchači mohou znát i jako bubeníka skupin Petr Váša & Ty syčáci a Květy, se kterými je opakovaným držitelem Ceny Anděl.

Skupina strčí do batohů svůj Bicykl začátkem září a vyjede s ním na kolech z Brna do Prahy. A to nikoli obrazně, ale doslova. "Je inspirativní dávat si různá omezení a překážky. Normálně máme auto našlapané hudebními nástroji až po strop. Tentokrát si budeme muset poradit pouze s tím, co uvezeme na nosiči, co na místě nalezneme a na čem pojedeme. I kolo totiž může být hudebním nástrojem," dodává frontman.

Info

Biorchestr - Bicykl

www.poli5.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sisa Fehér vydáva album KHI

redakce 27.09.2021

Album pojednáva o vyrovnávaní sa s tlakom vonkajšieho okolia.

Bratři debutují

redakce 27.09.2021

Elektronické bicí, analogové a modulární syntezátory, to jsou základní kameny hudby dvojčat Jirky a Ondry Veselých.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace