Zprávy / Festivalové

Bitva kapel o účast na festivalu Sziget 2015 vrcholí

Bitva kapel o účast na festivalu Sziget 2015 vrcholí

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.04.2015

Každý rok nabízí Sziget pestrý program a hudbu všech žánrů. Jména v programu Robbie Williams, Florence and the Machine, Avicii, Martin Garrix, Ellie Goulding, Kasabian, Limp Bizkit, Foals a další doplní line-up věhlasné MasterCard World Music Stage, významného dějiště světové world music. Nákup vstupenek na Sziget za zvýhodněnou cenu je možný jen do konce dubna. Blíží se také finále soutěže Jednou trefou na Sziget, kde mají šanci návštěvníci získat volnou vstupenku na Sziget.

Finálová představení se odehrají na počátku května, 4.5. v Bratislavě v KC Dunaj, 5.5. v pražském klubu Roxy a závěrečný večer ve středu 6.5. v Brně v klubu Fléda. Nasbírat nejvíce hlasů od fanoušků na koncertech se pokusí Vees (cz), Ghost of You (cz) a Fresh Out of the Bus (sk). Jestliže fanoušci festivalu Sziget nevyužijí zvýhodněnou cenu vstupenek, která platí jen do konce dubna, mohou navštívit jeden ze tří finálových koncertů soutěže Jednou trefou na Sziget a získat vstupenku na festival zdarma. Na každém z nich se totiž bude soutěžit také o dvě volné jednodenní vstupenky.


Vítězná kapela soutěže Jednou trefou na Sziget se zařadí do programu, v němž figurují Robbie Williams (10. srpna), Florence and the Machine (11. srpna), Alt-J, Marina and the Diamonds, Gogol Bordello, Martin Garrix (End Show 16. sprna), Avicii, Alesso, Ellie Goulding, Kasabian, Interpol a desítky dalších. Nově se do programu zařadila více jak dvacítka jmen, která se představí na MasterCard World Music, mezi nimi například i Goran Bregovič, Taraf de Haidouks, LaBrassBanda či Boban Markovič. S World music stage je nyní ohlášeno necelých 40 procent programu festivalu Sziget, který zatím jako jediný v historii je dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA Best Major Festival a to za ročníky 2011 a 2014.

Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014, a pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků z více než 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2014 byly poprvé vyprodané permanentky ještě před začátkem festivalu.

Info

Sziget 2015
10. 8. - 17. 8. 2015
Ostrov Óbuda, Budapešť

www.facebook.com/SzigetCZ
www.szigetfestival.cz

foto © Mózsi Gábor

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Festival Banát se blíží

redakce 02.08.2021

Jeden z nejdelších českých vlaků opět jede podpořit krajany v Rumunsku.

Letní filmová škola vyvrcholí premiérou filmu Zprávy

redakce 01.08.2021

Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni.

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce 31.07.2021

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace