Zprávy

Black Holes se singlem Dare to Fly

Black Holes se singlem Dare to Fly

redakce | Zprávy | 13.06.2024

Pražské duo Black Holes přichází s letošním prvním singlem Dare to Fly. Ten byl nahrán opět v ústeckém Tajnym studiu v produkci Jana Brambůrka. Písnička tentokrát představuje Kate a Martina v jemnější, až nostalgické náladě. Videoklip se natáčel v Berlíně pod taktovkou Adély Jalovecké.

„Dare to Fly se dá volně přeložit jako troufnout si lítat. (Tak jak už název napovídá) je to taková metafora k tomu, že si troufneš dělat věci, který tě napadají a dávají ti smysl, ač mohou znít na první pohled až bláznivě. Je to paralela k tomu, že se přestaneš ohlížet na to, jestli to, co děláš a jak to děláš a o čem sníš, zapadá do něčí škatulky představy o tobě a o tom, jaký život bys měl žít. Písnička je taková nostalgická, ale zároveň je v ní naděje,“ představuje námět písničky frontwoman Kate.


Bubeník Martin pak vysvětluje, proč vznikl klip zrovna v Berlíně. „Jakmile jsem písničku slyšel, naskočil mi hned takový berlínský pocit. Měl jsem takovou okamžitou potřebu jet do Berlína a natočit tam klip. Oslovili jsme Adélu Jaloveckou, která byla pro, a tak jsme si vymysleli docela odvážný plán. Prostě jsme si do uší pouštěli písničku a jen tak jsme chodili a zevlili po berlínských lokacích, které máme rádi.“

fotogalerie z vystoupení v Praze zde

Info

Black Holes
web kapely

foto © Jakub Václavek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Bene a Video Dave, What Is Missing

redakce 12.07.2024

Pár spomienok v zašumenom beate, v ktorom sa strieda slovenčina s angličtinou.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace