Zprávy / Pozvánky

Bloumající veřejnost zve na Habrovku

Bloumající veřejnost zve na Habrovku

Barka Fabiánová | Zprávy / Pozvánky | 18.05.2016

V pátek 3. června zahájí festival pražská kapela Chocofly propojující současné taneční hudební žánry s funky-jazzem. Odpoledne zahraje také těšínská písničkářka Beata Bocek, Ta se představí v komornějším pojetí, pouze se švédským multiinstrumentalistou Christofferem Strandhem.

Romský akordeonista, pianista a skladatel Mário Bihári s kapelou Bachtale Apsa a rapper Vladimir 518 spojili romskou hudbu s hip-hopem v unikátním projektu. Vladimirovy texty v romských melodiích a rytmech byly zatím uvedeny pouze na Světovém romském festivalu Khamoro 2015. Habrovka je letos jediným místem, kde tato příležitostná formace vystoupí.


Nejen hudby, ale i divadla si užijete dosyta. Malé divadlo kjógenu má ve svém repertoáru japonské frašky, hned dvě z nich, Jobikoe a Šimizu, uvedou divadelníci v pátek. Be pozzy D. S. Antonína Puchmajera je skrz naskrz pozitivní kabaret, ve kterém se dozvíte, že jste v pohodě a sluníčko svítí jako pominuté.

Večer se můžete těšit na jedinečný průřez folklórem východní Evropy prošpikovaný osobitou energií multikulturní kapely Shum Davar s úžasnou zpěvačkou Karin Sarkisjan.

Plastic People of the Universe prošli v loňském roce významnými personálními změnami. Výrazně omlazená kapela ale nekončí, pouze si k názvu přidala New Generation a jede dál. Těšit se můžete na staré známé songy se svěží rytmikou.


Sobotní dopolední program nabídne divadelní představení a workshopy pro dětské diváky. ZUŠ Most zahraje své Duhové pohádky, Divadlo Toy Machine pozve do kouzelného kraje Alenky v říši divů a Klauni ze Squadra Sua zase představením Happy Hours na oběd do restaurace. Celé dopoledne také bude možnost navštívit Valdštejnské imaginárium - barokní tyjátr v pojízdném divadelním vozíku, plný improvizace, her a neuvěřitelnosti.

Odpoledne zahájí scénické vystoupení s tanečnicemi spolku ArtproProstor z jabloneckých lázní s hudebním doprovodem dua HLASkontraBas -** Ridiny Ahmedové a Petra Tichého**. Následuje Divadlo potulného čajovníka slibující servírovat Čaj lásky.

Osmičlenná parta z pražských Vršovic Kšandy Industry zahraje v nakažlivém rytmu ska. Divadlo Minor pak v přistaveném autobusu odehraje představení Autobus.

Česko-francouzská čtveřice světoběžníků Les Gars D'en Bas má v repertoáru kromě autorského šansonu i známé odrhovačky v rytmu swingu, jazzu, s vlivy klezmeru, balkánské a romské hudby.


Už jsme doma patří k nejznámějším rockovým kapelám u nás i v zahraničí. Loni oslavili třicetiny, mejdan bude pokračovat i na Habrovce.

Po dopoledním představení pro děti, připravili Toy Machine divadlo pro odrostlejší publikum. V hlavní roli Faust a Mefisto.

Stejně jako loni bude i letos hlavní hvězdou festivalu zahraniční kapela. V Berlíně žijící americká vokalistka Donna Brown představí s The Golden Gospel Pearls harlemskou gospelovou scénu. Afro-americké náboženské písně v jejich podání mají sta tisíce fanoušků po celé Evropě. Věříme, že osloví i návštěvníky festivalu Habrovka.


Ještě než vypukne afterparty, představí se Slovosledi a to Ve vlastní šťávě - bezprostřední kavárenské vyprávění příběhů, tak jak ho znáte ze života.

A na závěr? Lače Manuša! Styl, který hrají, sami označují jako romano jazz, písně mají romský feeling a pokud vás nechytí za uši, tak určitě za duši. Srdce kapely tvoří živelná zpěvačka Marta Balážová s kytaristou a zpěvákem Tiborem Židou.

Festival se také pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové. Ta je zároveň autorkou šesti pohledů, které jsou zdarma k dostání ve vybraných pražských podnicích. Letáky jsou zkrátka out, pozvěte na Habrovku pohledem.

Propojení kvalitních a léty osvědčených kapel s mladými hudebními skupinami, netradiční divadelní představení, bohatý dětský program, i prezentace zajímavých neziskovek, to vše dělá z festivalu Habrovka jedinečnou akci.

Info

Festival bloumající veřejnosti Habrovka
3.-4.6. 2016,
zahrada kostela sv. Františka z Assisi, Praha 4

www.habrovka.cz
www.facebook.com/habrovka/
www.facebook.com/events/537653416396366/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Snová písničkářka Emma Ruth Rundle se vrací do Prahy

redakce 17.08.2022

Smířlivé tóny klavíru, špetka melancholie a intimní zpověď, která dává nahlédnout do hlubin zármutku.

Night Lovell v Praze

redakce 17.08.2022

Jeden z nejúspěšnějších kanadských umělců ve své tvorbě kombinuje experimentální rap a cloudový trap s dusivou flow.

Savanah a Pryne v Kabinetu múz

redakce 16.08.2022

Savanah i Pryne malují kytarami krajiny plné fantazie, barev a elegance. Metal pokaždé jinak.

Do kin míří cyklus krátkých filmů z FAMU

redakce 16.08.2022

Kolik šikany je člověk schopen podstoupit, aby zabezpečil své nejbližší? A co se může zrodit z nemluvné sesterské péče?

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

redakce 16.08.2022

První zářijový víkend se koná další ročník alternativního festivalu Worldfest ve Valdštejnské lodžii u Jičína. Tentokrát zacílí i na Ukrajinu.

50 Cent přidává druhý koncert

redakce 13.08.2022

Jen několik málo dní od oznámení podzimního koncertu v O2 areně hlásí rapper 50 Cent vyprodáno.

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace