Zprávy / Pozvánky

Bloumající veřejnost zve na Habrovku

Bloumající veřejnost zve na Habrovku

Barka Fabiánová | Zprávy / Pozvánky | 18.05.2016

V pátek 3. června zahájí festival pražská kapela Chocofly propojující současné taneční hudební žánry s funky-jazzem. Odpoledne zahraje také těšínská písničkářka Beata Bocek, Ta se představí v komornějším pojetí, pouze se švédským multiinstrumentalistou Christofferem Strandhem.

Romský akordeonista, pianista a skladatel Mário Bihári s kapelou Bachtale Apsa a rapper Vladimir 518 spojili romskou hudbu s hip-hopem v unikátním projektu. Vladimirovy texty v romských melodiích a rytmech byly zatím uvedeny pouze na Světovém romském festivalu Khamoro 2015. Habrovka je letos jediným místem, kde tato příležitostná formace vystoupí.


Nejen hudby, ale i divadla si užijete dosyta. Malé divadlo kjógenu má ve svém repertoáru japonské frašky, hned dvě z nich, Jobikoe a Šimizu, uvedou divadelníci v pátek. Be pozzy D. S. Antonína Puchmajera je skrz naskrz pozitivní kabaret, ve kterém se dozvíte, že jste v pohodě a sluníčko svítí jako pominuté.

Večer se můžete těšit na jedinečný průřez folklórem východní Evropy prošpikovaný osobitou energií multikulturní kapely Shum Davar s úžasnou zpěvačkou Karin Sarkisjan.

Plastic People of the Universe prošli v loňském roce významnými personálními změnami. Výrazně omlazená kapela ale nekončí, pouze si k názvu přidala New Generation a jede dál. Těšit se můžete na staré známé songy se svěží rytmikou.


Sobotní dopolední program nabídne divadelní představení a workshopy pro dětské diváky. ZUŠ Most zahraje své Duhové pohádky, Divadlo Toy Machine pozve do kouzelného kraje Alenky v říši divů a Klauni ze Squadra Sua zase představením Happy Hours na oběd do restaurace. Celé dopoledne také bude možnost navštívit Valdštejnské imaginárium - barokní tyjátr v pojízdném divadelním vozíku, plný improvizace, her a neuvěřitelnosti.

Odpoledne zahájí scénické vystoupení s tanečnicemi spolku ArtproProstor z jabloneckých lázní s hudebním doprovodem dua HLASkontraBas -** Ridiny Ahmedové a Petra Tichého**. Následuje Divadlo potulného čajovníka slibující servírovat Čaj lásky.

Osmičlenná parta z pražských Vršovic Kšandy Industry zahraje v nakažlivém rytmu ska. Divadlo Minor pak v přistaveném autobusu odehraje představení Autobus.

Česko-francouzská čtveřice světoběžníků Les Gars D'en Bas má v repertoáru kromě autorského šansonu i známé odrhovačky v rytmu swingu, jazzu, s vlivy klezmeru, balkánské a romské hudby.


Už jsme doma patří k nejznámějším rockovým kapelám u nás i v zahraničí. Loni oslavili třicetiny, mejdan bude pokračovat i na Habrovce.

Po dopoledním představení pro děti, připravili Toy Machine divadlo pro odrostlejší publikum. V hlavní roli Faust a Mefisto.

Stejně jako loni bude i letos hlavní hvězdou festivalu zahraniční kapela. V Berlíně žijící americká vokalistka Donna Brown představí s The Golden Gospel Pearls harlemskou gospelovou scénu. Afro-americké náboženské písně v jejich podání mají sta tisíce fanoušků po celé Evropě. Věříme, že osloví i návštěvníky festivalu Habrovka.


Ještě než vypukne afterparty, představí se Slovosledi a to Ve vlastní šťávě - bezprostřední kavárenské vyprávění příběhů, tak jak ho znáte ze života.

A na závěr? Lače Manuša! Styl, který hrají, sami označují jako romano jazz, písně mají romský feeling a pokud vás nechytí za uši, tak určitě za duši. Srdce kapely tvoří živelná zpěvačka Marta Balážová s kytaristou a zpěvákem Tiborem Židou.

Festival se také pyšní jedinečným vizuálem české grafičky Helen Čubové. Ta je zároveň autorkou šesti pohledů, které jsou zdarma k dostání ve vybraných pražských podnicích. Letáky jsou zkrátka out, pozvěte na Habrovku pohledem.

Propojení kvalitních a léty osvědčených kapel s mladými hudebními skupinami, netradiční divadelní představení, bohatý dětský program, i prezentace zajímavých neziskovek, to vše dělá z festivalu Habrovka jedinečnou akci.

Info

Festival bloumající veřejnosti Habrovka
3.-4.6. 2016,
zahrada kostela sv. Františka z Assisi, Praha 4

www.habrovka.cz
www.facebook.com/habrovka/
www.facebook.com/events/537653416396366/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace