Zprávy / Festivalové

Boleslam, festival slam poetry

Boleslam, festival slam poetry

redakce | Zprávy / Festivalové | 17.09.2023

Více než 40 českých a zahraničních performerů, přednášky, workshopy a diskuse na šesti festivalových místech. To všechno nabídne 6. a 7. října 2023 první ročník festivalu slam poetry Boleslam, který proběhne v kavárnách a barech v Mladé Boleslavi.

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény. Nebude chybět například Metoděj Constantine, Jakub Foll nebo Jura Juráň, z žen pak jedna z mála finalistek Mistrovství ČR Thea, Ryška Riot nebo Petra z Nádraží. Slamový program doplní také koncerty, představí se brněnská písničkářka Mucha, zpívající slamerka Tali nebo slovenský mistr slova Samčo brat dážďoviek. Akce se koná příhodně v rámci oslav 20 let slam poetry v Česku. Návštěvníci mohou oblíbený performativní žánr podpořit již nyní zakoupením vstupenek v předprodeji.


Boleslam chce nejen představit žánr mladoboleslavskému publiku, ale především podpořit cestovní ruch a kulturní program ve městě. Kromě slamových exhibic se návštěvníci mohou zúčastnit workshopu improvizace nebo tvorby slamového textu, které povedou zkušení performeři. Mimo slamový program bude možné navštívit i koncerty tuzemských nemainstreamových hudebníků. Brněnská královna femipunku Mucha představí svou tvorbu při sólovém koncertu, který se připravuje na sobotní večer. Ten páteční bude patřit pražsko-zlínské elektro dvojici Hello Marcel.

Info

Boleslam
6.–7. 10. 2023
Mladá Boleslav
Fb událost

foto © se svolením festivalu Boleslam

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace