Zprávy / Festivalové

Boris, Batushka a stíny nad OFF Festivalem

Boris, Batushka a stíny nad OFF Festivalem

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.04.2017

Katovický OFF Festival se již tradičně přelévá do nejrůznějších žánrů. Nebojí se šokovat, nezdráhá se extrémů. Trojice nově potvrzených kapel vrhá stíny, stmeluje rozostřené kytary a vytváří zcela specifické hudební atmosféry. První z nich jsou japonští chemeleoni Boris, legenda, která si své jméno zvolila podle jedné ze skladeb Melvins. Kapela, která se stala sama sobě klasikou a která neustále potvrzuje svou pověst, kterou budoivala částečně i zásadní deskou Pink vadanou téměř před deseti lety. Právě tohle album znovu rozdalo tvůrčí karty a překvapilo mnohé. A právě tuhle nahrávku v plné šíři i délce připomenou fanouškům na OFFu.


Wrekmeister Harmonies jsou kolektivní, plíživou emocí. Projekt, ve kterém hostovali třeba David Yow z The Jesus Lizard a Marissa Nadler, nahrál svou poslední desku společně s členy Godspeed You! Black Emperor. A právě loňský opus Light Falls, zlověstnou melancholii na pomezí postrocku a metalu, představí také v Polsku. Zakryté tváře a rozporuplná minulost vyvolává četné kontroverze, jejich debutové album Litourgiya (2015) však smíchalo neortodoxní postupy s klasikou černého kovu, zanechalo nesmazatelné stopy na black metalové scéně. Nenapodobitelný soubor Batushka se chystá na své jediné letošní polské vystoupení.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.

5 LITR aneb knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

redakce 11.09.2019

Jádro LITRu tvoří prodejní veletrh, kde se prostřednictvím vlastních stánků představí nezávislí nakladatelé, výtvarníci a umělci.

Nový ročník Family Festu v Novej Cvernovke

redakce 10.09.2019

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a postrockovým festivalom a jeho 5. ročník sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Hudba a video ruku v ruce: YouTopia

redakce 08.09.2019

Festival pojmenovaný YouTopia připravuje v Trnavě kulturní centrum Malý Berlín, Nádvorie a občanské sdružení Publikum.sk.

Festival Brněnská 16 otevře 60. ročník

redakce 06.09.2019

Programem se tradičně prolíná festivalové motto, které se v letošním 60. roce dotýká různých forem naší budoucnosti.