Zprávy

Boris Carloff posouvá hranice. Českého videoklipu.

Boris Carloff posouvá hranice. Českého videoklipu.

redakce | Zprávy | 20.11.2013

Videoklip Falling z poslední desky The Escapist vyvolal senzaci a poprávem sklidil Anděla za nejlepší video. Nyní talentovaný muzikant a producent Boris Carloff přichází s druhým obrazovým ztvárněním své písně. A opět posouvá hranice českého videoklipu o stupeň dál.

Obraz pro křehkou skladbu I’ve Got One Soul z oceňovaného debutu totiž snímala kamera Alexa, na kterou se natáčel třeba poslední James Bond. „Hollywoodská“ byla i postprodukce. Během ní tvůrci využívali netradiční a složité technologie 3D scanu hlavy, počítačového modelu a trackovacích bodů. Za vznikem klipu, který se vyráběl v plném nasazení pět měsíců, opět stojí Martin Živocký. Tým navíc doplnili i režiséři Matěj Chlupáček (Bez doteku) či Mike Samir. Kameru měl na starost Martin Žiaran, který je známý třeba jako hlavní kameraman Kriminálky Anděl. Na klipu se v závěrečné fázi, kromě Martina Živockého, podílela také druhá polovina osvědčeného dua ObraskiBros Honza Živocký (právě spolu obdrželi cenu Anděl 2012 za nejlepší videoklip k Falling).

„Práce na klipu k písni I’ve Got One Soul pro nás byla opět výzvou a technologickým experimentem. Přestože je videoklip svým pojetím mnohem minimalističtější než video k písni Falling, postprodukční proces byl o dost náročnější. Využitím technologie 3D scanu a motion trackingu jsme se snažili dosáhnout co nejpřesvědčivějšího spojení živého herce s digitálními prvky,” popisuje režisér Martin Živocký.

Hlavní role se zhostil Boris Carloff. „I přestože jsme živého herce Borise Carloffa točili jen před zeleným pozadím, zaujal nás jeho smysl pro detail a přístup, s jakým se na jednotlivé záběry nahlíželo,” říká jeden z režisérů Matěj Chlupáček. I díky svému hereckému výkonu si nakonec Carloff vysloužil jednu z rolí v novém filmu Mikea Samira Hany, který půjde do kin na jaře roku 2014.

Píseň I’ve Got One Soul je mixem hudebního klavírního impresionismu à la Debussy, newyorského minimalismu, soulu a elektroniky. „Je to skladba o samotě mezi přetvářkami, o škraboškách, které si lidé nasazují a zakrývají, co se v nich ve skutečnosti skrývá,“ doplňuje Carloff.

Boris Carloff na sebe poprvé upozornil s projektem Palm Beat na anglickém labelu Tracktion. Následně vydal eponymní EP na labelu Red Salamanda (vyšlo i v Japonsku), jeho předposledním počinem bylo album projektu kNot Photogenic. V poslední době spolupracoval i se Stevem Albinim. Kromě toho produkoval nahrávky nebo pracoval s interprety jako jsou Kryštof, Sunshine, David Koller či Wohnout. Za svůj debut The Escapist získal cenu hudební kritiky Apollo a pět nominací na Anděla od Akademie populární hudby. Nakonec si z ceremoniálu odnesl dvě sošky.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #96 – Invaze z (nové divné) Británie

redakce 18.04.2019

Dubnový Full Moon nahlíží hluboko do excentrické stoky, mapuje historii divnosti v britském popu a odkrývá zdánlivě nehybné kameny, pod nimiž se toho děje zatraceně hodně. Téma New Weird Britain…

Mooncloud #21: Rány těla

redakce 18.04.2019

Kultovní postpunková kapela Rány těla se loni vrátila s novou deskou a nyní přispěla svým dílem i do naší série Mooncloud.

Země beze mě, ale s Heiden

redakce 18.04.2019

Po takřka třech letech od minulého vinylu přilétají Heiden s absolutní novinkou vypálenou jak blesk z čistého nebe.

52 Hertz Whale míří do Kasáren

redakce 18.04.2019

52 Hertz Whale míří do karlínských kasáren společně s vídeňským postpunkem Red Gaze a ostravskými München Konflikt.

Trio Dictaphone, nové hudební krajiny

redakce 18.04.2019

Projekt míchající vlivy ambientu, downtempa a nu-jazzu do originálního nadžánrového koktejlu letos oslaví dvě dekády své existence.

Rány těla pokřtí vinyl V lese

redakce 17.04.2019

Rány těla a básník Miroslav Sosoi vydadli nová alba u labelu Drug Me Records. Jejich křesty proběhnou v Café V Lese.

Desátý Busfest se rozjede už za pár dní

redakce 17.04.2019

Hudební festival Busfest odtajnil všechny svoje interprety a návštěvníci se mohou těšit nejen na velká jména české scény.

Lenka Dusilová sólo na Leitnerce

redakce 17.04.2019

Šestinásobnou držitelku výročních hudebních cen Anděl Lenku Dusilovou doplní na Leitnerce skladatelka Bára Zmeková.

Opavský páv usedne na Slezskou univerzitu

redakce 17.04.2019

Vedle tradičního programu filmových projekcí nabídne Opavský páv tradičně také bohatý doprovodný program.

Šimanský + Niesner = Tance neznámé

redakce 16.04.2019

Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner vydá na značce Stoned to Death debutovou desku s názvem Tance neznámé.