Zprávy / Festivalové

Breathe festival už po ôsmy raz

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.08.2022

Na východnom Slovensku, len pár kilometrov od Prešova sa 26. augusta už po ôsmy raz uskutoční festival elektronickej hudby. Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Tento rok festivalu bude ešte o niečo špecialnejší, keďže okrem tradičného hlavného stageu budú môcť návštevníci zažiť aj ambient stage. Nebude to prvý rok, čo si na Breathe zahrajú hostia so susedného Poľska a Česka. Pozvanie na ôsmy ročník festivalu prijal DJ Feelaz, rezident poznaňského klubu Tama. Feelaz sa venuje DJingu už viac ako dve dekády. Nie je jednoduché zaškatuľkovať jeho hudobnú selekciu, keďže sa rád pohybuje medzi žánrami, no isté je, že sa návštevníci môžu tešiť na rôznorodý a živý set. Zo susedného Česka pozvanie prijal legenda a hýbateľ elektronickej pražskej scény. Møreti je rezidentom klubu Ankali. Møretiho viac ako dvadsaťročnú zručnosť hrania z vinylov si budú môcť vypočuť návštevníci Breathe festivalu už 26. augusta.


Line-up už klasicky doplnia rezidenti Breathe - Uma Durman, FAQ, Wuss a Ausden, ktorých hudobná selekcia sa pohybuje medzi žánrami techno, house a trance. Spolupráca medzi Breathom a projektom Seismic z Hradca Králové pokračuje aj na festivale - pozvanie prijal zakladateľ Seismicu - Segment. Na lúku pod lesom prinesie groovy rytmus DJ a producent Paradiso Rhythm z Košíc. Od roku 2012 má vlastný online label House of Unity zameraný na tradície 90's housu a na festivale si zahrá už po niekoľkýkrát.

Info

Breathe festival
26. 8. 2022 16:00
Pod Bikošom, Veľký Šariš, Slovensko
web festivalu

foto © Artur Nowicki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace