Zprávy / Pozvánky

Březnový Kabinet múz ve víru křtů a dalších krás

Březnový Kabinet múz ve víru křtů a dalších krás

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.02.2023

Březnový program Kabinetu múz odstartuje křest třetího řadového alba táborské slowcore kapely Kalle, které jsme věnovali i prosincový Full Moon. Jejich skvělá deska Under the Black Moss vyšla 30. listopadu u Day After Records a kapela zahraje v nové sestavě i s bubeníkem Jiřím Bendlem (Manon Meurt, Mara Jade). S Kalle mají své osobní příběhy stovky posluchačů, vemlouvavá hudba Veroniky a Davida Zemanových má potenciál promlouvat na každého zvlášť, i když jste zrovna v narvaném klubu. Speciálním hostem na křtu bude brněnská písničkářka Barbora Hora a její anglicky zpívaný bedroom pop s kytarou, který zpracovává intimitu vztahů k druhým, rodině i sobě.

Na místo činu se vrátí i brněnský rodák Václav Peloušek alias Toyota Vangelis, a to s novou deskou, která vyšla v koprodukci platformy Full Moon Forum a Future Jiskří. Jeho jméno se objevuje po boku bezpočtu dalších svěžích jmen současné české hudby (Sahareya, Tokyo Drift, Miss Petty a další). Ve své autorské tvorbě se nebojí dotýkat společenských témat, v prvé řadě ale generuje mimořádně zábavné tracky. Mezi jeho zásadní zásluhy pak patří, že setrvale stvrzuje autotune jako legitimní nástroj, který rozhodně nebude stárnout tak rychle jako devadesátkové disko. A to ani nezmiňujeme, že Václav Peloušek zakládal Bastl Instruments! Svou ceněnou desku Scorpio Season pokřtí i hudebnice Tokyo Drift.

Křtít bude také Tomáš Niesner, jehož deska Bečvou se stala pátým nejlepším albem loňského roku podle redakce Full Moonu. Kabinet Records ji nyní ve spolupráci se slovenským labelem Warm Winters Ltd. konečně na vinylu a to rovnou v exkluzivní modré vinylové verzi. Speciálním hostem křtu bude Adam Badí Donoval, který vede vydavatelství Warm Winters Ltd. a také zajistil master alba. Krátce nato se představí i zpěvačka Annet X, a to se svou kapelou Champion Sound.

Info

Kalle (křest) + Barbora Hora
1. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Toyota Vangelis (křest) + Tokyo Drift (křest)
14. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Tomáš Niesner (křest) + Adam Badí Donoval
15. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno

Annet X & Champion Sound
17. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Jakub Václavek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace