Zprávy / Pozvánky

Březnový Kabinet múz ve víru křtů a dalších krás

Březnový Kabinet múz ve víru křtů a dalších krás

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.02.2023

Březnový program Kabinetu múz odstartuje křest třetího řadového alba táborské slowcore kapely Kalle, které jsme věnovali i prosincový Full Moon. Jejich skvělá deska Under the Black Moss vyšla 30. listopadu u Day After Records a kapela zahraje v nové sestavě i s bubeníkem Jiřím Bendlem (Manon Meurt, Mara Jade). S Kalle mají své osobní příběhy stovky posluchačů, vemlouvavá hudba Veroniky a Davida Zemanových má potenciál promlouvat na každého zvlášť, i když jste zrovna v narvaném klubu. Speciálním hostem na křtu bude brněnská písničkářka Barbora Hora a její anglicky zpívaný bedroom pop s kytarou, který zpracovává intimitu vztahů k druhým, rodině i sobě.

Na místo činu se vrátí i brněnský rodák Václav Peloušek alias Toyota Vangelis, a to s novou deskou, která vyšla v koprodukci platformy Full Moon Forum a Future Jiskří. Jeho jméno se objevuje po boku bezpočtu dalších svěžích jmen současné české hudby (Sahareya, Tokyo Drift, Miss Petty a další). Ve své autorské tvorbě se nebojí dotýkat společenských témat, v prvé řadě ale generuje mimořádně zábavné tracky. Mezi jeho zásadní zásluhy pak patří, že setrvale stvrzuje autotune jako legitimní nástroj, který rozhodně nebude stárnout tak rychle jako devadesátkové disko. A to ani nezmiňujeme, že Václav Peloušek zakládal Bastl Instruments! Svou ceněnou desku Scorpio Season pokřtí i hudebnice Tokyo Drift.

Křtít bude také Tomáš Niesner, jehož deska Bečvou se stala pátým nejlepším albem loňského roku podle redakce Full Moonu. Kabinet Records ji nyní ve spolupráci se slovenským labelem Warm Winters Ltd. konečně na vinylu a to rovnou v exkluzivní modré vinylové verzi. Speciálním hostem křtu bude Adam Badí Donoval, který vede vydavatelství Warm Winters Ltd. a také zajistil master alba. Krátce nato se představí i zpěvačka Annet X, a to se svou kapelou Champion Sound.

Info

Kalle (křest) + Barbora Hora
1. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Toyota Vangelis (křest) + Tokyo Drift (křest)
14. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Tomáš Niesner (křest) + Adam Badí Donoval
15. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno

Annet X & Champion Sound
17. 3. 2023, 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Jakub Václavek

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace