Zprávy / Offtopic-Novinky

Brian Eno: další dopis o Palestině

Brian Eno: další dopis o Palestině

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 08.08.2014

Brian Eno minulý týden odeslal další dopis komentující dění na středním východě. „Proč Amerika stále slepě podporuje tuhle jednostrannou etnickou čistku?“ stálo ve zprávě, kterou na svém webu uveřejnil David Byrne. Odpověď se mu dostala od Petera Schwartze, který se snažil shrnout historický kontext a vinu na konfliktu přiřknul oběma stranám. Eno opět odepsal:

It isn't just about Israel for me, but about what my government is doing in my name. The money we pay in taxes is helping to support this situation. I can see all the reasons you've listed as to why our respective governments have ended up with the stances they have, but understanding isn't the same as condoning. I want to make it clear to them that "A lot of your citizens don't support you." This is what I understand as democratic participation, civic responsibility.

My main point is to pick the fights you can win. Whereas I don't have any instruments at all with which to affect Sudanese politics (even if I wanted to), I do have some power to change the way that Britain relates to Israel. Why would I want to do that? Because unlike you, I don't see the Middle East as a lost cause. Israel, unlike the other countries you mention, claims to be like us, part of the Western First World, part of the same set of moral assumptions - and many Israelis (though apparently not the ones in government) are.

Zbytek dopisu je k dohledání na webu Stop the War Coalition.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.