Zprávy / Pozvánky

Britská producentka Mina roztančí Neone

Britská producentka Mina roztančí Neone

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.10.2017

Návštěvníky klubu Neone čeká v pátek 13. října nevšední noc. Poprvé se v Praze představí producentka Mina, loňská akvizice labelu Enchufada a vycházející hvězda londýnské klubové scény. Zároveň bude tento mejdan, pořádaný pod hlavičkou multižánrové crew Unizone a labelu Meanbucket, jednou z posledních hostovaček v Neone, jehož brány se zavřou na konci října.

Než se Mina stala zvučným jménem na londýnské klubové scéně, pilovala své djské umění na vlnách progresivní stanice pro mladé Radar Radio, kde od roku 2012 vysílá pořad Boko! Boko!. Její energické DJ sety jsou stejně jako její vlastní produkce hluboce ovlivněny vřelým vztahem k tribalním tancům a afrobeatové hravosti. Kromě afrických žánrů jako kuduro či kwaito má ale blízko i k houpavým karibským rytmům, v jejích písních tak často můžete slyšet probublávat odkazy na čím dál tím populárnější dancehall.


Mina je živlem, v jehož podání hudba a tanec splývají v jeden fantastický celek. "Stát u beden, kývat hlavou a nehýbat se je nuda. Preferuju kluby, kde lidé nevěnují DJ pozornost a prostě jen zběsile tančí s kamárady a baví se," říká upřímně šestadvacetiletá producentka. Každého, kdo by její slova bral jako klišé, vyvede z omylu její srpnový set pro Boiler Room, během něhož tančili někteří návštěvníci tak divoce, že vzduchem lítaly smartphony. Že se respektovaný hudební magazín FACT nezmílil, když ji loni zařadil do výběru 10 klubových producentů, které stojí za to sledovat, dokazuje i její letošní EP Sentah. Na něm Mina za pomoci hostů jako je peruánská zpěvkačka Nané nebo italský producent Lorenzo BITW, zhmotnila svou vizi o globální klubové kultuře, pro kterou nejsou geografické vzdálenosti sebemenší překážkou.

Line-up doplní domácí DJs Yolo Until You Die a Dreem Tran's z mezinárodního labelu Classical Trax. Pod kotel přitopí i DJ Tuco, boss labelu Meanbucket. Ten letos oslavil už sedmé výročí a během té doby se na jeho nahrávkách protočila řada talentovaných producentů zaměřených na club music a house. Noc uzavřou kluboví chameleoni UNKNXWN a notsureyet. Unizone je platforma, jejíž klubové noci se nesou v duchu multižánrovosti a hledání dialogů mezi nejrůznějšími mutacemi taneční hudby. I proto můžete na Unizone akcích slyšet post-trance, jihoafrický gqom, tvrdé grimeové bangery ale i brazilskými favelami zrozený baile funk.

Info

Unizone & Meanbucket present:
Mina (uk)
Support: UNKNXWN, notsureyet, Dreem Tran's b2b DJ Tuco, Yolo Until You Die
13. 10. 2017 22:00
Neone, Praha
Vstupné: 150,- do půlnoci / 250,- po půlnoci

www.facebook.com/events/127454614570272
www.facebook.com/LunchmeatNeone

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace