Zprávy / Pozvánky

Britská producentka Mina roztančí Neone

Britská producentka Mina roztančí Neone

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.10.2017

Návštěvníky klubu Neone čeká v pátek 13. října nevšední noc. Poprvé se v Praze představí producentka Mina, loňská akvizice labelu Enchufada a vycházející hvězda londýnské klubové scény. Zároveň bude tento mejdan, pořádaný pod hlavičkou multižánrové crew Unizone a labelu Meanbucket, jednou z posledních hostovaček v Neone, jehož brány se zavřou na konci října.

Než se Mina stala zvučným jménem na londýnské klubové scéně, pilovala své djské umění na vlnách progresivní stanice pro mladé Radar Radio, kde od roku 2012 vysílá pořad Boko! Boko!. Její energické DJ sety jsou stejně jako její vlastní produkce hluboce ovlivněny vřelým vztahem k tribalním tancům a afrobeatové hravosti. Kromě afrických žánrů jako kuduro či kwaito má ale blízko i k houpavým karibským rytmům, v jejích písních tak často můžete slyšet probublávat odkazy na čím dál tím populárnější dancehall.


Mina je živlem, v jehož podání hudba a tanec splývají v jeden fantastický celek. "Stát u beden, kývat hlavou a nehýbat se je nuda. Preferuju kluby, kde lidé nevěnují DJ pozornost a prostě jen zběsile tančí s kamárady a baví se," říká upřímně šestadvacetiletá producentka. Každého, kdo by její slova bral jako klišé, vyvede z omylu její srpnový set pro Boiler Room, během něhož tančili někteří návštěvníci tak divoce, že vzduchem lítaly smartphony. Že se respektovaný hudební magazín FACT nezmílil, když ji loni zařadil do výběru 10 klubových producentů, které stojí za to sledovat, dokazuje i její letošní EP Sentah. Na něm Mina za pomoci hostů jako je peruánská zpěvkačka Nané nebo italský producent Lorenzo BITW, zhmotnila svou vizi o globální klubové kultuře, pro kterou nejsou geografické vzdálenosti sebemenší překážkou.

Line-up doplní domácí DJs Yolo Until You Die a Dreem Tran's z mezinárodního labelu Classical Trax. Pod kotel přitopí i DJ Tuco, boss labelu Meanbucket. Ten letos oslavil už sedmé výročí a během té doby se na jeho nahrávkách protočila řada talentovaných producentů zaměřených na club music a house. Noc uzavřou kluboví chameleoni UNKNXWN a notsureyet. Unizone je platforma, jejíž klubové noci se nesou v duchu multižánrovosti a hledání dialogů mezi nejrůznějšími mutacemi taneční hudby. I proto můžete na Unizone akcích slyšet post-trance, jihoafrický gqom, tvrdé grimeové bangery ale i brazilskými favelami zrozený baile funk.

Info

Unizone & Meanbucket present:
Mina (uk)
Support: UNKNXWN, notsureyet, Dreem Tran's b2b DJ Tuco, Yolo Until You Die
13. 10. 2017 22:00
Neone, Praha
Vstupné: 150,- do půlnoci / 250,- po půlnoci

www.facebook.com/events/127454614570272
www.facebook.com/LunchmeatNeone

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Londýnský producent Leifur James s novým datem, místem i hosty

redakce 13.10.2021

Dvounásobná pražská premiéra londýnského producenta Leifurea Jamesa a bratislavská kapela God And Eve v plné sestavě.

HaDivadlo se ve své 47. sezoně ptá: Jak tvořit šťastně?

redakce 13.10.2021

Od nového roku se divadelníci rozhodli nové inscenace nepřidávat, ale pracovat s tím, co už mají k dispozici.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace