Zprávy / Pozvánky

Britský improvizační projekt Plurals poprvé v Praze

Britský improvizační projekt Plurals poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.02.2018

Plurals jsou striktně improvizační projekt proměnlivého složení, v současnosti usazený v anglickém Brightonu. Stálý člen je ovšem Daniel W J Mackenzie známý též jako Ekca Liena, který pod oběma jmény dlouhodobě vydává působivé, převážně ambientní nahrávky. Plurály neboli množná čísla jakoby odkazovaly k vrstvení zvuků Musique concrete, hluků a droneových ploch v jejich tvorbě. Každé prostředí, každé místo má svoji specifickou, i když proměnlivou zvukovou stopu. Zvukové koláže Plurals vytváří stopu, která by snadno mohla patřit konkrétnímu místu po zkreslení vzpomínkami a asociovanou náladou, přitom ale vzniká přímo před vámi.


Při vystoupení Plurals tak můžete být svědky vzniku hypnotického vlnobití vzpomínek na neexistující místa přešlapujícího mezi ambientem a civilizovaným hlukem. Přístup a zvuk Plurals jim zajistil vystupování a spolupráci s celou řadou experimentálních projektů, z nejznámějších nepochybně stojí za zmínku turné s kanadskou Nadjou a společnou desku s Aidanem Bakerem z roku 2013 nebo nedávnou kolaboraci s Jasmine Guffond, která má mj. dvě povedené sólovky na Sonic Pieces. Každou chvílí pak očekáváme novou desku Plurals na Silken Tofu.


White Wigwam je nejzamlklejší aktér neviditelné scény kolem vydavatelství KLaNGundKRaCH. Dříve působil ve skupině Kaspar von Urbach, dnes je vedle svého sólového projektu především součástí skvělých Rouilleux. Svojí minimalistickou elektronikou dokáže vystavět jak výhružné, táhlé plochy, tak i dunivou ozvěnu diskotéky z opuštěného sklepa.

Info

Plurals (uk) + White Wigwam (cz)
7. 3. 2018 20:00
Punctum, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Jarboe a Jozef van Wissem v Rožnově i Praze

redakce 23.11.2022

Multidisciplinární umělkyně a hudebnice známá jako Jarboe poprvé upoutala pozornost veřejnosti jako členka amerického avantrockové skupiny Swans.

Živák a koncerty Báry Zmekové

redakce 23.11.2022

Její úspěšné vystoupení nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

Tengri s Hadem pro mého munga v Eternii

redakce 23.11.2022

Tři instrumentální kapely Tengri, Etera a Hadem pro mého munga. Tři pohledy na alternativní muziku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace