Zprávy / Pozvánky

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.12.2018

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy, tentokrát v rámci evropského turné k nové desce Great Escape, která vyšla letos v září na labelu Season of Mist. Spolu s nimi se na turné vydávají dark wavoví Soft Kill a Fotocrime. Všechny tři kapely si už svou pražskou premiéru odbyly, takhle pěkně pohromadě je tu ale máme poprvé. V Underdogs' se na ně můžete těšit v sobotu 30. března.

Britskou kapelou Crippled Black Phoenix prošla řada talentovaných hudebníků. Ústřední postavou je multiinstrumentalista Justin Greaves, původně bubeník v Iron Monkey a Electric Wizard, který se chopil kytary a společně s Dominicem Aitchisonem z Mogwai dali základy Crippled Black Phoenix. V současnosti má kapela osm členů: Justin Greaves (zpěv, bicí a perkuse, kytara, baskytara, samply, pila), Ben Wilsker (bicí), Daniel Änghede (kytara, zpěv), Jonas Stålhammar (kytara), Tom Greenway (baskytara), Mark Furnevall (sytnetizátory, hammond varhany, zpěv), Helen Stanley (piano, sytetizátory, zpěv, trumpeta) a Belinda Kordic (zpěv, perkuse). S novou deskou Great Escape, která vyšla letos v září na francouzském nezávislém labelu Season of Mist, se CBP vydávají dál za novými hudebními dobrodružstvími a nechají vás proniknout ještě hlouběji do svého vnitřního vesmíru. Ideální deska na dlouhé zimní noci. Přes zimu naposloucháte a začátkem jara si můžete s plnou parádou užít živé vystoupení.

Portlandští Soft Kill se dali dohromady v roce 2010. Nová deska Saviour, která vyšla v květnu 2018 na Profound Lore Records, je Gravovou osobní zpovědí, pomocí níž se vyrovnává s tragickými životními událostmi. I přes tíživé emoce tahle deska pulzuje životem. Jako producent se na ní podílel Benjamin Greenberg, který spolupracoval třeba s Uniform, The Men nebo Algiers.

Fotocrime jsou “služebně” nejmladší kapelou večera. Vydáním dvou EP Always Hell and Always Night v roce 2017, po kterých letos v květnu následovalo debutové LP Principle of Pain se Fotocrime vyprofilovali jako jedna z hudebně a vizuálně nejvýraznějších kapel na syth wave / post punkové alternativní scéně. Na všech svých deskách zůstávají věrní dark wave estetice – můžete se tak těšit na typickou kombinaci drum machine beatů, analogových syntetizátorů a poctivých kytar.

Info

Crippled Black Phoenix (uk) + Soft Kill (us) + Fotocrime (us)
30. 3. 2019 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

foto © Marton Bodnar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.