Zprávy / Pozvánky

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.12.2018

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy, tentokrát v rámci evropského turné k nové desce Great Escape, která vyšla letos v září na labelu Season of Mist. Spolu s nimi se na turné vydávají dark wavoví Soft Kill a Fotocrime. Všechny tři kapely si už svou pražskou premiéru odbyly, takhle pěkně pohromadě je tu ale máme poprvé. V Underdogs' se na ně můžete těšit v sobotu 30. března.

Britskou kapelou Crippled Black Phoenix prošla řada talentovaných hudebníků. Ústřední postavou je multiinstrumentalista Justin Greaves, původně bubeník v Iron Monkey a Electric Wizard, který se chopil kytary a společně s Dominicem Aitchisonem z Mogwai dali základy Crippled Black Phoenix. V současnosti má kapela osm členů: Justin Greaves (zpěv, bicí a perkuse, kytara, baskytara, samply, pila), Ben Wilsker (bicí), Daniel Änghede (kytara, zpěv), Jonas Stålhammar (kytara), Tom Greenway (baskytara), Mark Furnevall (sytnetizátory, hammond varhany, zpěv), Helen Stanley (piano, sytetizátory, zpěv, trumpeta) a Belinda Kordic (zpěv, perkuse). S novou deskou Great Escape, která vyšla letos v září na francouzském nezávislém labelu Season of Mist, se CBP vydávají dál za novými hudebními dobrodružstvími a nechají vás proniknout ještě hlouběji do svého vnitřního vesmíru. Ideální deska na dlouhé zimní noci. Přes zimu naposloucháte a začátkem jara si můžete s plnou parádou užít živé vystoupení.

Portlandští Soft Kill se dali dohromady v roce 2010. Nová deska Saviour, která vyšla v květnu 2018 na Profound Lore Records, je Gravovou osobní zpovědí, pomocí níž se vyrovnává s tragickými životními událostmi. I přes tíživé emoce tahle deska pulzuje životem. Jako producent se na ní podílel Benjamin Greenberg, který spolupracoval třeba s Uniform, The Men nebo Algiers.

Fotocrime jsou “služebně” nejmladší kapelou večera. Vydáním dvou EP Always Hell and Always Night v roce 2017, po kterých letos v květnu následovalo debutové LP Principle of Pain se Fotocrime vyprofilovali jako jedna z hudebně a vizuálně nejvýraznějších kapel na syth wave / post punkové alternativní scéně. Na všech svých deskách zůstávají věrní dark wave estetice – můžete se tak těšit na typickou kombinaci drum machine beatů, analogových syntetizátorů a poctivých kytar.

Info

Crippled Black Phoenix (uk) + Soft Kill (us) + Fotocrime (us)
30. 3. 2019 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

foto © Marton Bodnar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratři vysílají do světa Signal

redakce 25.09.2020

Bratři byli spolu s dalšími patnácti evropskými umělci vyhlášeni finalisty prestižních cen Music Moves Europe Talent Awards.

Zabelov Group mají nové EP

redakce 25.09.2020

EP Madhouse Session tvoří čtyři skladby, název vychází ze stísněné atmosféry ve společnosti i osobního pocitu izolace.

Fotografická výstava Neobyčejné příběhy

redakce 25.09.2020

Skupina fotografů ze všech koutů České republiky se zaměřila na neobyčejné příběhy zdánlivě obyčejných lidí.

Poprvé se uskuteční Liveurope online festival

redakce 23.09.2020

Čerstvé objevy evropské hudby se představí v šestnácti ikonických evropských klubech. Celý festival proběhne online.

Blackeři Voluptas mají nové album

redakce 23.09.2020

V blackmetalové bouři se občas ozývají náznaky doom metalu, noisu, dokonce svůj prostor dostává i saxofon…

Do Prahy All Them Witches a The Hunna, poprvé i Young Guv

redakce 22.09.2020

Rock v mnoha podobách, All Them Witches, The Hunna i Young Guv. Na to vše se můžete těšit příští rok.

Nick Cave Alone at Alexandra Palace odhaluje skrytou podstatu jeho písní

redakce 21.09.2020

Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou.

Anna Maria Jopek probarví Prahu

redakce 21.09.2020

Pozoruhodné je, že si dokázala v rámci jazzového jazyka a nadnárodních spoluprací zachovat slovanskou muzikantskou osobitost v harmonii, melodice i výrazu.

Do Prahy přijedou Elderbrook a Kid Francescoli

redakce 20.09.2020

Performer, multiinstrumentalista a zpěvák Elderbrook se proslavil díky svým citlivým tanečním bangerům, ve kterých se věnuje třeba psychickému zdraví i otázkám identity.

Nová sezona HaDivadla nese téma Adaptace

redakce 19.09.2020

„Dá se adaptovat bez radosti? Kdy vlastně celá ta krize začala?“ ptá se kolektiv HaDivadla.