Zprávy / Pozvánky

Břitva ocení tvrdou kvalitu

Břitva ocení tvrdou kvalitu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2016

Tuto sobotu budou popatnácté předávány nejtvrdší tuzemské hudební ceny Břitva. Stane se tak 16. dubna 2016, a to jako již tradičně v brněnském klubu Melodka.

České výroční rockové ceny Břitva se zaměřují hlavně na tvrdší až extrémní hudební žánry a svým charakterem tak doplňují, rozšiřují a přitvrzují záběr nikoli konkurenčních, ale spíše kolegiálních hudebních cen Anděl, Apollo a Vinyla.

Přestože udílení cen Břitva je záminkou, hlavní náplní večera budou koncertní vystoupení, která obstará brutálně smrtící palba Perfecitizen, úderně thrashdeathový nářez v podání Antigod, elektronicko cybermetalová jízda Minority Sound, atmosférická produkce Postcards from Arkham a v rámci zpestření i trochu extravagantně působící Felisha.

Hlasování v 15. ročníku těchto cen se zúčastnilo přesně 50 publicistů, zaměřených převážně na rock, metal, punk nebo hardcore, na základě jejichž hlasů byly již dříve vyhlášeny nominace.

V hlavní kategorii Album roku na ocenění kandidují brutálně drsné kapely Heaving Earth, Hellyum a Perfecitizen, uznávaný i proklínaný projekt Mortal Cabinet, moderněji laděné formace Dark Gamballe, Minority Sound a Postcards from Arkham, hardcore punkeři Fear of Extinction a Gattaca a také z temných kořenů vzešlí, ale do mnohem odlehčenější polohy se vyvíjející Heiden.


Naopak v záporně pojaté, ale samozřejmě nijak neoceňované kategorii Zklamání roku lze favorizovat vše, co se loni seběhlo kolem Aleše Brichty, Daniela Landy nebo skupiny Ortel, ale rovněž nepříjemně konfliktní dění okolo metalové legendy Citron.

Vedle tradičního ocenění nejlepších nahrávek, objevů, festivalů nebo médií dojde i na uvedení dalších tří historicky významných kapel do Galerie legend, ale také specialitu v podobě vyhlášení konečných výsledků ankety Osobnost scény. Mezi nimi, ovšem zatím bez pořadí, figurují přední undergroundoví hudebníci Bruno (Hypnos, Krabathor), Poly (Insania) a František Štorm (Master´s Hammer, Mortal Cabinet), festivaloví pořadatelé Čurby (Obscene Extreme), Shindy a Tomáš Fiala (oba Brutal Assault), publicisté Petr Korál (Rock & All, Radio 1, Radio Beat), Herdron (Pařát) a Johan (Fobia, Pařát) a také letos předčasně zemřelý hardcorepunkový aktivista Filip Fuchs (See You in Hell, Hluboká orba, United Crusties).


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Desperátský souboj: Povodí Ohře a Kakktus

redakce 08.12.2022

Kakktus jsou smirkový rokenrol a v kombu s Povodím Ohře to bude hustá jízda.

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace