Zprávy / Pozvánky

Břitva ocení tvrdou kvalitu

Břitva ocení tvrdou kvalitu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2016

Tuto sobotu budou popatnácté předávány nejtvrdší tuzemské hudební ceny Břitva. Stane se tak 16. dubna 2016, a to jako již tradičně v brněnském klubu Melodka.

České výroční rockové ceny Břitva se zaměřují hlavně na tvrdší až extrémní hudební žánry a svým charakterem tak doplňují, rozšiřují a přitvrzují záběr nikoli konkurenčních, ale spíše kolegiálních hudebních cen Anděl, Apollo a Vinyla.

Přestože udílení cen Břitva je záminkou, hlavní náplní večera budou koncertní vystoupení, která obstará brutálně smrtící palba Perfecitizen, úderně thrashdeathový nářez v podání Antigod, elektronicko cybermetalová jízda Minority Sound, atmosférická produkce Postcards from Arkham a v rámci zpestření i trochu extravagantně působící Felisha.

Hlasování v 15. ročníku těchto cen se zúčastnilo přesně 50 publicistů, zaměřených převážně na rock, metal, punk nebo hardcore, na základě jejichž hlasů byly již dříve vyhlášeny nominace.

V hlavní kategorii Album roku na ocenění kandidují brutálně drsné kapely Heaving Earth, Hellyum a Perfecitizen, uznávaný i proklínaný projekt Mortal Cabinet, moderněji laděné formace Dark Gamballe, Minority Sound a Postcards from Arkham, hardcore punkeři Fear of Extinction a Gattaca a také z temných kořenů vzešlí, ale do mnohem odlehčenější polohy se vyvíjející Heiden.


Naopak v záporně pojaté, ale samozřejmě nijak neoceňované kategorii Zklamání roku lze favorizovat vše, co se loni seběhlo kolem Aleše Brichty, Daniela Landy nebo skupiny Ortel, ale rovněž nepříjemně konfliktní dění okolo metalové legendy Citron.

Vedle tradičního ocenění nejlepších nahrávek, objevů, festivalů nebo médií dojde i na uvedení dalších tří historicky významných kapel do Galerie legend, ale také specialitu v podobě vyhlášení konečných výsledků ankety Osobnost scény. Mezi nimi, ovšem zatím bez pořadí, figurují přední undergroundoví hudebníci Bruno (Hypnos, Krabathor), Poly (Insania) a František Štorm (Master´s Hammer, Mortal Cabinet), festivaloví pořadatelé Čurby (Obscene Extreme), Shindy a Tomáš Fiala (oba Brutal Assault), publicisté Petr Korál (Rock & All, Radio 1, Radio Beat), Herdron (Pařát) a Johan (Fobia, Pařát) a také letos předčasně zemřelý hardcorepunkový aktivista Filip Fuchs (See You in Hell, Hluboká orba, United Crusties).


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace