Zprávy / Pozvánky

Břitva ocení tvrdou kvalitu

Břitva ocení tvrdou kvalitu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2016

Tuto sobotu budou popatnácté předávány nejtvrdší tuzemské hudební ceny Břitva. Stane se tak 16. dubna 2016, a to jako již tradičně v brněnském klubu Melodka.

České výroční rockové ceny Břitva se zaměřují hlavně na tvrdší až extrémní hudební žánry a svým charakterem tak doplňují, rozšiřují a přitvrzují záběr nikoli konkurenčních, ale spíše kolegiálních hudebních cen Anděl, Apollo a Vinyla.

Přestože udílení cen Břitva je záminkou, hlavní náplní večera budou koncertní vystoupení, která obstará brutálně smrtící palba Perfecitizen, úderně thrashdeathový nářez v podání Antigod, elektronicko cybermetalová jízda Minority Sound, atmosférická produkce Postcards from Arkham a v rámci zpestření i trochu extravagantně působící Felisha.

Hlasování v 15. ročníku těchto cen se zúčastnilo přesně 50 publicistů, zaměřených převážně na rock, metal, punk nebo hardcore, na základě jejichž hlasů byly již dříve vyhlášeny nominace.

V hlavní kategorii Album roku na ocenění kandidují brutálně drsné kapely Heaving Earth, Hellyum a Perfecitizen, uznávaný i proklínaný projekt Mortal Cabinet, moderněji laděné formace Dark Gamballe, Minority Sound a Postcards from Arkham, hardcore punkeři Fear of Extinction a Gattaca a také z temných kořenů vzešlí, ale do mnohem odlehčenější polohy se vyvíjející Heiden.


Naopak v záporně pojaté, ale samozřejmě nijak neoceňované kategorii Zklamání roku lze favorizovat vše, co se loni seběhlo kolem Aleše Brichty, Daniela Landy nebo skupiny Ortel, ale rovněž nepříjemně konfliktní dění okolo metalové legendy Citron.

Vedle tradičního ocenění nejlepších nahrávek, objevů, festivalů nebo médií dojde i na uvedení dalších tří historicky významných kapel do Galerie legend, ale také specialitu v podobě vyhlášení konečných výsledků ankety Osobnost scény. Mezi nimi, ovšem zatím bez pořadí, figurují přední undergroundoví hudebníci Bruno (Hypnos, Krabathor), Poly (Insania) a František Štorm (Master´s Hammer, Mortal Cabinet), festivaloví pořadatelé Čurby (Obscene Extreme), Shindy a Tomáš Fiala (oba Brutal Assault), publicisté Petr Korál (Rock & All, Radio 1, Radio Beat), Herdron (Pařát) a Johan (Fobia, Pařát) a také letos předčasně zemřelý hardcorepunkový aktivista Filip Fuchs (See You in Hell, Hluboká orba, United Crusties).


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze?

Volkmar Miedtke & Ultrafon, Dälek, Mariza a jiné od Rachotu

redakce 09.05.2022

Co chystá agentura Rachot na květen a červen a čím nás oslní v listopadu? Instrumentální psychedlie, zvuková monstra i fado!

Spectaculare pomalu vrcholí: Bugge Wesseltoft a Henrik Schwarz

redakce 08.05.2022

Co se stane, když norský jazzový inovátor potká německého deephouseového veterána a začnou spolu improvizovat?

Oranssi Pazuzu ve Futurum Music Baru

redakce 08.05.2022

V souvislosti s hudbou finských experimentátorů se skloňují žánry jako psychedelický black metal, avantgardní rock, doom metal, krautrock či ambient.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace