Zprávy / Pozvánky

Brněnské bienále odlehčí Finský barok

Brněnské bienále odlehčí Finský barok

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2018

Sedm zástupců českého výtvarného umění vystupujících pod názvem Finský barok představí v Brně „alternativu k hudbě“. Sedmičlenný ansámbl v hnědých oblecích obsadí 6. června nádvoří Místodržitelského paláce, kde pod taktovkou Františka Skály spustí divoký mix funku a soulu.

Moravská galerie zahájí 10. května 28. mezinárodní bienále grafického designu Brno 2018, které letos připravuje kurátorský tým skupiny OKOLO (Matěj Činčera, Jan Kloss a Adam Štěch). Kromě doprovodných výstav, přednášek a akcí pro nejmladší milovníky grafického designu MG do programu zařadila i vystoupení skupiny Finský barok, v níž působí několik vystavovatelů a laureátů předchozích ročníků bienále. Návštěvníky Místodržitelského paláce čeká exkluzivní koncert kapely, která hraje jednou, maximálně dvakrát do roka a milovníci hudebního humoru českého Františka Zappy se mohou těšit na hity Hnědá nebo Neváhej a ber, když Chalupecký dává.

Hudba kapely Finský barok „vychází z napětí mezi špičkovými umělci, kdy je někdo neustále v podmínečném vyloučení nebo sám odchází, ale nikdy k tomu nakonec nedojde... Výtvarný aspekt je i přes obsazení relativně strohý – základní povinností je mít hnědý oblek, protože hnědá je královna barev, členové musí vypadat staře a chudě, což se musí stále umocňovat.“ Tak seskupení charakterizoval hudební publicista Petr Slabý. Autorství písní je přisuzováno Františku Skálovi, který je fascinován kytarami, a to nejen jako hudebník, ale i jako výtvarník. Od roku 1983 jich z různých nalezených materiálů vytvořil více než dvacet. Kapelou během let prošlo několik hostujících hudebníků, ale k tvrdému sedmičlennému jádru patří ještě autor konceptuálně vyhraněných instalací Jiří Černický (housle) a sochař a syn Františka Skály František Antonín Skála (bicí).

Info

Finský barok
6. 6. 2018 20:00
nádvoří Místodržitelského paláce, Brno
fb událost

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace