Zprávy / Pozvánky

Brněnské bienále odlehčí Finský barok

Brněnské bienále odlehčí Finský barok

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2018

Sedm zástupců českého výtvarného umění vystupujících pod názvem Finský barok představí v Brně „alternativu k hudbě“. Sedmičlenný ansámbl v hnědých oblecích obsadí 6. června nádvoří Místodržitelského paláce, kde pod taktovkou Františka Skály spustí divoký mix funku a soulu.

Moravská galerie zahájí 10. května 28. mezinárodní bienále grafického designu Brno 2018, které letos připravuje kurátorský tým skupiny OKOLO (Matěj Činčera, Jan Kloss a Adam Štěch). Kromě doprovodných výstav, přednášek a akcí pro nejmladší milovníky grafického designu MG do programu zařadila i vystoupení skupiny Finský barok, v níž působí několik vystavovatelů a laureátů předchozích ročníků bienále. Návštěvníky Místodržitelského paláce čeká exkluzivní koncert kapely, která hraje jednou, maximálně dvakrát do roka a milovníci hudebního humoru českého Františka Zappy se mohou těšit na hity Hnědá nebo Neváhej a ber, když Chalupecký dává.

Hudba kapely Finský barok „vychází z napětí mezi špičkovými umělci, kdy je někdo neustále v podmínečném vyloučení nebo sám odchází, ale nikdy k tomu nakonec nedojde... Výtvarný aspekt je i přes obsazení relativně strohý – základní povinností je mít hnědý oblek, protože hnědá je královna barev, členové musí vypadat staře a chudě, což se musí stále umocňovat.“ Tak seskupení charakterizoval hudební publicista Petr Slabý. Autorství písní je přisuzováno Františku Skálovi, který je fascinován kytarami, a to nejen jako hudebník, ale i jako výtvarník. Od roku 1983 jich z různých nalezených materiálů vytvořil více než dvacet. Kapelou během let prošlo několik hostujících hudebníků, ale k tvrdému sedmičlennému jádru patří ještě autor konceptuálně vyhraněných instalací Jiří Černický (housle) a sochař a syn Františka Skály František Antonín Skála (bicí).

Info

Finský barok
6. 6. 2018 20:00
nádvoří Místodržitelského paláce, Brno
fb událost

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace