Zprávy

Brodka střídá role v novém klipu

Brodka střídá role v novém klipu

redakce | Zprávy | 03.03.2021

Polská superstar Brodka se po úspěšném singlu Wrong party (Speedy Wunderground) vrací s novým klipem k tracku Game Change. Ten se dotýká tématu, které v současné době velmi rezonuje nejen v Polsku - genderových rolí. „Všichni se setkáváme s problémy, pokud neodpovídáme normám,“ uvádí k singlu Brodka a dodává: „Při natáčení videa k Game Change mě inspiroval příběh albánských panen z přísahy, tedy žen, které složením slibu čistoty převezmou ve společnosti mužskou roli a získají všechna privilegia spojená s tím, že jsou muži.“


Příběh klipu popisuje Brodka dále takto: „V brutalistním městě žije žena, která převzala po smrti svého manžela mužskou roli. Jediným atributem, který zbyl z její ženskosti, je korzet.“ Společně s dalšími protagonistkami/protagonisty pak sledují v klipu film o hyperfeminizované ženě a ptají se: „Opravdu potřebujeme šaty a všechny ty obaly, abychom byly ženy v očích ostatních?“ Brodka uzavírá: „Tento příběh, přestože je abstraktní, je relevantní pro současnou situaci žen v Polsku. Je smutné, že o vašich právech ještě v 21. století rozhodují muži.“ Klip byl natáčený v Národním muzeu a Paláci kultury a vědy ve Varšavě. Brodka už dávno překročila stín vítězky talentové soutěže a klip bude následovat i vydání alba Brut u Pias Recordings.

Info

Brodka
fb umělkyně

foto © archiv umělkyně

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

První klip Hrubé Hudby vzdává hold Horňácku

redakce 09.04.2021

Natáčelo se na Horňácku, odkud vyvěrá samotná podstata hudebního projektu Hrubá Hudba autorského dua Hradil – Mička.

Pkrek s triphopovým singlem

redakce 09.04.2021

Producent použil tvrdé bicie a hororové zvuky, ktoré vytvoril hlavne na experimentálnych nástrojoch, ktoré má z Talianska.

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Nauzea Orchestra má nový klip

redakce 07.04.2021

Po singlu Maso přichází Nauzea Orchestra s klipem ke skladbě Ministryně, v němž si pohrává s „laibachovskou“ poetikou po ústecku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace