Zprávy

Brodka střídá role v novém klipu

Brodka střídá role v novém klipu

redakce | Zprávy | 03.03.2021

Polská superstar Brodka se po úspěšném singlu Wrong party (Speedy Wunderground) vrací s novým klipem k tracku Game Change. Ten se dotýká tématu, které v současné době velmi rezonuje nejen v Polsku - genderových rolí. „Všichni se setkáváme s problémy, pokud neodpovídáme normám,“ uvádí k singlu Brodka a dodává: „Při natáčení videa k Game Change mě inspiroval příběh albánských panen z přísahy, tedy žen, které složením slibu čistoty převezmou ve společnosti mužskou roli a získají všechna privilegia spojená s tím, že jsou muži.“


Příběh klipu popisuje Brodka dále takto: „V brutalistním městě žije žena, která převzala po smrti svého manžela mužskou roli. Jediným atributem, který zbyl z její ženskosti, je korzet.“ Společně s dalšími protagonistkami/protagonisty pak sledují v klipu film o hyperfeminizované ženě a ptají se: „Opravdu potřebujeme šaty a všechny ty obaly, abychom byly ženy v očích ostatních?“ Brodka uzavírá: „Tento příběh, přestože je abstraktní, je relevantní pro současnou situaci žen v Polsku. Je smutné, že o vašich právech ještě v 21. století rozhodují muži.“ Klip byl natáčený v Národním muzeu a Paláci kultury a vědy ve Varšavě. Brodka už dávno překročila stín vítězky talentové soutěže a klip bude následovat i vydání alba Brut u Pias Recordings.

Info

Brodka
fb umělkyně

foto © archiv umělkyně

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sedmý ročník Letiště se vrací do Hranic

redakce 05.08.2021

Návštěvníci festivalu Letiště X0XI se mohou těšit také na speciální architektonická řešení venkovních prostor Karnoly.

Kulturní scéna Obývák v pražské Klubovně

redakce 05.08.2021

Celodenní akce s tematickým zaměřením na současný stav a vývoj elektronické hudební scény naplní venkovní i vnitřní prostory Dejvické Klubovny.

Třetí ročník festivalu A Day of Sound

redakce 05.08.2021

Publikum přijíždí jednak pro sugestivní prostředí interiérových scén a ústředního zahradního pódia jezuitské koleje, jednak pro specifický kurátorský výběr.

Madhouse Express se speciálním setem v Crossu

redakce 04.08.2021

Bude to první veřejný koncert kapely na domácí půdě od září 2020 a „Express do blázince“ pro tuto příležitost připravuje výjimečně dlouhý set.

Jazz Goes to Town představí české i světové premiéry

redakce 04.08.2021

Na programu závěrečného koncertu budou dvě exkluzivní světové premiéry skladeb, které jejich autoři Michal Nejtek a Peter Graham připravují speciálně pro JGTT.

Kampak?! Ptá se Ctib na svém sólovém albu

redakce 03.08.2021

Pokud by existoval žánr disco punk, Ctib by byl pravděpodobně jeho vlajkovou lodí.

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Inovativní stage na Rock for People Hope

redakce 03.08.2021

Mezi chystaná témata patří i obnovitelné energie a energetická soběstačnost, k níž vodíkové pohony jako H2Base zásadně přispívají.

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Parta Sin City je konečně znovu kompletní

redakce 02.08.2021

Po loňských prvních třech knihách je tak kultovní Sin City ve zrevidované verzi kompletní.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace