Zprávy / Nové desky

Brutalistická dystópia prenášaná zvukom - Tittingur

Brutalistická dystópia prenášaná zvukom - Tittingur

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.05.2020

Tittingur skúma fyzické hranice udržateľnosti, priestoru, konštrukcií, bytia, cez prizmu digitálnych nástrojov, ťaživých beatov a nepredvídateľnej atmosféry. Ich intenzívna, úderná elektronika, postavená na troskách rovnomennej noise-rockovej kapely, nemá svojou špinavou lynchovskou atmosférou ďaleko k projektom ako Amnesia Scanner, Ben Frost, Tim Hecker. Abstraktné terénne nahrávky a (ne)rozoznateľné hlukové sample ožívajú v spleti pohlcujúcej sonickej masy: najlepšie vyniká zabalená v epileptickom opare hustého dymu a frenetických stroboskopov.

fotogalerie z vystoupení v Praze zde

Debut Lavina (Exitab, 2017) staval na elektroakustických samploch, ultra skreslených plochách a brutalistickom skelete techna. Druhý album Beings (2018) priniesol ešte surovejšiu víziu evokujúcu pochopiteľne nepríjemný, nepochopiteľne príjemný pád do ostrými rezonanciami vyhĺbenej, bezútešnej, bezodnej jamy. Na novom albume Epiphany, ktorý vychádza 29. mája na novozaloženom labeli Weltschmerzen, sa Tittingur posúva do ešte abstraktnejších teritórií a na ostrie súčasnej elektroniky: rozostrené rytmy, zúrivé synthy, neuchopiteľné koláže, tance mozgu; všetko ešte explozívnejšie, naliehavejšie a prehnané viac, než kedykoľvek predtým. Zlomená zvuková dystópia a pohľad na prírodný svet v rozklade, 2020.

Info

Tittingur – Epiphany (Weltschmerzen, 2020)
fb kapely

foto © Nina Mikusková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novinky u Guerilla Records

redakce 14.04.2021

Nové desky, vzpomínkové koncerty i oslava dvacátých narozenin vydavatelství.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace