Zprávy / Festivalové

Budapešťský BUSH festival je zpátky

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. V termínu 21.-22.10. zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy. Nabídne ale i zajímavý dvoudenní konferenční program, kterého se zúčastní odborníci na hudební průmysl z různých zemí. Společně budou diskutovat o nejdůležitějších tématech a trendech, které se řeší v zemích bývalého východního bloku.

Umělců bude celkem čtyřicet, přijedou ze třinácti zemí a posluchačům se ukážou v šesti různých klubech po celé Budapešti. Mezi nimi budou známá stará dobrá místa, ale i neobjevené prostory, které budou fungovat jako hudební klub jen po dobu festivalu. Tancovali jste někdy v synagoze? Ne? Na festivalu BUSH to budete moci udělat v jedné nově zrekonstruované a to třeba na koncertě Niklase Paschburga.

Objevíte taky třeba Turbinu, nejnovější budapešťský klub nebo ikonická místa budapešťského nočního života jako A38 Ship nebo Gödör Underground.

Co najdete v line upu? Těšte se na nejzajímavější umělce z oblasti od Balkánu po Balt. Najdete tu post-sovětské Stranger Things, ruský ambient i srbský garage punk i východoevropský pop. Do Spotify nahoďte tahle jména: GOLAN (RO), Annna (LV), Dlina Volny (BY), Badfocus (CZ), Disappeared Completely (UA), Fjordwalker (RU), GURT (O) (UA), Ina West (PL), Lucia (RO), Luvver (SK), Sajzerbiterlemon (SRB), Stroon (SK), VIAH (CZ).

Po covidové odmlce tak festival nabízí mezinárodní line up i účast delegátů ze zahraničí. "Po sto letech znovu přichází divoká dvacátá léta a my se musíme přizpůsobit. Nevíme, co může přijít zítra, a tak musíme být odvážní a žít pro dnešek. To nás může osvobodit a udělat z nás odvážnější lidi. Snažíme se prozkoumat ty dobré věci, které to může přinést," říká Renátó Horváth, jeden ze zakladatelů festivalu.

Info

BUSH
21.–22. 10. 2021 Budapešť fb událost
Web festivalu

foto © se svolením BUSH

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Grape festival sa sťahuje do Trenčína

redakce 06.12.2021

Festival Grape zverejnil svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín, v pláne je nový areál v Trnave. Kde, kdy a s kým?

Eurosonic Noorderslag proběhne online

redakce 05.12.2021

Již v loňském roce takto nabídl evropským hudebníkům možnost představit svou tvorbu a profesionálům z hudebního průmyslu příležitost navštívit konferenci online, zúčastnit se panelů a diskusí.

Na Spectaculare dorazí Janus Rasmussen

redakce 02.12.2021

Festival Spectaculare pokračuje, polovina dua Kiasmos dorazí co nevidět.

Tady Vary 21

redakce 30.11.2021

Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas.

Sziget představuje pro rok 2022

redakce 26.11.2021

Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd.

Šestinotónové harmonium na Prague Quiet Music Festivalu

redakce 23.11.2021

Vrcholem koncertu bude světová premiéra skladby concord, která je složená speciálně pro tento vzácný nástroj.

Festival Next začne za týden

redakce 16.11.2021

Thurston Moore, talianska experimentátorka Caterina Barbieri, organový koncert Švédky Anny Von Hausswolff a mnoho dalšího.

Rock for People zve na vánoční trojkoncert

redakce 16.11.2021

Vánoční večírek Rock for People rodiny nabídne nabitý hudební program, ale i setkání s celým týmem.

Flohio vystoupí na Metronome Prague

redakce 14.11.2021

Londýnská raperka a textařka s nigerijskými kořeny Flohio již několik posledních let bortí pravidla rapové, hip-hopové a grimové scény.

Kompilace Shotgun Festivalu

redakce 12.11.2021

Shotgun Festival se dvě desetiletí snaží vnést svěží vítr do jinak hudebně zapomenuté hraniční brány tří zemí mezi Českem, Polskem a Německem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace