Zprávy / Festivalové

Budějovický Majáles na střeše i v hangáru

Budějovický Majáles na střeše i v hangáru

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.05.2017

Po dlouhé zimě se s příchodem jara probouzí nejen příroda, ale díky Budějovickému Majálesu i celé město. Svým programem přiměje od 22.5. do 26.5. rozkvést každého bez ohledu na věk. Stejně jako první pusa, tak i letošní Majáles potěší, překvapí, ale hlavně otevře dveře do úplně nového, vzrušujícího světa. V případě Majálesu do světa nevšední kultury, která na vás rozhodně nehledí z každého billboardu či reklamní plochy.

Vašimi prvními průvodci na této pět dní dlouhé pouti se hned v pondělí může stát umělecká dvojice ze Studia ALTA se svým představením Boys Who Like to Play with Dolls, ve kterém se pokusí zbořit všechny zažité genderové stereotypy. Další divadelní lahůdkou, tentokrát středeční, bude umělecká skupina spojující fyzické, experimentální a taneční divadlo - Spitfire Company. Pokud se s vámi během představení začne klepat židle, bude to buď vaším nadšením z představení, nebo tím, že zrovna pár metrů od vás přistává letadlo, protože divadelní scéna se po roce opět zabydlí v letištním hangáru Letiště ČB v Plané. Pouze první z možností vám však lze zaručit.

Majálesové úterý bude věnováno především rodičům s dětmi. Přijďte si s celou rodinou užít pestrý program Rodinného odpoledne na Sokolském ostrově. Bezdětným šťastlivcům budiž doporučeno na Sokolský ostrov zavítat hlavně ve středu, kdy se díky Pikniku stane středobodem všeho dění. Pravděpodobnost, že díky majálesovému středečnímu odpoledni příště dorazíte i na Rodinné odpoledne, je vysoká. Ve středu si také nezapomeňte svoje auto zaparkovat v pohodlné blízkosti, abyste večer mohli svého miláčka vyvézt do Autokina a užít si pravý americký večer při sledování filmu Big Lebowski.


Zvládnout všechny vytipované body programu bude však vzhledem k jejich množství opravdu náročné, a proto letos přichází Budějovický Majáles s novinkou. V centru města, hlavně na Piaristickém náměstí a na Náměstí Přemysla Otakara II., naleznete majálesové chillout zóny, odkud si budete moci v klidu rozplánovat, co dalšího navštívíte. Určitě byste si neměli nechat ujít letošní novinku, která vám rozhodně rozšíří obzory. A to doslova, neboť pro vás organizátoři chystají unikátní koncert přímo na střeše DK Metropol.

To, že Velký Pátek není jen o Velikonocích, vám na majálesovém Open Air dokáže třeba české elektronické uskupení MIDI LIDI, které představí svou novou kritiky i fanoušky opěvovanou desku Give Masterpiece a Chance. A o tom, že stará láska nerezaví, vás přesvědčí kapela minus123minut, která minulý rok ohlásila svůj comeback a po dlouhých 11 letech se vrací i na Budějovický Majáles rozproudit v rytmu jazzu, blues a funky krev v žilách každého z vás.

V pátek můžete ochutnávat nejen z české kuchyně, ale i z té světové. Až ze Švédska k nám přijede rapper Prop Dylan, který má na kontě stovky živých vystoupení po celé Skandinávii. A pokud jste si mysleli, že letošní festivalové heslo "Májallesgute" je jen frází, pak vás z omylu vyvede německý multiinstrumentalista The Micronaut, který k nám zavítá díky unikátnímu projektu Stage Exchange s německým kulturním festivalem Kontakt - Das Kulturfestival. Za tuto možnost vděčí Budějovický Majáles Česko-německému fondu budoucnosti v rámci Česko-německého kulturního jara 2017.

Info

Budějovický Majáles 2017
22. - 26. 5. 2017
České Budějovice

www.facebook.com/events/828849500588794
www.facebook.com/budejovickymajales

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.