Zprávy / Festivalové

Budějovický Majáles na střeše i v hangáru

Budějovický Majáles na střeše i v hangáru

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.05.2017

Po dlouhé zimě se s příchodem jara probouzí nejen příroda, ale díky Budějovickému Majálesu i celé město. Svým programem přiměje od 22.5. do 26.5. rozkvést každého bez ohledu na věk. Stejně jako první pusa, tak i letošní Majáles potěší, překvapí, ale hlavně otevře dveře do úplně nového, vzrušujícího světa. V případě Majálesu do světa nevšední kultury, která na vás rozhodně nehledí z každého billboardu či reklamní plochy.

Vašimi prvními průvodci na této pět dní dlouhé pouti se hned v pondělí může stát umělecká dvojice ze Studia ALTA se svým představením Boys Who Like to Play with Dolls, ve kterém se pokusí zbořit všechny zažité genderové stereotypy. Další divadelní lahůdkou, tentokrát středeční, bude umělecká skupina spojující fyzické, experimentální a taneční divadlo - Spitfire Company. Pokud se s vámi během představení začne klepat židle, bude to buď vaším nadšením z představení, nebo tím, že zrovna pár metrů od vás přistává letadlo, protože divadelní scéna se po roce opět zabydlí v letištním hangáru Letiště ČB v Plané. Pouze první z možností vám však lze zaručit.

Majálesové úterý bude věnováno především rodičům s dětmi. Přijďte si s celou rodinou užít pestrý program Rodinného odpoledne na Sokolském ostrově. Bezdětným šťastlivcům budiž doporučeno na Sokolský ostrov zavítat hlavně ve středu, kdy se díky Pikniku stane středobodem všeho dění. Pravděpodobnost, že díky majálesovému středečnímu odpoledni příště dorazíte i na Rodinné odpoledne, je vysoká. Ve středu si také nezapomeňte svoje auto zaparkovat v pohodlné blízkosti, abyste večer mohli svého miláčka vyvézt do Autokina a užít si pravý americký večer při sledování filmu Big Lebowski.


Zvládnout všechny vytipované body programu bude však vzhledem k jejich množství opravdu náročné, a proto letos přichází Budějovický Majáles s novinkou. V centru města, hlavně na Piaristickém náměstí a na Náměstí Přemysla Otakara II., naleznete majálesové chillout zóny, odkud si budete moci v klidu rozplánovat, co dalšího navštívíte. Určitě byste si neměli nechat ujít letošní novinku, která vám rozhodně rozšíří obzory. A to doslova, neboť pro vás organizátoři chystají unikátní koncert přímo na střeše DK Metropol.

To, že Velký Pátek není jen o Velikonocích, vám na majálesovém Open Air dokáže třeba české elektronické uskupení MIDI LIDI, které představí svou novou kritiky i fanoušky opěvovanou desku Give Masterpiece a Chance. A o tom, že stará láska nerezaví, vás přesvědčí kapela minus123minut, která minulý rok ohlásila svůj comeback a po dlouhých 11 letech se vrací i na Budějovický Majáles rozproudit v rytmu jazzu, blues a funky krev v žilách každého z vás.

V pátek můžete ochutnávat nejen z české kuchyně, ale i z té světové. Až ze Švédska k nám přijede rapper Prop Dylan, který má na kontě stovky živých vystoupení po celé Skandinávii. A pokud jste si mysleli, že letošní festivalové heslo "Májallesgute" je jen frází, pak vás z omylu vyvede německý multiinstrumentalista The Micronaut, který k nám zavítá díky unikátnímu projektu Stage Exchange s německým kulturním festivalem Kontakt - Das Kulturfestival. Za tuto možnost vděčí Budějovický Majáles Česko-německému fondu budoucnosti v rámci Česko-německého kulturního jara 2017.

Info

Budějovický Majáles 2017
22. - 26. 5. 2017
České Budějovice

www.facebook.com/events/828849500588794
www.facebook.com/budejovickymajales

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.