Zprávy / Nové desky

Bulp s hypnotickým debutem Yrsa

Bulp s hypnotickým debutem Yrsa

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.04.2017

Téměř dva roky od vydání úspěšného singlu Far Light a EP Endian vydává projekt Bulp na značce Deadred Records / Starcastic Records svůj debutový album Yrsa. Název nese islandské jméno, které stejně jako nahrávka v sobě skrývá tajuplnou moc podmanit si posluchače už na první poslech.

"Pre jemnosť, ktorá sa vyskytuje aj v údernejších skladbách, sa mi zdalo príhodné nazvať album Yrsa podľa ženského islandského mena,“ říká Samo Štefanec, hudební srdce projektu Bulp. Yrsa je výjimečným albem, které nabízí spleť emocí vsazených do podmanivých melodií.

V devíti skladbách zve posluchače na taneční parket, necháva ho snít, ale také v něm burcuje odhodlání a energii překonávat vlastní hranice. „Hudobné inšpirácie boli pre každý track iné. Niektoré skladby sú tvrdšie a tanečné, iné pomalšie a zasnené. Taktiež som použil nástroje, ktoré predtým v tvorbe Bulp neboli, ako klavír, japonská harfa alebo trúbka. Album je teda veľmi melodický celok,“ říká hudebník. Bulp si přitom vytvořili svůj charakteristický zvuk, který v sobě nese přitažlivou svěžest i nenápadnou chytlavost.


Nahrávka Yrsa vznikala v průběhu jednohu roka ve vlastním studiu Bulp v Trenčíně. V textech se objevují témata mezilidských vztahů, láska i sebereflexe. „Texty sme tvorili s Janou obaja. Väčšinou tak, že jeden z nás prišiel s prvým náčrtom a vzájomnými pripomienkami sme sa dostali ku konečnému textu,“ říka Samo Štefanec. Jediným hostem na albu je Mates Homola (Autumnist, Nylon Union), který nahrál trubku ve skladbě Left Behind. O mastering alba se postaral Tomáš Karásek v studiu Gargle&Expel v Dublinu. Autorkou artworku je Marta Prokopová a grafický design vznikl v studiu Fluidum Design.

Album Yrsa vychází 10. dubna 2017 na Deadred / Starcastic jako 12” vinyl LP v dvou verzích a digitálně ve formátech MP3, FLAC ke stažení ze stránek Bulp a obou vydavatelství, a zárověň je k poslechu i ve streamovacích sítích Apple Music, Spotify, Deezer, Google Play atd. Speciální limitovaná edice LP obsahuje mléčně transparentní vinyl s kouřovým efektem, s přibaleným gramofonovým slipmatem s logem Bulp.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články