Zprávy / Pozvánky

Burgr a Pjoni vydávajú debutový album

Burgr a Pjoni vydávajú debutový album

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.05.2018

„Túžba, ktorá hľadá sa, hľadá dotyk ruky, rana ruku hladí. Práve v tebe vzniká, otvorené okná, malá bolesť v hlave, tvoje telo mlčí,“ spieva Ľubomír Burgr v úvodných veršoch prvej pesničky na albume Burgr/PjoniVýletné lode.

Túžba je jednou zo skladieb, ktorú Ľubo napísal ešte pre Ali Ibn Rachid, uznávanú nadžánrovú skupinu z Prešova. Nakoniec sa ocitla na nosiči nového projektu spájajúcom dve hudobné generácie silných skladateľských osobností. Dvojica Ľubomír Burgr (herec, hudobník a jedna z kľúčových postáv Divadla SkRAT) a Jonatán Pastirčák (elektronický producent v autorských projektoch Pjoni, Isama Zing a ďalších) svoju spoluprácu začínala práve pri „live“ interpretácii tvorby Ali Ibn Rachid. Vzájomné hudobné porozumenie a nové nápady nakoniec vyústili do repertoáru na spoločný debutový album.

Podobne ako Ali Ibn Rachid, aj Burgr a Pjoni na albume Výletné lode forsírujú žánrovú neuchopiteľnosť a pesničky niekde na pomedzí vážnej akademickosti a intuitívnej kompozície. Melodické klávesové harmónie prerývajú dekonštrukčné prístupy k elektronike, sporadicky sa ozvú husle zaobalené v surovom zvuku a mrazivom speve. Akoby sa do celkovej atmosféry preniesla decembrová zima, počas ktorej album vznikal na chate Víta Bednárika (Burgrovho kolegu z Divadla SkRAT) v Orešanoch. Osobitnou kapitolou albumu sú texty – existenciálne verše, (aj) o obyčajných veciach a situáciách, ktoré ústia do nečakanej, miestami trochu znepokojivej pointy (Von z okna, Výletné lode). K nej výborne pasujú aj bizarné fotografie Soni Maletz v grafickom spracovaní od Michaely Chmeličkovej.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

Bert & Friends zahrají na střeše Radost, pak tour

redakce 16.06.2021

Vstupenky byly vyprodány během pár hodin, a proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert, který se odehraje hned následující den.

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace