Zprávy

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

redakce | Zprávy | 08.06.2015

V úvodníku pro The Talkhouse Buzz Osborne, frontman kapely Melvins deklaruje, že dobrých 90% z nedávného dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck jsou jen naprosté kecy. Blízký přítel, rádce a bývalý spolužák ze střední legendárního frontmana grungeové Nirvany vyvrací většinu filmu - včetně scén o Kurtovo žaludečních potížích, jeho údajný sex s mentálně postiženou dívkou i o jeho vztahu s Courtney Love.

"Ten film prostě říká: snažil se vyspat s tlustou retardovanou holkou, ale tohle je úplná blbost," hněvá se Osborne. Ani zrnko pravdy. "To je prostě jen vmyšlená historka! Znali jsme se až příliš dlouho na to, abych o tom nic nevěděl a to zejména v případě, když tam cosi naznačuje dívčin vyděšený otec. V tý maloměstský díře podobnými lživými historkami prostě žili, ale doopravdy se tohle nikdy nestalo."


Stejným nesmyslem je podle Buzze i údajný pokus o sebevraždu skokem pod vlak. I když se z nahrávky Kurtova hlasu může zdát, že to pravda je, doopravdy tomu tak není. Věnuje se také problematické rolí Courtney Love v tomto filmu. Osborne kritizuje filmaře především za fakt, že šli po senzacích, spíše než po ověřování faktů. "Bohužel, je toho jen velmi málo, co můžu považovat za holá fakta a záleží mi na tom, v co lidé věří, když se řekne Kurt Cobain. Většina z toho, o čem se domnívají, že je pravda, je prostě jen vykonstruovaný nesmysl."

K tomu frontman Melvins už pouze dodává: "Musíte koukat na Kurta ve strašidelných domácích filmech, nahou Courtney. Ježíši! Kurt tam stál polonahý, při holení, a hned za zády jeho manželka předváděla nahá prsa a našpulovala na kameramana, kterým byl, hádám, Eric Erlandson, kytarista Hole a bývalý přítel Courtney. Opravdu? A tohle má celý ten příběh táhnout?!"

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #46: HRTL

redakce 13.07.2020

Modulárový démon doporučuje hudební výšlap s do syntetických hor. Na vrchol a zase zpět sám k sobě.

FVLCRVM vydáva videoklip k piesni Hate List

redakce 13.07.2020

Video vzniklo ke skladbe Hate List, ktorá je druhým vydaný singlom z pipravovaného EP, ktoré vychádza pod hlavičkou rakúskej Universal Music; presnejšie sublabelom Mom I Made It.

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají EP a vyrážejí na turné

redakce 12.07.2020

Vydání EP, které se pohybuje na pomezí popu, soulu a alternativy, předcházelo vydání dvou singlů Konečně a Rozhodnutia.

Jazz Dock v létě, v klubu i na střeše

redakce 12.07.2020

Stále populárnější klub na břehu Vltavy během letních měsíců dostane punc festivalového prostředí, což podpoří také pravidelné sobotní odpolední koncerty na střeše klubu.

Srpnové Fource Live se stěhují

redakce 11.07.2020

Koncertní série Fource Live představí Aiko, Teepee, Ai Fen, Khoibu a přesouvá termín koncertu Metronomy na jaro.

Sophia v Underdogs!

redakce 10.07.2020

Jen málo muzikantů má štěstí na takový „život po životě,“ jako Robin Proper-Sheppard.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Koncert pro Sedmičku s New|Old, Krang a Burning Steps

redakce 10.07.2020

Provozní klubu se rozhodli, že ve spolupráci s českými kapelami, spřízněnými s Klubem 007, uspořádají do konce roku 2020 víkendové koncerty.

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce 09.07.2020

Neukotvená a v nejlepším slova smyslu bádavá nahrávka nepostrádá to, co dělá Vellocet Roll tak pozoruhodnými - suverenitu a tlak.