Zprávy

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

redakce | Zprávy | 08.06.2015

V úvodníku pro The Talkhouse Buzz Osborne, frontman kapely Melvins deklaruje, že dobrých 90% z nedávného dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck jsou jen naprosté kecy. Blízký přítel, rádce a bývalý spolužák ze střední legendárního frontmana grungeové Nirvany vyvrací většinu filmu - včetně scén o Kurtovo žaludečních potížích, jeho údajný sex s mentálně postiženou dívkou i o jeho vztahu s Courtney Love.

"Ten film prostě říká: snažil se vyspat s tlustou retardovanou holkou, ale tohle je úplná blbost," hněvá se Osborne. Ani zrnko pravdy. "To je prostě jen vmyšlená historka! Znali jsme se až příliš dlouho na to, abych o tom nic nevěděl a to zejména v případě, když tam cosi naznačuje dívčin vyděšený otec. V tý maloměstský díře podobnými lživými historkami prostě žili, ale doopravdy se tohle nikdy nestalo."


Stejným nesmyslem je podle Buzze i údajný pokus o sebevraždu skokem pod vlak. I když se z nahrávky Kurtova hlasu může zdát, že to pravda je, doopravdy tomu tak není. Věnuje se také problematické rolí Courtney Love v tomto filmu. Osborne kritizuje filmaře především za fakt, že šli po senzacích, spíše než po ověřování faktů. "Bohužel, je toho jen velmi málo, co můžu považovat za holá fakta a záleží mi na tom, v co lidé věří, když se řekne Kurt Cobain. Většina z toho, o čem se domnívají, že je pravda, je prostě jen vykonstruovaný nesmysl."

K tomu frontman Melvins už pouze dodává: "Musíte koukat na Kurta ve strašidelných domácích filmech, nahou Courtney. Ježíši! Kurt tam stál polonahý, při holení, a hned za zády jeho manželka předváděla nahá prsa a našpulovala na kameramana, kterým byl, hádám, Eric Erlandson, kytarista Hole a bývalý přítel Courtney. Opravdu? A tohle má celý ten příběh táhnout?!"

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace