Zprávy

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

redakce | Zprávy | 08.06.2015

V úvodníku pro The Talkhouse Buzz Osborne, frontman kapely Melvins deklaruje, že dobrých 90% z nedávného dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck jsou jen naprosté kecy. Blízký přítel, rádce a bývalý spolužák ze střední legendárního frontmana grungeové Nirvany vyvrací většinu filmu - včetně scén o Kurtovo žaludečních potížích, jeho údajný sex s mentálně postiženou dívkou i o jeho vztahu s Courtney Love.

"Ten film prostě říká: snažil se vyspat s tlustou retardovanou holkou, ale tohle je úplná blbost," hněvá se Osborne. Ani zrnko pravdy. "To je prostě jen vmyšlená historka! Znali jsme se až příliš dlouho na to, abych o tom nic nevěděl a to zejména v případě, když tam cosi naznačuje dívčin vyděšený otec. V tý maloměstský díře podobnými lživými historkami prostě žili, ale doopravdy se tohle nikdy nestalo."


Stejným nesmyslem je podle Buzze i údajný pokus o sebevraždu skokem pod vlak. I když se z nahrávky Kurtova hlasu může zdát, že to pravda je, doopravdy tomu tak není. Věnuje se také problematické rolí Courtney Love v tomto filmu. Osborne kritizuje filmaře především za fakt, že šli po senzacích, spíše než po ověřování faktů. "Bohužel, je toho jen velmi málo, co můžu považovat za holá fakta a záleží mi na tom, v co lidé věří, když se řekne Kurt Cobain. Většina z toho, o čem se domnívají, že je pravda, je prostě jen vykonstruovaný nesmysl."

K tomu frontman Melvins už pouze dodává: "Musíte koukat na Kurta ve strašidelných domácích filmech, nahou Courtney. Ježíši! Kurt tam stál polonahý, při holení, a hned za zády jeho manželka předváděla nahá prsa a našpulovala na kameramana, kterým byl, hádám, Eric Erlandson, kytarista Hole a bývalý přítel Courtney. Opravdu? A tohle má celý ten příběh táhnout?!"

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Květy ohlašují desku dvěma singly

redakce 29.10.2020

Květy v nových skladbách i po dvaceti letech stále působí jako kapela, která má energie i nápadů na rozdávání.

Struny podzimu pokračují

redakce 29.10.2020

Struny podzimu odvysílají online koncerty Brandt Brauer Frick Ensemble a Andrease Scholla z Německa.

Katarzia bojuje za práva žen v klipu Hoří i voda

redakce 28.10.2020

Videoklip pracuje s tématy jako je systematický sexismus v naší kultuře a pozice ženy v moderní společnosti.

Nouvelle Prague online a zdarma

redakce 28.10.2020

Vzhledem k současným vládním opatřením není možné uspořádat tradiční koncertní část Nouvelle Prague, přesto vybrali organizátoři desítku nejzajímavějších počinů.

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Téma letošního PAF Olomouc je Domino

redakce 27.10.2020

Téma PAFu 2020 si organizátoři vypůjčili z klasické deskové hry založené na poklidné koncentraci, logických kombinacích a mnohých proměnách.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

MFDF Ji.hlava zahájí Nová šichta Jindřicha Andrše

redakce 26.10.2020

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti.

Moonspotter vydává nové EP

redakce 25.10.2020

Poetické, emotivní skladby, na pomezí kytarové a elektronické hudby. Tématem EP je autorovo odcizení od společnosti, hudební scény i mezilidských vztahů.