Zprávy

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

Buzz Osborne říká, že nový dokument o Cobainovi je plný lží

redakce | Zprávy | 08.06.2015

V úvodníku pro The Talkhouse Buzz Osborne, frontman kapely Melvins deklaruje, že dobrých 90% z nedávného dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck jsou jen naprosté kecy. Blízký přítel, rádce a bývalý spolužák ze střední legendárního frontmana grungeové Nirvany vyvrací většinu filmu - včetně scén o Kurtovo žaludečních potížích, jeho údajný sex s mentálně postiženou dívkou i o jeho vztahu s Courtney Love.

"Ten film prostě říká: snažil se vyspat s tlustou retardovanou holkou, ale tohle je úplná blbost," hněvá se Osborne. Ani zrnko pravdy. "To je prostě jen vmyšlená historka! Znali jsme se až příliš dlouho na to, abych o tom nic nevěděl a to zejména v případě, když tam cosi naznačuje dívčin vyděšený otec. V tý maloměstský díře podobnými lživými historkami prostě žili, ale doopravdy se tohle nikdy nestalo."


Stejným nesmyslem je podle Buzze i údajný pokus o sebevraždu skokem pod vlak. I když se z nahrávky Kurtova hlasu může zdát, že to pravda je, doopravdy tomu tak není. Věnuje se také problematické rolí Courtney Love v tomto filmu. Osborne kritizuje filmaře především za fakt, že šli po senzacích, spíše než po ověřování faktů. "Bohužel, je toho jen velmi málo, co můžu považovat za holá fakta a záleží mi na tom, v co lidé věří, když se řekne Kurt Cobain. Většina z toho, o čem se domnívají, že je pravda, je prostě jen vykonstruovaný nesmysl."

K tomu frontman Melvins už pouze dodává: "Musíte koukat na Kurta ve strašidelných domácích filmech, nahou Courtney. Ježíši! Kurt tam stál polonahý, při holení, a hned za zády jeho manželka předváděla nahá prsa a našpulovala na kameramana, kterým byl, hádám, Eric Erlandson, kytarista Hole a bývalý přítel Courtney. Opravdu? A tohle má celý ten příběh táhnout?!"

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.