Zprávy / Pozvánky

Bystřická Alternativa již podeváté

Bystřická Alternativa již podeváté

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.08.2018

Hudební festival Bystřická Alternativa přivítá na svém devátém ročníku tři kapely naprosto rozličných žánrů a také známou pyroskupinu. Festival je součástí oslav k 650 letům od první písemné zmínky o městě a uskuteční se na nádvoří místního zámku v sobotu 18. srpna.

Dvoudílný festival, který má svou jarní a letní část, pořádá bystřická radnice od roku 2006 a stal se již stálicí v kulturní nabídce města. Jako opět i letos, kdy největším tahákem večera budou "kluci" z pražské Hanspaulky - Tata Bojs. Zdatně jim ale budou sekundovat protřelé a zkušené party Znouzecnost a místní Los Perdidos. A právě Los Perdidos, kteří v nezaměnitelném vlastním stylu míchají punk s reggae a ska, po několika letech opět vystoupí na nádvoří bystřického zámku. Španělsky zpívající, původně především holešovská sestava, se časem proměnila ve směsici vybraných muzikantů z Brna, Kyjova, Valmezu, Opavy, Holešova a Bystřice.


Ze západní části republiky přijedou pod Hostýn zahrát veteráni punkrocku Znouzectnost - kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu. Hvězdami srpnové noci budou ale bezpochyby pražští Tata Bojs. Z původně hravé a velmi originální žákovské kapelky se postupem času stala uznávaná a oceňovaná skupina. A to nejen na poli hudebním, ale i vizuálním. Jejich zvuk i pódiové projekce patří k tomu nejlepšímu co tuzemská scéna v současnosti nabízí. Letošní Alternativu již tradičně obohatí také fireshow v podání jedné z nejlepších žonglérských skupin u nás - Ardor Viridis. I pro letošek platí, že v případě možného vyhlášení zákazu rodělávání ohňů z důvodu sucha pyroumělci vystoupí v neonovém programu.

Info

Letní Alternativa 2018
18. 8. 2018 19:00
Bystřice pod Hostýnem
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.