Zprávy / Festivalové

Cabaret Voltaire završí Itch My Ha Ha Ha

Cabaret Voltaire završí Itch My Ha Ha Ha

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.02.2016

Průběžný showcase festival Itch My Ha Ha Ha, který do Brna od září 2015 přivezl desítky koncertů, přednášek i workshopů, ukončí svoji koncertní část 18. března 2016 v klubu Fléda. Pozvání do Brna přijali dvě zásadní osobnosti světové elektronické hudby – Richard H. Kirk, zakládající člen jedné z nejvlivnějších hudebních formací Cabaret Voltaire, a zakladatel hudebního labelu Mute, Daniel Miller. Kromě nich ve Flédě vystoupí i američtí HuJo nebo česko-norský hudební projekt Fiordmoss, působící v Berlíně.

Cabaret Voltaire je jedna z nejvlivnějších kapel experimentální, industriální či postpunkové scény všech dob. Vznikli v roce 1973 v Sheffieldu a ve společnosti Throbbing Gristle, Clock DVA či Human League předběhli svou dobu a posunuli hranice taneční hudby i plnokrevné avantgardy. U kormidla současných Cabaret Voltaire zůstal zakládající člen Richard H. Kirk, který v Sheffieldu skládá dodnes a odmítá ke kapele přistupovat s jakoukoliv nostalgií. Jde o sporadicky koncertující projekt a vystoupení na Flédě bude prvním a jediným v České republice.


Do Brna přijede též Daniel Miller, zakladatel labelu Mute, který vedle jiných objevil kapelu Depeche Mode a dnes zastupuje tak rozdílné umělce jako jsou venezuelský producent Arca, ikoničtí Swans nebo ostrovní legendy Erasure a New Order. Coby DJ si dával dlouhé roky pauzu, která ale skončila vystoupením v legendárním berlínském klubu Berghain. Od té doby hrál na festivalech Sonar či Electron. Den před koncertem se Miller zúčastní diskusního panelu v klubu Kabinet MÚZ.

Na Flédě zahrají i chicagští muzikanti experimentující pod hlavičkou HuJo. V jejich hudbě lze najít jak stopy analogového zvuku Cabaret Voltaire, tak vlivy chicagského houseu a jukeu. Místní a norskou scénu zastoupí Fiordmoss – čtyřčlenná kapela usazená v Berlíně představí svojí dlouho očekávanou desku, jíž naváže na úspěšná atmosférická EP.

Info

Itch My Ha Ha Ha:
Cabaret Voltaire (uk) + Daniel Miller (uk)
with: HuJo (us) + Fiordmoss
18. 3. 2016 20:00
Fléda Club, Brno

www.facebook.com/events/563262547155734
www.facebook.com/CabaretVoltaireOfficial
www.facebook.com/fledaclub
www.facebook.com/itchmyhahaha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace