Akce

Cafe Neu Romance: Golem a mechanický muž budoucnosti

Cafe Neu Romance 2014
26. 11. 2014 18:00 - 29. 11.
Galerie NTK, Praha

Ve dnech 26. – 29. listopadu 2014 proběhne v Galerii NTK a IIM třetí ročník festivalu robotické performance Cafe Neu Romance – české části Evropského Robotického Týdne. Letošní ročník probíhá 100 let od napsání novely Golem Gustavem Meyrinkem.

"Golem a mechanický muž budoucnosti" nám ukáže svět příběhů robotů s golemovskou tematikou ze sci-fi i reálného života. Zároveň nastolujeme otázku proč můžeme být vůči robotům skeptičtí a mít z nich strach a přitom je studovat a být jimi fascinováni. Výstava návštěvníkům představí 150 exponátů čtyřiceti umělců z patnácti různých zemí, 10 krátkých robotických videí a tematických reklam.

"Den Golema a mechanického muže budoucnosti" proběhne 28. listopadu 2014. Program zahrnuje 12 přednášek a prezentací. Mezi prezentujícími jsou animátor Jiří Bárta, scénárista Edgar Dutka, profesor umělé inteligence Jozef Kelemen a autorky zvukové poezie Trans(who?)man Olga Pek a Zuzana Husárová.

27 pohlednic s Golemem, které vytvořilo sedm studentů z Ernst-Litfaß-Schule v Berlíně, bude součástí hlavní výstavy. V roce 2013 navštívili partnerskou Střední školu mediální grafiky v Praze. Akci podpořily programy TANDEM a LEONARDO DA VINCI pro celoživotní vzdělávání. Návštěvníci Cafe Neu Romance 2014 si mohou celý příběh o návštěvě poslechnout na přednášce Saschi Schulze.

Z Velké Británie přijedou bionic-arm man Nigel Ackland a Dr. Rupert Young z Perceptual Robots, kteří vedou mezioborový výzkum neurověd a robotiky. Student umění ze Severního Irska – Terri Ogle (Belfast). Ze Spojených států se účastní producent nového snímku R.U.R. Bernie Stern a Lucy Burns – profesorka robotického divadla. Oba jsou z Los Angeles. Přednášku bude mít i umělkyně robotického zvuku Sara Dittrich z Ohia a LEGO Mindstorms designer Lee Magpili z Brooklynu.


Z Dánska přijede LEGO Group a představí své LEGO MINDSTORMS roboty a jejich využití v domácnosti a vzdělávání. Pro střední školy je speciálně připraven robotický kit využívaný pro STEM-curriculum. Kanadský expert na LEGO MINDSTORMS Marc-André Bazergui ukáže své LEGO MINDSTORMS verze robotů R2-D2 a Wall-E a k tomu povede prezentace a workshopy některými z nejlepších stavitelů a designérů LEGO MINDSTORMS.

Světově první LEGO robotická skupina – italská Toa Mata Band, inspirována kapelami Kraftwerk a Depeche Mode, bude mít koncert. Umělec nových médií ::VTOL:: z Ruska bude mít vystoupení ve zvuku robotického tetování. Dále vystoupí český umělec Stanley Povoda a jeho kapela humanoidních robotů a salvadorský robotický umělec Fernando Orellana. Podílejte se na prvním ročníku soutěže servisní robotiky Tour the Stairs.

A konečně, vedoucí výzkumníci robotiky z Českého vysokého učení technického povedou prezentace na letošním Cafe Neu Romance a zároveň zvou na prohlídku robotické laboratoře.

Info

Cafe Neu Romance 2014
26. - 29. 11. 2014
Galerie NTK a IIM, Praha

www.cafe-neu-romance.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.