Zprávy / Nové desky

Čankišou k šesté studiovce přes HitHit

Čankišou k šesté studiovce přes HitHit

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.06.2015

Kapela Čankišou, která již přes 15 let s úspěchem šíří hudbu jednonohého lidu Čanki, se koncem srpna zavře do studia, kde začne točit svoji šestou desku. Ta pak vyjde během podzimu či začátkem příštího roku u Indies Scope. Při té příležitosti se kapela rozhodla své fanoušky požádat o hmotnou podporu a k tomu si vybrala server HitHit.

Ještě před samotným natáčením kapela oslovuje prostřednictvím HitHitu nejen své příznivce, aby finančně podpořili nákladné natáčení nové desky. Na vzniku videa pro HitHit se podílelo spřátelené brněnské Divadlo MALÉhRY. Celou kampaň najdete na hithit.com.


Mezi jedinečnými odměnami najdete cyklovýlet s nejstarším členem kapely, výuku hrdelního zpěvu a hry na ukulele nebo kavárenské válení s kapelou. Specialitkou je pojmenování jedné skladby na nové desce. K těm standardním odměnám pak patří různé balíčky nejen s novým CD.

Čankišou si tentokrát pro natáčení vybrali rovnou dvě studia. Nejdřív stráví několik dní v Mikulově ve studiu COX Davida Kollera. Poté se přesunou do brněnského Géčka. Nad natáčením bude bdít Jiří Topol Novotný, který s kapelou točil už před pár lety desku Lé la. Kapela patří ke špičce české world music a roztancovávají publikum nejen na domácích pódiích, ale pravidelně i v zahraničí. Pódiu vévodí hlasem i postavou nepřehlédnutelný frontman Karel Heřman, pod jehož vedením se koncerty mění v divoký taneční rej.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace