Zprávy / Nové desky

Čankišou k šesté studiovce přes HitHit

Čankišou k šesté studiovce přes HitHit

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.06.2015

Kapela Čankišou, která již přes 15 let s úspěchem šíří hudbu jednonohého lidu Čanki, se koncem srpna zavře do studia, kde začne točit svoji šestou desku. Ta pak vyjde během podzimu či začátkem příštího roku u Indies Scope. Při té příležitosti se kapela rozhodla své fanoušky požádat o hmotnou podporu a k tomu si vybrala server HitHit.

Ještě před samotným natáčením kapela oslovuje prostřednictvím HitHitu nejen své příznivce, aby finančně podpořili nákladné natáčení nové desky. Na vzniku videa pro HitHit se podílelo spřátelené brněnské Divadlo MALÉhRY. Celou kampaň najdete na hithit.com.


Mezi jedinečnými odměnami najdete cyklovýlet s nejstarším členem kapely, výuku hrdelního zpěvu a hry na ukulele nebo kavárenské válení s kapelou. Specialitkou je pojmenování jedné skladby na nové desce. K těm standardním odměnám pak patří různé balíčky nejen s novým CD.

Čankišou si tentokrát pro natáčení vybrali rovnou dvě studia. Nejdřív stráví několik dní v Mikulově ve studiu COX Davida Kollera. Poté se přesunou do brněnského Géčka. Nad natáčením bude bdít Jiří Topol Novotný, který s kapelou točil už před pár lety desku Lé la. Kapela patří ke špičce české world music a roztancovávají publikum nejen na domácích pódiích, ale pravidelně i v zahraničí. Pódiu vévodí hlasem i postavou nepřehlédnutelný frontman Karel Heřman, pod jehož vedením se koncerty mění v divoký taneční rej.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Tuzemský avant pop: Blue Uandi

redakce 29.12.2021

Blue Uandi v současnosti pracují na další sérii singlů a kolaborací s vizuálními umělci, na pódiích se představí naživo v příštím roce.

B4 vydali Pomazánkové máslo

redakce 28.12.2021

Severočeská skupina B4 vydává po dvou letech od alba Plastová okna novinku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace