Zprávy / Nové desky

Čankišou k šesté studiovce přes HitHit

Čankišou k šesté studiovce přes HitHit

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.06.2015

Kapela Čankišou, která již přes 15 let s úspěchem šíří hudbu jednonohého lidu Čanki, se koncem srpna zavře do studia, kde začne točit svoji šestou desku. Ta pak vyjde během podzimu či začátkem příštího roku u Indies Scope. Při té příležitosti se kapela rozhodla své fanoušky požádat o hmotnou podporu a k tomu si vybrala server HitHit.

Ještě před samotným natáčením kapela oslovuje prostřednictvím HitHitu nejen své příznivce, aby finančně podpořili nákladné natáčení nové desky. Na vzniku videa pro HitHit se podílelo spřátelené brněnské Divadlo MALÉhRY. Celou kampaň najdete na hithit.com.


Mezi jedinečnými odměnami najdete cyklovýlet s nejstarším členem kapely, výuku hrdelního zpěvu a hry na ukulele nebo kavárenské válení s kapelou. Specialitkou je pojmenování jedné skladby na nové desce. K těm standardním odměnám pak patří různé balíčky nejen s novým CD.

Čankišou si tentokrát pro natáčení vybrali rovnou dvě studia. Nejdřív stráví několik dní v Mikulově ve studiu COX Davida Kollera. Poté se přesunou do brněnského Géčka. Nad natáčením bude bdít Jiří Topol Novotný, který s kapelou točil už před pár lety desku Lé la. Kapela patří ke špičce české world music a roztancovávají publikum nejen na domácích pódiích, ale pravidelně i v zahraničí. Pódiu vévodí hlasem i postavou nepřehlédnutelný frontman Karel Heřman, pod jehož vedením se koncerty mění v divoký taneční rej.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace