Zprávy / Pozvánky

Celeste u nás a na Slovensku

Celeste u nás a na Slovensku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.03.2022

Celeste si u nás už několik koncertů střihli. Od toho posledního to do tří nadcházejících budou už tři roky, a pokud by v lednu nevyšla novinka Assassine(s), od posledního alba Infidèle(s) by to bylo let skoro pět. Bude nadcházející turné dalším opakováním již vyřčeného? Určitě ne. Osobití Frantíci si pro Nuclear Blast splnili svůj debut, na němž vykročili ze své vnitřní bouře.

Sonický kvartet z Lyonu byl z prvních, který v syrovém, temném zvuku začal kombinovat sludge, black metal a dřevní hardcore/screamo, který poznáte na první poslech a který zalézá pod kůži. A to dělá i nová deska, byť ztratila ostruhy a představuje posluchačům jejich typické znaky srozumitelně. Bez chaosu, relativně agresivně, ale stále hutně. Celeste ve svém subžánru patří k nejlepším a co do image i k nejvýraznějším a ostatní spolky nejvíce inspirujícím. Vizuální show kapely postavená na minimálním nasvětlení, hromadě kouře, stigmatizujícím stroboskopu a rudých čelních světlech, kterými publikum laserově porcují, vždy umocňuje šílený tlak. Zesiluje ho ještě agresivní vokál, co zařezává s disharmoniemi, presující sludge i hypnotické repetice. A jejich nová, učesanější poloha by koncertům rozhodně neměla uškodit. Spíš naopak každou složku podtrhnout.

Turné s nimi pojedou angličtí Conjurer. Ti jsou post-malejší, ale očmoudlost blackem a údernost hardcore-sludge je činí zajímavými nejen atmosféricky ale i strukturálně, hlavně žánrově k Celeste skvěle sedí. Jejich deska Mire je jedna z nejlepších věcí z tohoto ranku za poslední roky. Riff za riffem, fantastický zvuk, těžkotonážní masírka s progresivním přístupem, jež v sobě nese elementy už z prachem zapadaného období Opeth, Mastodon i Gojiry nebo Crowbar. Koncerty proběhnou v Praze (17. března), Košicích (19. března) a Bratislavě (25. března).

Info

Celeste (fr) + Conjurer (uk)
17. 3. 2022 19:00
MusicClub Modrá Vopice, Praha
Fb událost

foto © se svolením Obscure Promotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace