Zprávy

Celoevropský dialog o solidaritě a nových formách společného soužití

Celoevropský dialog o solidaritě a nových formách společného soužití

redakce | Zprávy | 19.03.2021

Solidarita místo populismu? Evropské pobočky Goethe-Institutu a společnost NewKinco zvou prostřednictvím projektu SoliDialogues ve dnech 19. a 20. března k celoevropskému dialogu o solidaritě a o nových formách společného soužití – není přitom náhoda, že se toto téma otevírá právě v době prohlubující se mezilidské izolace a omezování vzájemných kontaktů.

„Na 180 občanek a občanů, kteří se navzájem neznají a mohou mít různý názor na téma solidarity a vzájemného soužití, se sejdou, aby si vzájemně naslouchali, a také byly slyšeni,“ komentuje Luisa Rath z Goethe-Institutu: „Jde o to, poskytnout postor i pro zcela protichůdné názory a pustit ke slovu co nejvíce různých hlasů – nezávisle na genderu, věku, sexuální orientaci, neurodiverzitě, politickém světonázoru, etnické či státní příslušnosti nebo na vyznání.“

Každá debatující skupinka pojme maximálně šest účastníků, kteří jsou si navzájem cizí. V jednotlivých rozhovorech půjde především o to, aby si lidé vzájemně naslouchali, ne o to, aby za každou cenu prosadili svůj názor. Jeden člen skupiny vždy převezme roli moderátora. Pravidla, podle nichž budou rozhovory vedeny, zaručují, že si jednotliví účastníci nebudou vzájemně skákat do řeči, nýbrž si dopřejí svobodu projevu. Dialogy tak nabídnou prostor pro společné přemýšlení, pro kladení otevřených otázek a pro aktivní naslouchání.

Info

Co? „Solidialogue“
Diskuze k tématu (ne)solidarity v Evropě
19.–20. 3. 2021
web projektu

foto © Great Big Story

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Unikátní koncept Glorchestra podpoří obnovu kulturních památek

redakce 27.07.2021

Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt Glorchestra.

Tolstoys v singlu Chýbanie popisují vlastní rozchod

redakce 27.07.2021

Píseň Chýbanie pravdivě a upřímně odhaluje příběh, který oba hlavní protagonisté Tolstoys zažívali na vlastní kůži, obrací se ale také k rituálům našich předků.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace