redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 22.11.2020
Český seriál #martyisdead o kyberšikaně má šanci v pondělí 23. listopadu získat mezinárodní cenu Emmy, ve filmovém průmyslu známou jako „televizní Oscar“. Mezinárodní akademie televizních umění a věd složená z 900 nezávislých porotců rozdává ceny nominovaným během slavnostního ceremoniálu každoročně v New Yorku. Zda historicky první nominovaný seriál z České republiky nakonec uspěje, mohou v přímém přenosu speciálně komentovaném českými moderátory sledovat tak v češtině i tuzemští diváci.
Předávání International Emmy Awards se letos poprvé kvůli pandemii koronaviru koná online. Ceremoniál osmačtyřicátého ročníku budou moct nominovaní a více než tisícovka tvůrců, producentů a distributorů, kteří se ho každoročně účastní v newyorském Hiltonu, sledovat na svých displejích a monitorech. Mezi tvůrci z nadnárodních společností typu Netflix či HBO se předávání cen na dálku zúčastní i česká delegace v čele s producenty Milanem Kuchynkou a Vratislavem Šlajerem. V New Yorku bude cenami v roli moderátora provázet americký herec Richard Kind. Pro české diváky budou přenos ze Spojených států amerických komentovat Luděk Staněk a Andrej Polák ve vysílání internetové televize Mall.tv, která je spolu se společností Bionaut a sdružením cz.nic spolutvůrcem seriálu nominovaného na toto prestižní ocenění.
Čeští diváci budou moct v tuzemském vysílání sledovat předávání Emmy v pondělí od 16:30 hodin. Přenos prestižního klání bude vysílaný z pražského kina Přítomnost a potrvá hodinu a půl, prostřednictvím předtočených vstupů se jej zúčastní i tuzemské osobnosti typu Markéta Irglová jako česká držitelka Oscara či režisér David Ondříček, syn na Oscara dvakrát nominovaného kameramana Miroslava Ondříčka. Česky komentovaný přenos bude možné sledovat zde.
Osmidílný internetový thriller #martyisdead, nominovaný na mezinárodní cenu Emmy v kategorii krátkých seriálů, zachycuje odvrácenou stranu sociálních sítí a jejich fatální zásah do života dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty. Natočil ho režisér Pavel Soukup podle scénáře Jaroslava T. Mišky a Jana Stehlíka. Nominace na Emmy, není jediným zahraničním úspěchem seriálu, který zpracovává vysoce aktuální tematiku internetové bezpečnosti. Na texaském Austin Film Festivalu získal cenu pro nejlepší digitální sérii a na Marseille Web Fest ocenění za nejlepší režii a scénář. Seriál získává i domácí ceny. Stal se nejlepším televizním a internetovým seriálem na Finále Plzeň z festivalu Serial Killer si loni odnesl cenu za nejlepší webseriál. Navíc Martyho smrtí příběh nekončí. Na jaře 2021 plánují tvůrci uvedení jeho volného pokračování nazvané #annaismissing.
redakce 19.01.2021
Mezi osmi vítězi nechybí ani irští Inhaler nebo rapperka Alyony Alyony z Ukrajiny.
redakce 18.01.2021
Česká filmová a televizní akademie dnes oznámila nominace pro 28. ročník výročních cen Český lev.
redakce 06.01.2021
I když Bratři vystupovali na prestižním festivalu už v lednu 2020, zařazení mezi finalisty jim zajistilo mimořádné vystoupení také pro ročník 2021.
redakce 10.12.2020
Black Tar Jesus, Tábor, Amelie Siba, Květy, 58g, Člověk krve, label Divnosti, Jednota Kalvárie a kompilace Sing Sing Revolution Vol.1 jsou nominováni na cenu Vinyla.
redakce 08.12.2020
Cena Apollo 2020 bude předána během slavnostního večera. Samotná podoba večera bude oznámena dodatečně s ohledem na aktuální protikoronavirová opatření.
redakce 28.11.2020
Ondřej Pivec má dvě nominace s projektem Gregoryho Portera a The Baylor Project. Šanci na úspěch při udílení cen má také český dirigent Jakub Hrůša.
redakce 24.11.2020
Vítězem hlavní soutěže se stalo německé drama Nic ve zlým režiséra Faraze Shariata o životě mladých queer přistěhovalců v Německu.
redakce 23.11.2020
Organizátoři hudebních cen Vinyla se rozhodili ocenit mladé zástupce kvalitní hudební žurnalistiky.
redakce 02.06.2020
Hlavním vítězem se stává Necrocock, který skrze Kaviar Kavalier zplodil hitově silně nakažlivé a stylově obtížně zařaditelné album.
redakce 01.06.2020
Několikanásobné ocenění si za originální zpracování knih odnesla nakladatelství Host, Arbor Vitae a Nadační fond 8smička.