Zprávy / Ceny/Awards

Ceny Magnesia Litera znají své nominace

Ceny Magnesia Litera znají své nominace

redakce | Zprávy / Ceny/Awards | 01.05.2021

Celkem tři desítky titulů jsou nominované ve 20. ročníku výročních knižních cen Magnesia Litera. Vítězná kniha bude oznámena 8. června v přímém přenosu České televize. Mezi nominovanými jsou hned dva dlouholetí sloupkaři Full Moonu – Petr Borkovec za povídkovou knihu Sebrat klacek a Ondřej Štindl za román Až se ti zatočí hlava (recenzi jste si mohli přečíst ve Full Moonu #110). Za výsledky ručí odborná porota, veřejnost se ale může zapojit v kategoriích Cena čtenářů nebo blog roku.

Mezi dalšími nominovanými jsou například Vladimír Merta se svým Popelnicovým románem (recenze vyšla ve Full Moonu #117) nebo Lucie Faulerová a její román Smrtholka, v dalších kategoriích byli nominováni i básník Pavel Novotný za sbírku Zápisky z garsonky, Jaroslav Petr za Desatero smyslů (recenzi najdete v červnovém Full Moonu #122), Bogdan Trojak za dobrodružnou dětskou fantasy Safíroví ledňáčci a glutaman nebo Martin Hilský za monografii Shakespearova Anglie. Nominovány jsou i tři blogy, a to Asijatka.cz (Do Thu Trang), Milý Micíku (Jaroslav Flegr) a Městská policie Přerov.

Info

Magnesia Litera
web cen

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vinyla hledá talenty

redakce 23.11.2023

Uzávěrka obou aktuálních výzev, Ceny Jany „Apačky“ Grygarové a Bastl Electronic Track, je 31. ledna 2024.

Břitva 2022 cení Insanii, Heiden, Trny & žiletky, Banána nebo Papagáje

redakce 07.06.2023

Kategorii alb či jednotlivé žánrově profilované sekce dále ovládl částečný, ale atmosféricky působivý návrat k černému kovu v podání Heiden.

Bastl Electronic Track. Ceny Vinyla vydávají kompilaci

redakce 19.04.2023

Nikdo z poroty asi nečekal, že ta nejchytlavější věc v celém Bastl Electronic Tracku soutěži bude postavená na samplu Leoše Janáčka.

Ceny Vinyla 2022 znají vítěze

redakce 22.02.2023

Cenu si odnesl Tomáš Niesner, Mat213 a festival Pop Messe. Uspěli i mladí producenti Mezi patry klid a publicisté David Laufer a Jiří Slabihoudek.

Na Vinyle zahraje čtveřice nominovaných

redakce 08.02.2023

Ocenění přeberou také laureáti výzvy Bastl Electronic Track pro mladé hudební producenty*ky, kterých se letos přihlásilo rekordních devětatřicet.

Nominacím Českého lva vládnou Arvéd a Il Boemo

redakce 17.01.2023

Šanci získat lví sošku za nejlepší celovečerní hraný film roku 2022 mají filmy Arvéd, BANGER., Il Boemo, Oběť a Světlonoc.

Vinyla za rok 2022 má své nominace

redakce 03.01.2023

Na desku roku ve Vinyle aspirují Anki, Orient, Tamara a Tomáš Niesner. Kdo v dalších kategoriích?

Vinyla hledá talenty, publicistické i hudební

redakce 16.11.2022

Open call Bastl Electronic Track je výsledkem spolupráce cen s brněnským výrobcem elektronických hudebních nástrojů Bastl Instruments.

Amelie Siba nominována na Music Moves Europe Awards

redakce 22.10.2022

Ceny Music Moves Europe Awards jsou mezinárodní projekt, který má za cíl podpořit mladé hudební talenty na začátku kariéry.

Břitva 2021 ocenila Sněť i Vole

redakce 08.06.2022

Charakteristickým rysem minulého roku byla novými nahrávkami starých skladeb tvořená retroalba legendárních těles, z nichž Krabathor dopadl v Břitvě o něco lépe než Vitacit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace