Zprávy

Cermaque s Lenkou Dusilovou vybízí ke koupi Nocleženek

Cermaque s Lenkou Dusilovou vybízí ke koupi Nocleženek

redakce | Zprávy | 26.12.2021

Básník a písničkář Jakub Čermák, který vystupuje a vydává alba pod přízviskem Cermaque, přichází se singlem Vánoční růže na podporu lidí bez domova a projektu Nocleženka tuzemské Armády spásy. K hudební spolupráci tentokrát přizval Anděly ověnčenou zpěvačku Lenku Dusilovou a všestranného hudebníka a skladatele Marka Doubravu z kapely Hm...

„V týdnu jsem na Národní třídě míjel člověka spícího na ventilátoru před trafikou. Byl mráz, ale spěchal jsem a nezastavil se, ani nepřivolal pomoc,“ popisuje Čermák genezi písně. „Večer doma to ve mně hnětlo. Každý rok rád kupuju Nocleženky (projekt Armády Spásy zajišťující nocleh lidem v nouzi), hrávám na různých beneficích pro lidi bez domova, ale konkrétní pomoci jsem schopen nebyl. Tak jsem si řekl, že udělám alespoň něco čeho schopný jsem. Vytáhnul jsem měsíc starou šuplíkovou písničku o pražských okrajích a rubu kapitalismu, polovinu vyhodil a ze zbytku uhnětl vánoční píseň o solidaritě, odpuštění a hledání domova - tedy tématech, která s betlémským příběhem niterně souvisí.“ Ještě ten večer písničkář napsal Lence Dusilové a svému oblíbenému zvukařskému mistru Ondrovi Ježkovi a domluvil s nimi na víkend natáčení. K jednoduchému hudebnímu aranžmá nakonec na piano přispěl i Marek Doubrava, mj. skladatel filmové hudby a kapelník uskupení Hm... O víkendu vzniklo i video, které Čermák postříhal při práci v následujícím týdnu.

Na konci klipu básník vybízí ke koupi Nocleženek, které mohou reálně zachraňovat lidské životy. Nocleženka je poukaz Armády spásy v ceně 100 Kč, který jednomu člověku bez domova umožní strávit noc v teple. Nezahrnuje však pouze nocleh samotný, ale i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova.

Info

Cermaque
Fb interpreta

foto © Tomáš Vodňanský

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Ata Kak na festivale Sensorium

redakce 22.05.2022

Z jeho koncertov srší frenetická multikultúrna energia juhoafrického Shangaan electra, britského grime, ghanského highlife či dancehall.

JazzFestBrno: Christian Scott i Chief Xian aTunde Adjuah

redakce 22.05.2022

Experimentátor, objevitel, hudební filozof, uctívač tradic, bořitel hranic, stavitel mezikulturních mostů…

Nábor: Buď bedňák, buď Superhero

redakce 21.05.2022

Shameless aktuálně spouští náborovu akci pro ty, kteří stojí vždy nenápadně v pozadí, ale bez kterých by nevznikl ani jeden koncert či festival.

První klip Almost.artist. Cigarettes

redakce 20.05.2022

Čtveřice muzikantů v kouři podávané cigarety polemizuje o frustraci z nepohodlí i o jeho hořkém přijetí.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Novy singl z dílny Future Jiskří

redakce 19.05.2022

Nevinnost si ve své tvorbě vytváří únik z reality, safe space, nové já, it-girl, jakou v reálném světě nikdy nemohla být. Sebevědomější, asertivnější, spontánnější.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace