Zprávy / Festivalové

Černá Madonna a další na OFF Festivalu

Černá Madonna a další na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.12.2016

Prvním potvrzeným jménem z dnešní trojice je The Black Madonna, jedna z nejpopulárnějších současných DJek. Rezidentka legendárního Smart Baru v Chicagu (který stále patří mezi nejlépe hodnocené kluby v USA) ve svých setech balancuje na křehké hranici mezi elekrtronickou jistotou a novými žánrovými směry. "Tanční muzika potřebuje riot grrrls. Taneční muzika potřebuje Patti Smith. Taneční muzika potřebuje sůl do ran, kontrast nepohodlí a jisté euforie. Taneční muzika potřebuje ženy po čtyřicítce. Taneční muzika potřebuje výstřední teplouše a mladý lidi otrávený ze všech ostatních sraček. Taneční muzika potřebuje chudý lidi, kteří nemají na značkový boty, ve kterých by si vyšlápli do klubu," říká.


Circuit des Yeux je alter ego americké zpěvačky Haley Fohr, která je však známá také jako Jackie Lynn. Žena, u které je velmi těžké rozlišit, kam až sahá její umelecká a kde začíná její osobní rovina. Intimní, znepokojivá hudba doplněná tichým vokálem, která se bezestudu dotýká nejhlubších lidských emocí. Ochutnejte album In Plain Speech (2015), která Circuit des Yeux nahrála ve spolupráci s nejrůznějšími kamarády z chicagské alternativní scény. Jako když propojíte projekty Cave, Bitchin Bajas a Little Scream.


Kikagaku Moyo jsou psychedelií geometrických vzorů. I když mají ve svém názvu ukrytou jistou ironii, hudba téhle japonské kapely je plná propracovaných, disciplinovaných art rockových struktur, cíleně rozpuštěných v bezbřehé psychedelii. Jejich inspirace sahá od krautrocku, přes vlastní psychedelické tradice až po Acid Mothers Temple. Na OFF Festivalu představí průřez všemi svými čtyřmi alby, z nichž to poslední nese název House in the Tall Grass.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace