Zprávy / Festivalové

Černá Madonna a další na OFF Festivalu

Černá Madonna a další na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.12.2016

Prvním potvrzeným jménem z dnešní trojice je The Black Madonna, jedna z nejpopulárnějších současných DJek. Rezidentka legendárního Smart Baru v Chicagu (který stále patří mezi nejlépe hodnocené kluby v USA) ve svých setech balancuje na křehké hranici mezi elekrtronickou jistotou a novými žánrovými směry. "Tanční muzika potřebuje riot grrrls. Taneční muzika potřebuje Patti Smith. Taneční muzika potřebuje sůl do ran, kontrast nepohodlí a jisté euforie. Taneční muzika potřebuje ženy po čtyřicítce. Taneční muzika potřebuje výstřední teplouše a mladý lidi otrávený ze všech ostatních sraček. Taneční muzika potřebuje chudý lidi, kteří nemají na značkový boty, ve kterých by si vyšlápli do klubu," říká.


Circuit des Yeux je alter ego americké zpěvačky Haley Fohr, která je však známá také jako Jackie Lynn. Žena, u které je velmi těžké rozlišit, kam až sahá její umelecká a kde začíná její osobní rovina. Intimní, znepokojivá hudba doplněná tichým vokálem, která se bezestudu dotýká nejhlubších lidských emocí. Ochutnejte album In Plain Speech (2015), která Circuit des Yeux nahrála ve spolupráci s nejrůznějšími kamarády z chicagské alternativní scény. Jako když propojíte projekty Cave, Bitchin Bajas a Little Scream.


Kikagaku Moyo jsou psychedelií geometrických vzorů. I když mají ve svém názvu ukrytou jistou ironii, hudba téhle japonské kapely je plná propracovaných, disciplinovaných art rockových struktur, cíleně rozpuštěných v bezbřehé psychedelii. Jejich inspirace sahá od krautrocku, přes vlastní psychedelické tradice až po Acid Mothers Temple. Na OFF Festivalu představí průřez všemi svými čtyřmi alby, z nichž to poslední nese název House in the Tall Grass.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.