Zprávy / Pozvánky

Červen v Underdogs'

Červen v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.06.2022

Smíchovský klub Underdogs' představuje výběr z červnového programu. Z Kanady dorazí avantgardní písničkářka Kee Avil nebo indie-popoví Tops, zahrají také belgičtí black metalisté Wiegedood, japonský psychedelický rock Kuunatic, dánský experimentální neofolk Of The Wand And The Moon nebo arizonský death metal Gatecreeper.

Ve čtvrtek 2. června zahraje v Underdogs' kanadská avantgardní písničkářka, producentka a kytaristka Vicky Mettler aka Kee Avil. Ta se ve svém sólovém projektu věnuje elektroakustickému post-punkově laděnému písničkářství, které je založené na minimalistické, pečlivě soustružené hře na kytaru, proměnlivé elektronice, nástrojových i digitálních samplech a intimním hlasovém projevu. Společně s ní během večera vystoupí hudebnice, kodérka a konstruktérka hudebních nástrojů Katarína Gatialová se svým sólovým projektem Jano Doe. Jano Doe doprovodí epileptickými vizuály umělec a kurátor Martin Blažíček.

V pátek 3. června dorazí ze Slovenska hardcorová čtveřice Ahoj a nové punkově laděné black metalové duo Teufelsmauer. Kapela Ahoj Underdogs' rozproudí svým svěžím, ale břitkým emo hardcorem, kterému vládne naléhavý ženský hlas. Duo Teufelsmauer, které si vystačí s bicími a kytarou, hraje úderný black metal s kořeny v punku. Společně s nimi na domácí půdě vystoupí Císařpancíř, rapové alter ego Honzy Majera, též ex-člena Nusle Sound System nebo Gh€ttobla$ter.

V pondělí 6. června zahraje v Underdogs' belgické black metalové trio Wiegedood, které je, stejně jako Oathbreaker nebo Amenra, součástí kolektivu Church of Ra. Do Česka se vrátí po čtyřech letech, tentokrát v rámci tour k očekávané desce There Is Always Blood At The End Of The Road. Před Belgičany zahraje pražský producent Hexen. Po čtyřech letech se do Prahy vrátí také britští Delta Sleep, kteří v Underdogs' zahrají ve středu 8. června. V repertoáru mají rozkročeno mezi indiefolkem, math rockem i post-hardcorem.

Neděle 12. června bude v Underdogs' ve znamení psychedelického rocku. Z Tokia dorazí trojice Kuunatic. Kapela vychází z post-punkového základu. Nazírá na něj ovšem japonskou optikou, čímž vzniká zcela specifický zvuk. Každá z členek přináší do kapely jinou hudební i kulturní perspektivu a dohromady dávají hudební celek, jenž sází na rituálně znějící bicí, pulzující basový základ a atmosféru dokreslenou klávesami a tradičními japonskými nástroji. Společně s Kuunatic zahrají Oswaldovi. Zvuk kapely lze popsat jako psychedelický rock s kořeny v americkém blues třicátých let minulého století, ale i v současném tuarežském blues. Další kořeny jejich inspirace prorůstají jihoevropským folkem, přes soundtracky ke spaghetti westernům až k dronovému minimalismu.

V pátek 17. června se po více jak čtyřech letech do Prahy vrátí montrealská čtveřice Tops. Už od svých začátků na montrealském popově vizionářském labelu Arbutus Records si Tops drží svůj styl a staví na soft rockových groovy melodiích zabalených do vintage popového pozlátka. Tops do Underdogs' přivezou také horkou novinku - EP Empty Seats, které vyšlo 10. května. Společně s Tops zahraje v Berlíně žijící německo-polský písničkář Jonathan Jarzyna aka John Moods, mimo jiné spoluzakladatel v Underdogs' prověřené berlínské indie popové kapely Fenster. John Moods svou hudbu popisuje jako spirituálně-romantický outsider pop s přesahem do psychedelie a jazz folku šedesátých a sedmdesátých let nebo progresivního rocku let osmdesátých.

V pátek 24. června zahraje v Underdogs' arizonská death metalová skvadra Gatecreeper. Do Prahy přiveze svou loňskou desku An Unexpected Reality. Album sází na protiklady a hraje si s tempem. Na první straně servírují Gatecreeper sedm rychlých, úderných songů ovlivněných grindcorem, hardcorem nebo punkem. Na druhou stranu nahráli jediný doom metalový track, který je zatím nejpomalejší a nejhutnější nahrávkou kapely. Společně s Gatecreeper zahrají Vole – enfant terrible pražského undergroundu. Ať už zrovna víc tíhnou k hardcoru, metalu, noise punku nebo punk rocku, Vole na pódiu i pod pódiem rozpoutají nefalšovanou rock'n'rollovou exhibici.

V sobotu 26. června do Underdogs' dorazí dánský multiinstrumentalista Kim Larsen se svým sólovým projektem Of The Wand And The Moon. V rámci evropského turné představí nové album Your Love Can't Hold This Wreath of Sorrow. Na nové desce zůstává Larsenovo nezaměnitelné potemnělé gotické vypravěčství vedené jeho hlubokým hlasem, ale oproti předchozí tvorbě se posunul do výrazně rockovějších i experimentálnějších poloh. Během večera vystoupí také švédský hlukový černokněžník Trepaneringsritualen a harsh noise projekt Kollaps, za kterým stojí ve Švýcarsku žijící australský hudebník Wade Black.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © Samuel F. Houston

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Night Lovell v Praze

redakce 17.08.2022

Jeden z nejúspěšnějších kanadských umělců ve své tvorbě kombinuje experimentální rap a cloudový trap s dusivou flow.

Savanah a Pryne v Kabinetu múz

redakce 16.08.2022

Savanah i Pryne malují kytarami krajiny plné fantazie, barev a elegance. Metal pokaždé jinak.

Do kin míří cyklus krátkých filmů z FAMU

redakce 16.08.2022

Kolik šikany je člověk schopen podstoupit, aby zabezpečil své nejbližší? A co se může zrodit z nemluvné sesterské péče?

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

redakce 16.08.2022

První zářijový víkend se koná další ročník alternativního festivalu Worldfest ve Valdštejnské lodžii u Jičína. Tentokrát zacílí i na Ukrajinu.

50 Cent přidává druhý koncert

redakce 13.08.2022

Jen několik málo dní od oznámení podzimního koncertu v O2 areně hlásí rapper 50 Cent vyprodáno.

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace