Zprávy / Pozvánky

Červnový Kabinet múz

Červnový Kabinet múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.06.2024

Milovaná brněnská kuchyně Die Küche v Kabinetu múz oznamila svůj konec, koncerty však pokračují v plné síle!

Dnešní Softspot (7. 6.) nabízí pestrý program: Kmado, sídlící v Berlíně s kořeny v portugalském Lisabonu tvoří zvukové plochy jako jakýsi poslechový deník, pak čerstvý projekt tří digitálních producentů-písničkářů Kluci z garáže, kteří pokřtí stejnojmenné EP, a kluky z Prahy Matyášovi Kamarádi. Kanaďanka s jedinečným hlasem Ora Cogan přiveze (11. 6.) temně zakouřené gotické country s psychedelickým nádechem, které se snoubí s postpunkem, psychrockem i tradiční baladou, domácí VDYD předskočí.


Silný večer (12. 6.) slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po existenciální úzkost. A dál. Toad Planet, hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU, vydali debutové album s názvem Bloudím pod Kabinet Records. Pokřtí ho (13. 6.) za doprovodu olomouckých Leeb0rn.

Alternativně-rapově-poeticky-melodicky performativní duo Aleny Novotné a Štěpánky Todorové Hihihahaholky přijedou do Brna (21. 6.) zahrát s MMNK - kapelou, která sama sebe škatulkuje coby white trash. České texty, surová rytmika a ostré riffy by se daly schovat pod progresivní pop punk a cíleně míří za všemi fanoušky divné hudby a ujetostí. Yanntray & Tokyo Drift se společnou performance projektu Silver vystoupí (26. 6.), čekejte dvanáct rozlámaných elektronických tracků a Mess jako special guest.

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © se svolením Kabinetu múz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace