Zprávy / Pozvánky

Česko-německý projekt CrossOver Quartet v Kaštanu

Česko-německý projekt CrossOver Quartet v Kaštanu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.11.2021

V sobotu 10. července byla v boskovickém zámeckém skleníku premiéra společného projektu české kapely CrossOver Quartet a německého dua Olicía vyvrcholením jazzového programu. Nyní si mohou tento výjimečný zážitek dopřát návštěvníci scény Unijazzu v Kaštanu v Praze v pátek 26. listopadu a diváci v klubu blaueFABRIK v Drážďanech v sobotu 27. listopadu

V duu Olicía se sešly Anna-Lucia a Fama, obě vzděláním jazzové zpěvačky a hudebnice. Loopingem vytvářejí transcendentální náladu, ve které spojují hladké basové linky s divokými perkusemi a hlasy ve všech druzích barev. Svou tvorbu charakterizují termínem ‚electronic homemade loopjazz‘.

CrossOver Quartet vychází z autorské tvorby Marka Novotného, který osobitým způsobem žánrově propojuje principy komorní vážné a jazzové hudby. Členy ansámblu jsou kromě Marka Novotného absolventi Akademie múzických umění Judita ŠkodováTomáš Bačovský, dále pak aktuálně Marie Puttnerová a Max Makagonov. Pro Marka Novotného se nejedná o první spolupráci s německými jazzmany vzešlou z festivalu v Boskovicích. Již před lety se zde ještě jako student potkal s bubeníkem Demianem Kappensteinem, s nímž se od té doby sešel během let v několika různých projektech. Tentokrát spojení dvou odlišných a originálních uskupení do společného projektu CrossOver Quartet feat. Olicía vzniklo na podnět dramaturga jazzové scény. „Řekl mi, že jsou to skvělé hudebnice, jestli bychom spolu nechtěli něco zkusit. A ony jsou vážně fantastické!“ říká Marek Novotný. Diváci se tak mohou těšit na unikátní provedení autorských skladeb v neobvyklém složení vzniklého ansámblu.

Info

CrossOver Quartet feat. Olicía (cz/d)
26. 11. 2021 20:00
Kaštan, Praha
Fb událost

foto © se svolením

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace