Zprávy / Pozvánky

Československý Kabinet múz

Československý Kabinet múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.02.2022

V brněnském Kabinetu múz se během tří večerů předvedou Shallov., The Wilderness, Edúv Syn, Annet X, Ghost of You, Chief Bromden a Mara Jade.

Trio Shallov. balancuje na pomezí post-rocku, post-hardcoru a ema. Technicky i kompozičně zvládnutá hudba je doplněná screamo vokálem. Řezavé kytary, energické koncerty a texty zaobírající se problematikou života v pozdním kapitalismu, to jsou The Wilderness. Tato kapela má již roky zatnuté drápy do československé nezávislé hudební scény a s každou nahrávkou si upevňuje pozici. Zpěvák Denis (známý taky pod pseudonymem Fvck_Cvlt) se nebojí žádného tématu a neohroženě se staví tváří v tvář všemožným svízelům, které život v současné době přináší. Edúv Syn se distancuje od cinkání řetězy a počítání peněz. Jeho pojetí trapu pojednává o opravdovém světě a jeho úskalích. Energický rapper je znám za svá živá vystoupení a řezavé texty, které se trefují přímo tam, kde to nejvíc bolí.

Zpěvačka Annet X vystoupí spolu s kapelou Champion Sound a pokřtí svoji desku Až budu velká, chci být Aneta Charitonova.

Hudba brněnských Ghost of You nastavuje zrcadlo špičkám soudobé indie scény. Texty frontmana Toma Novohradského jsou podpořeny sehranou instrumentální sekcí. Ghosti si za dobu svojí existence stihli projet velkou část Evropy a vydat dvě kriticky ceněná alba, druhé z nichž jim pomáhali křtít Repetitor. Tentokrát je doprovodí Chief Bromden. Energií sršící směska muzikantů z celého Česka svou hudbu označuje jako noise-rock. Chief Bromden umějí svými živelnými sety zhypnotizovat nejnáročnější z hudebních posluchačů. Instrumentální smršť Mara Jade z Rakovníka narušuje ticho, které okolo ní již nějakou dobu panovalo. Tato skupina neuvěřitelně nadaných, sehraných muzikantů nepotřebuje texty, aby předala zprávu. Bohatě jim k tomu stačí řemeslné schopnosti. Pochmurnými zvukovými krajinami provádí s lehkostí a nonšalantností ostříleného průvodce, který ale neztratil zájem o svou oblast.

Info

Shallov + The Wilderness + Edúv Syn
11. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Annet X + Champion Sound
16. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Ghost of You + Chief Bromden + Mara Jade
17. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace