Zprávy / Pozvánky

Československý Kabinet múz

Československý Kabinet múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.02.2022

V brněnském Kabinetu múz se během tří večerů předvedou Shallov., The Wilderness, Edúv Syn, Annet X, Ghost of You, Chief Bromden a Mara Jade.

Trio Shallov. balancuje na pomezí post-rocku, post-hardcoru a ema. Technicky i kompozičně zvládnutá hudba je doplněná screamo vokálem. Řezavé kytary, energické koncerty a texty zaobírající se problematikou života v pozdním kapitalismu, to jsou The Wilderness. Tato kapela má již roky zatnuté drápy do československé nezávislé hudební scény a s každou nahrávkou si upevňuje pozici. Zpěvák Denis (známý taky pod pseudonymem Fvck_Cvlt) se nebojí žádného tématu a neohroženě se staví tváří v tvář všemožným svízelům, které život v současné době přináší. Edúv Syn se distancuje od cinkání řetězy a počítání peněz. Jeho pojetí trapu pojednává o opravdovém světě a jeho úskalích. Energický rapper je znám za svá živá vystoupení a řezavé texty, které se trefují přímo tam, kde to nejvíc bolí.

Zpěvačka Annet X vystoupí spolu s kapelou Champion Sound a pokřtí svoji desku Až budu velká, chci být Aneta Charitonova.

Hudba brněnských Ghost of You nastavuje zrcadlo špičkám soudobé indie scény. Texty frontmana Toma Novohradského jsou podpořeny sehranou instrumentální sekcí. Ghosti si za dobu svojí existence stihli projet velkou část Evropy a vydat dvě kriticky ceněná alba, druhé z nichž jim pomáhali křtít Repetitor. Tentokrát je doprovodí Chief Bromden. Energií sršící směska muzikantů z celého Česka svou hudbu označuje jako noise-rock. Chief Bromden umějí svými živelnými sety zhypnotizovat nejnáročnější z hudebních posluchačů. Instrumentální smršť Mara Jade z Rakovníka narušuje ticho, které okolo ní již nějakou dobu panovalo. Tato skupina neuvěřitelně nadaných, sehraných muzikantů nepotřebuje texty, aby předala zprávu. Bohatě jim k tomu stačí řemeslné schopnosti. Pochmurnými zvukovými krajinami provádí s lehkostí a nonšalantností ostříleného průvodce, který ale neztratil zájem o svou oblast.

Info

Shallov + The Wilderness + Edúv Syn
11. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Annet X + Champion Sound
16. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Ghost of You + Chief Bromden + Mara Jade
17. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce 13.03.2023

Tradiční festival krátkých filmů autorů do 30 let. Cinefilové se v Uničově sejdou tento víkend.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace