Zprávy / Pozvánky

Československý Kabinet múz

Československý Kabinet múz

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.02.2022

V brněnském Kabinetu múz se během tří večerů předvedou Shallov., The Wilderness, Edúv Syn, Annet X, Ghost of You, Chief Bromden a Mara Jade.

Trio Shallov. balancuje na pomezí post-rocku, post-hardcoru a ema. Technicky i kompozičně zvládnutá hudba je doplněná screamo vokálem. Řezavé kytary, energické koncerty a texty zaobírající se problematikou života v pozdním kapitalismu, to jsou The Wilderness. Tato kapela má již roky zatnuté drápy do československé nezávislé hudební scény a s každou nahrávkou si upevňuje pozici. Zpěvák Denis (známý taky pod pseudonymem Fvck_Cvlt) se nebojí žádného tématu a neohroženě se staví tváří v tvář všemožným svízelům, které život v současné době přináší. Edúv Syn se distancuje od cinkání řetězy a počítání peněz. Jeho pojetí trapu pojednává o opravdovém světě a jeho úskalích. Energický rapper je znám za svá živá vystoupení a řezavé texty, které se trefují přímo tam, kde to nejvíc bolí.

Zpěvačka Annet X vystoupí spolu s kapelou Champion Sound a pokřtí svoji desku Až budu velká, chci být Aneta Charitonova.

Hudba brněnských Ghost of You nastavuje zrcadlo špičkám soudobé indie scény. Texty frontmana Toma Novohradského jsou podpořeny sehranou instrumentální sekcí. Ghosti si za dobu svojí existence stihli projet velkou část Evropy a vydat dvě kriticky ceněná alba, druhé z nichž jim pomáhali křtít Repetitor. Tentokrát je doprovodí Chief Bromden. Energií sršící směska muzikantů z celého Česka svou hudbu označuje jako noise-rock. Chief Bromden umějí svými živelnými sety zhypnotizovat nejnáročnější z hudebních posluchačů. Instrumentální smršť Mara Jade z Rakovníka narušuje ticho, které okolo ní již nějakou dobu panovalo. Tato skupina neuvěřitelně nadaných, sehraných muzikantů nepotřebuje texty, aby předala zprávu. Bohatě jim k tomu stačí řemeslné schopnosti. Pochmurnými zvukovými krajinami provádí s lehkostí a nonšalantností ostříleného průvodce, který ale neztratil zájem o svou oblast.

Info

Shallov + The Wilderness + Edúv Syn
11. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Annet X + Champion Sound
16. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

Ghost of You + Chief Bromden + Mara Jade
17. 2. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Vrbaak

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Jarboe a Jozef van Wissem v Rožnově i Praze

redakce 23.11.2022

Multidisciplinární umělkyně a hudebnice známá jako Jarboe poprvé upoutala pozornost veřejnosti jako členka amerického avantrockové skupiny Swans.

Živák a koncerty Báry Zmekové

redakce 23.11.2022

Její úspěšné vystoupení nabízí poetické texty, snové i chytlavé melodie na pomezí žánrů a skvělou energii mezi muzikanty na pódiu.

Tengri s Hadem pro mého munga v Eternii

redakce 23.11.2022

Tři instrumentální kapely Tengri, Etera a Hadem pro mého munga. Tři pohledy na alternativní muziku.

Konference věnovaná Bobu Dylanovi

redakce 19.11.2022

Zájemci se mohou těšit na pestrý výběr z témat posledních šedesáti let z prostoru českých zemích i prostoru středoevropského.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace