Zprávy / Offtopic-Novinky

Český lev na portálu DAFilms

Český lev na portálu DAFilms

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 03.03.2016

"Jmenuji se Lev. Český lev." Pod tímto bondovským heslem přináší portál DAFilms.cz od pondělí 29. února do neděle 13. března 2016 všech 5 "reálných hrdinů" nominovaných na Českého lva v kategorii nejlepší dokumentární film. Vratislav Brabenec ve filmu Evangelium podle Brabence, slovenští fotografové ve fimu Vlna vs. břeh, Filmový dobrodruh Karel Zeman, Mallory a Farář Marián Kuffa ve filmu Opři žebřík o nebe. Výsledky 23. ročníku cen Český lev se dozvíme 5. března 2016.


Evangelium podle Brabence Miroslava Janka zachycuje improvizované rozhovory novinářky Renaty Kalenské se členem undergroundové legendy Plastic People of the Universe Vratislavem Brabencem a situace kolem nich. Vlna vs. břeh je dokumentem věnovaným Slovenské nové vlně - generaci z pražské FAMU, která do umělecké fotografie vnesla energii, hravost a nespoutanou imaginaci. Dokument Martina Štrby z ní čerpá i pro svůj film. Filmový dobrodruh Karel Zeman je životopisný film, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků. (Film je k vidění zdarma jen do neděle 6. března.)


Příběh titulní Mallory ve filmu Heleny Třeštíkové divákům ukazuje, jak tvrdá je cesta z drogové závislosti a společenského dna. Časosběrný film o bývalé narkomance vyhrál dokumentární soutěž karlovarského festivalu. Opři žebřík o nebe je film o lidském milosrdenství, podobách víry a o tom, co to znamená žít pro druhé. Katolický kněz Marián Kuffa žije v malé vesnici pod slovenskými Tatrami a z místní fary vytvořil přístav pro lidi v nouzi.

Info

DAFilms.cz

www.dafilms.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.