Zprávy / Offtopic-Novinky

Český lev na portálu DAFilms

Český lev na portálu DAFilms

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 03.03.2016

"Jmenuji se Lev. Český lev." Pod tímto bondovským heslem přináší portál DAFilms.cz od pondělí 29. února do neděle 13. března 2016 všech 5 "reálných hrdinů" nominovaných na Českého lva v kategorii nejlepší dokumentární film. Vratislav Brabenec ve filmu Evangelium podle Brabence, slovenští fotografové ve fimu Vlna vs. břeh, Filmový dobrodruh Karel Zeman, Mallory a Farář Marián Kuffa ve filmu Opři žebřík o nebe. Výsledky 23. ročníku cen Český lev se dozvíme 5. března 2016.


Evangelium podle Brabence Miroslava Janka zachycuje improvizované rozhovory novinářky Renaty Kalenské se členem undergroundové legendy Plastic People of the Universe Vratislavem Brabencem a situace kolem nich. Vlna vs. břeh je dokumentem věnovaným Slovenské nové vlně - generaci z pražské FAMU, která do umělecké fotografie vnesla energii, hravost a nespoutanou imaginaci. Dokument Martina Štrby z ní čerpá i pro svůj film. Filmový dobrodruh Karel Zeman je životopisný film, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků. (Film je k vidění zdarma jen do neděle 6. března.)


Příběh titulní Mallory ve filmu Heleny Třeštíkové divákům ukazuje, jak tvrdá je cesta z drogové závislosti a společenského dna. Časosběrný film o bývalé narkomance vyhrál dokumentární soutěž karlovarského festivalu. Opři žebřík o nebe je film o lidském milosrdenství, podobách víry a o tom, co to znamená žít pro druhé. Katolický kněz Marián Kuffa žije v malé vesnici pod slovenskými Tatrami a z místní fary vytvořil přístav pro lidi v nouzi.

Info

DAFilms.cz

www.dafilms.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace