Zprávy / Pozvánky

Cestou do osmdesátek: Chad Valley

Cestou do osmdesátek: Chad Valley

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.08.2018

Jednou vedl téměř desetičlennou skupinu Jonquil, jednou vydal album se stejně dlouhým výčtem hvězdných jmen, jednou zkouší sám sebe. S třetím albem se synthpop britského hudebníka Huga Manuela, skrytého za jménem Chad Valley, vydává na romantickou výpravu do osmdesátých let. Poprvé zavítá Manuel a jeho klávesy do Prahy a smíchovské továrny 26. září.

K tvorbě svého třetího alba se Hugo Manuel vrátil domů do Oxfordu, aby se znovuzrodil. Z Jonquil, jeho někdejší skupiny, si vzal to nejlepší – hrávali spolu popově laděný math-rock, který místy přecházel k něžnému r'n'b. Manuela ovšem po určité době začalo společné rozhodování unavovat a vydal se na sólovou dráhu. Imaginary Music, které vyšlo letos na jaře, vzniklo poté, co mu byl odcizen počítač s veškerou tvorbou. Místo toho, aby se jej pokusil vykřesat ze vzpomínek, se rozhodl pro jednou nevycházet z vyprávění autobiograficky laděných příběhů, ale pojmout nově svou tvorbu jako koncepčně laděnou záležitost.


Výsledek cituje jako zdroje inspirace nasládlou romantickou hudbu z osmdesátek, a to ať už China Crisis a Prefab Sprout, tak i méně esoterické a bombastické skupiny jako Toto and Heart. Chad Valley působí jako bodrý osmdesátkový bard, jenž se bezstarostně houpe v rytmu chill wave. Poprvé jeho tóny rozezvučí nově zrekonstruovaný sál MeetFactory ve středu 26. září.

Info

Chad Valley (uk)
26. 9. 2018 20:30
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články