Zprávy / Festivalové

Charlie Winston i Ho99o9 na Pohodě

Charlie Winston i Ho99o9 na Pohodě

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.01.2017

Aj počas najbližších troch ročníkov bude hlavným pivným partnerom Pohody banskobystrický pivovar Urpiner. Pohoda tak naďalej pokračuje v spolupráci s domácimi pivovarmi. Kto vystúpi na Pohode 2017, okrem ohlásených Ylvis, Birdy, Dillon alebo Resisters?

JFB, to sú trojnásobný majster Británie v DMC JFB, jeden z najlepších bubeníkov na svete Emre Ramazanoglu (Sia, Noel Gallagher, Alex Clare), svetová šampiónka v beatboxe Bellatrix, huslista a saxofonista Ben Sarfas, majster Británie v Slam Poetry Dizraeli a jeden z najlepších MCs sveta MC LeeN spojili svoje sily s beatboxovým virtuózom Beardymanom. Výsledkom je freestyle superskupina, ktorej vystúpenie uvidíte aj na Pohode 2017.


Elektronickú kapelu BEAK> založili v roku 2009 producent Geoff Barrow, basgitarista Billy Fuller a Matt Williams, ktorého nedávno nahradil muzikant Will Young. V minulom roku nahrali soundtrack k filmu Couple in a Hole, vystúpili na festivaloch ako Glastonbury či Primavera. BEAK> vydali rovnomenný album v novembri 2009. Hudbu nahrali za 12 dní v jednej miestností bez akýchkoľvek ďalších úprav. V lete 2012 vydali druhý album s názvom >>. Stuart Berman s Pitchforku o ňom napísal, že krautrockový Beak> sa posúva neustále vpred.


Ho99o9 - Denník N ich zaradil medzi čierne kone Pohody 2015. Šéf Milku Martin Jenča spravil na ich skladbu svoj vlastný "directors cut" spot. Skvelé reakcie, ktoré sme dostali na ich vystúpenie potvrdzujú, že Ho99o9 prekonali všetky očakávania. Aj preto sme sa rozhodli spraviť výnimku a Ho99o9 vystúpia aj na 21. ročníku festivalu.

Charlie Winston získal v roku 2010 European Border Breakers Award pre najlepšieho britského umelca v Európe. Debut Hobo a rovnomenný singel boli číslom jeden vo Francúzsku, pričom album získal platinovú platňu. Jeho chytľavé skladby boli použité v reklamách a seriáloch. Charlieho imidž inšpiroval aj viaceré módne značky, no tento britský busker a trubadúr nie je len dobre nahodený pesničkár, ale aj človek poukazujúci na pálčivé environmentálne a sociálne témy. Tohto charizmatického muzikanta a speváka uvidíte aj na Pohode 2017.

Info

Pohoda festival 2017
6. - 8. 7. 2017
letiště Trenčín, Slovensko
www.pohodafestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Byla založena Asociace českých filmových festivalů

redakce 13.04.2021

Rozevírání nůžek mezi stoupajícími náklady a stagnujícími příjmy nutily i organizátory akcí s dlouholetou tradicí a pevným diváckým zázemím pohybovat se na samé hranici udržitelnosti.

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Marienbad Film Festival se přesouvá

redakce 06.04.2021

Vzhledem k oznámené změně termínu MFF Karlovy Vary na konec srpna se organizátoři Marienbad Film Festivalu rozhodli uspořádat festival zkraje prázdnin.

Crème de la Crème bude online na Edisonline

redakce 01.04.2021

Festival, který se za normálních okolností odehrává pouze na Slovensku, se díky virtuálnímu uvedení představí také českým divákům.

Festival Colours of Ostrava se přesouvá na červenec 2022

redakce 31.03.2021

Festival se z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru a zásadní nejistoty přesouvá o další rok na 13. - 16. července 2022.

Festival Tauron Nowa Muzyka proběhne v polovině léta

redakce 28.03.2021

Organizátoři Tauron Nowa Muzyka našli pro katovický festival nejen elektronické hudby nový termín.

Okolojeles v přírodě s přírodou

redakce 22.03.2021

Společně, i když samostatně, východ Evropy jako výchozí bod, uprostřed periferie, emancipace a rovnost.

Festival Metronome Prague se přesouvá

redakce 18.03.2021

Pořadatelé uvádějí: „Za těchto okolností by bylo nezodpovědné uvažovat o konání festivalu.“

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace