Zprávy / Festivalové

Charlie Winston i Ho99o9 na Pohodě

Charlie Winston i Ho99o9 na Pohodě

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.01.2017

Aj počas najbližších troch ročníkov bude hlavným pivným partnerom Pohody banskobystrický pivovar Urpiner. Pohoda tak naďalej pokračuje v spolupráci s domácimi pivovarmi. Kto vystúpi na Pohode 2017, okrem ohlásených Ylvis, Birdy, Dillon alebo Resisters?

JFB, to sú trojnásobný majster Británie v DMC JFB, jeden z najlepších bubeníkov na svete Emre Ramazanoglu (Sia, Noel Gallagher, Alex Clare), svetová šampiónka v beatboxe Bellatrix, huslista a saxofonista Ben Sarfas, majster Británie v Slam Poetry Dizraeli a jeden z najlepších MCs sveta MC LeeN spojili svoje sily s beatboxovým virtuózom Beardymanom. Výsledkom je freestyle superskupina, ktorej vystúpenie uvidíte aj na Pohode 2017.


Elektronickú kapelu BEAK> založili v roku 2009 producent Geoff Barrow, basgitarista Billy Fuller a Matt Williams, ktorého nedávno nahradil muzikant Will Young. V minulom roku nahrali soundtrack k filmu Couple in a Hole, vystúpili na festivaloch ako Glastonbury či Primavera. BEAK> vydali rovnomenný album v novembri 2009. Hudbu nahrali za 12 dní v jednej miestností bez akýchkoľvek ďalších úprav. V lete 2012 vydali druhý album s názvom >>. Stuart Berman s Pitchforku o ňom napísal, že krautrockový Beak> sa posúva neustále vpred.


Ho99o9 - Denník N ich zaradil medzi čierne kone Pohody 2015. Šéf Milku Martin Jenča spravil na ich skladbu svoj vlastný "directors cut" spot. Skvelé reakcie, ktoré sme dostali na ich vystúpenie potvrdzujú, že Ho99o9 prekonali všetky očakávania. Aj preto sme sa rozhodli spraviť výnimku a Ho99o9 vystúpia aj na 21. ročníku festivalu.

Charlie Winston získal v roku 2010 European Border Breakers Award pre najlepšieho britského umelca v Európe. Debut Hobo a rovnomenný singel boli číslom jeden vo Francúzsku, pričom album získal platinovú platňu. Jeho chytľavé skladby boli použité v reklamách a seriáloch. Charlieho imidž inšpiroval aj viaceré módne značky, no tento britský busker a trubadúr nie je len dobre nahodený pesničkár, ale aj človek poukazujúci na pálčivé environmentálne a sociálne témy. Tohto charizmatického muzikanta a speváka uvidíte aj na Pohode 2017.

Info

Pohoda festival 2017
6. - 8. 7. 2017
letiště Trenčín, Slovensko
www.pohodafestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Queer filmový festival Mezipatra bude online

redakce 21.10.2020

Mezipatra letos uvedou v hlavní soutěži celkem jedenáct celovečerních snímků, mezi kterými jsou nově zařazeny i vybrané dokumentární filmy.

Bazaar Festival přivede své Superhrdinky až do obýváků

Martina Wes 20.10.2020

Šestý ročník divadelního a tanečního festivalu , který se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze.

Letošní Blues Alive neproběhne

redakce 20.10.2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive je bohužel z důvodu koronavirových opatření a celkové epidemické situace zrušen.

Ji.hlava online

redakce 16.10.2020

To nejnovější z českého i světového dokumentu, retrospektiva jihokorejského filmu, velká přehlídka afroamerického dokumentu i navýsost aktuální témata.

4+4 dny v pohybu vysílá podcastové studio

redakce 15.10.2020

Mluvit se bude o hnutí Black Lives Matter, aktivismu mladých lidí, digitální ekonomice, jak pohlížet na náboženství v dnešní době či o zvuku a hudbě.

Mezipatra představí novou znělku festivalu a highlighty letošního programu

redakce 15.10.2020

Vybrané snímky queer filmového festivalu Mezipatra svoji pozornost obrací na problémy uvnitř LGBTQ+ komunity.

Kurátory soutěže PAFu Jiné vize Tina Poliačková a Lumír Nykl

redakce 14.10.2020

Soutěž Jiné vize CZ si dlouhodobě klade za cíl vytvářet povědomí o českém pohyblivém obraze: hraničních formách na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.

Literární přehlídku ProtimluvFest předznamenává téma tance

redakce 13.10.2020

Festivalová čtení sice neproběhnou kvůli koronavirovým omezením s publikem, ale sledovat jejich průběh budou moci zájemci na webových stránkách.

Festival současného umění 4+4 dny v pohybu v třídenní variantě

redakce 09.10.2020

Vzhledem k ohlášeným bezpečnostním opatřením organizátoři oznamují zkrácenou třídenní variantu festivalu.

Začal konkurz kapel na Welcome scénu Hradeckého slunovratu

redakce 06.10.2020

Welcome scéna tradičně nabízí skvělou příležitost pro české i zahraniční kapely prezentovat svou vlastní tvorbu.