Zprávy / Festivalové

Chee Chaak: filmy studentů FAMU i battle stage

Chee Chaak: filmy studentů FAMU i battle stage

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2016

Kromě prvotřídních domácích a zahraničních kapel si promotéři z Chee Chaak Tips pro svůj festival letos připravili i tradičně skvělý doprovodný program. Jeho součástí jsou studentské snímky, autorský pořad filmového teoretika Martina Jirouška a úplně nově také tzv. battle stage, na které se se svými sety utkají tuzemské grindové veličiny.

„Pro odvážné, kteří po páteční náloži vstanou už před polednem, bude připraveno tradiční doku-kino, které provede vaši kocovinu současným uvažováním o možnostech dokumentárního filmu,“ uvádějí pořadatelé. Návštěvníkům festivalu bude v prostorách Cineportu nabídnuto následujících sedm snímků z autorských dílen studentů Katedry dokumentární tvorby na FAMU: Nenávist (Kristýna Bartošová; 11 min), Dítě pravé lásky (Pavla Sobotová; 14 min), Pohledy na Věru Bechyňovou (Greta Stocklassa; 9 min), Středně šedá (Greta Stocklassa; 9 min), Techsquat (Tereza Bernátková; 30 min), Krásný nový svět (Jan Strejcovský; 12 min) a Piraňa (Viera Čákanyová; 26 min). (Nejen) sociálně kritické filmy k Chee Chaaku už zkrátka patří.

Další, neméně zajímavou součástí programu bude pořad filmového znalce a autora publikace Černý bod Martina Jirouška nazvaný Černá komora I – Vybuchující hlavy Davida Cronenberga. Jak název explicitně říká, pod Jirouškovým drobnohledem se tentokrát ocitne oceňovaný kanadský režisér, jenž stál u zrodu filmů jako Moucha, Scanners, Shivers, Rabid, Dějiny násilí nebo Mapy ke hvězdám. „Surrealismus není jenom David Lynch nebo Jan Švankmajer. Cronenberg v gotickém domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí vystřídal Tima Burtona, disneyovské pohádky nahradily filmy pro dospělé, tato Evoluce přišla nejen do Prahy, ale také do Ostravy,“ tvrdí Jiroušek. Pořad proběhne v sobotu 11. června od 15 hodin, opět v kině Cineport.


A aby toho nebylo málo, o zábavu se postarají také české grind/power violence stálice Gride, Masáž, Sheeva Yoga a Outloukánek (neboli Prügelknabe), které se mezi sebou „utkají“ na nově vzniknuvší battle stage. „Hlavy si asi ukroutíte,“ vzkazují kapely potenciálním návštěvníkům.

Vstupenky na festival budou k dispozici už pouze na místě za 900 Kč na oba dny nebo na sobotní program za 600kč. (Nebo si o ně můžete zasoutěžit přesně tady.)

Info

Chee Chaak 2016
10. - 11. 6. 2016
Provoz Hlubina, Ostrava
www.facebook.com/events/614070668732442

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Boskovic přijedou Květy, Kafka Band, Mucha a desítky dalších

redakce 21.01.2020

K právě oznámeným patří kapela Květy, která zde oslaví dvacet let, Kafka Band, Mucha, Povodí Ohře a spousta dalších.

Lykke Li dorazí na Pohodu

redakce 20.01.2020

O účast švédské skladatelky, modelky a zpěvačky Lykke Li se pořadatelé slovenského festivalu Pohoda snažili prakticky celou uplynulou dekádu.

Melt Festival přidává pop, rap i techno

redakce 19.01.2020

Letošní ročník německého Melt Festivalu hlásí další jména. Floating Points, Helena Hauff nebo třeba Róisín Murphy.

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Jednou ranou na Sziget i v roce 2020

redakce 18.01.2020

Příležitost zahrát si na statisícovém festivalu v zahraničí, na prestižním Szigetu, se nabízí všem hudebníkům u nás.

Charismatická LP se vrátí na Colours of Ostrava

redakce 17.01.2020

LP nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku.

Beseda u Bigbítu: Snapped Ankles! Poprvé u nás

redakce 16.01.2020

Motorické rytmy, noise, postpunková inspirace i šamanské kostýmy, eklektická směs i na vlastnoručně vyrobené syntezátory. Beseda přináší první jména lajnapu.

Festival krátkých filmů Praha se blíží

redakce 14.01.2020

Festival krátkých filmů Praha se odehraje v kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne i nejlepší kanadské filmy posledních let.

The Libertines, Stormzy, prostě Pohoda

redakce 13.01.2020

Slovenská Pohoda plní letošní menu o další zajímavá jména. The Libertines, Stormzy, Slowthai nebo australští Parcels.

Současná Afrika na Colours of Ostrava

redakce 10.01.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava dostane velké místo současná africká hudba v nejrůznějších podobách.