Zprávy / Festivalové

Chee Chaak: filmy studentů FAMU i battle stage

Chee Chaak: filmy studentů FAMU i battle stage

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2016

Kromě prvotřídních domácích a zahraničních kapel si promotéři z Chee Chaak Tips pro svůj festival letos připravili i tradičně skvělý doprovodný program. Jeho součástí jsou studentské snímky, autorský pořad filmového teoretika Martina Jirouška a úplně nově také tzv. battle stage, na které se se svými sety utkají tuzemské grindové veličiny.

„Pro odvážné, kteří po páteční náloži vstanou už před polednem, bude připraveno tradiční doku-kino, které provede vaši kocovinu současným uvažováním o možnostech dokumentárního filmu,“ uvádějí pořadatelé. Návštěvníkům festivalu bude v prostorách Cineportu nabídnuto následujících sedm snímků z autorských dílen studentů Katedry dokumentární tvorby na FAMU: Nenávist (Kristýna Bartošová; 11 min), Dítě pravé lásky (Pavla Sobotová; 14 min), Pohledy na Věru Bechyňovou (Greta Stocklassa; 9 min), Středně šedá (Greta Stocklassa; 9 min), Techsquat (Tereza Bernátková; 30 min), Krásný nový svět (Jan Strejcovský; 12 min) a Piraňa (Viera Čákanyová; 26 min). (Nejen) sociálně kritické filmy k Chee Chaaku už zkrátka patří.

Další, neméně zajímavou součástí programu bude pořad filmového znalce a autora publikace Černý bod Martina Jirouška nazvaný Černá komora I – Vybuchující hlavy Davida Cronenberga. Jak název explicitně říká, pod Jirouškovým drobnohledem se tentokrát ocitne oceňovaný kanadský režisér, jenž stál u zrodu filmů jako Moucha, Scanners, Shivers, Rabid, Dějiny násilí nebo Mapy ke hvězdám. „Surrealismus není jenom David Lynch nebo Jan Švankmajer. Cronenberg v gotickém domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí vystřídal Tima Burtona, disneyovské pohádky nahradily filmy pro dospělé, tato Evoluce přišla nejen do Prahy, ale také do Ostravy,“ tvrdí Jiroušek. Pořad proběhne v sobotu 11. června od 15 hodin, opět v kině Cineport.


A aby toho nebylo málo, o zábavu se postarají také české grind/power violence stálice Gride, Masáž, Sheeva Yoga a Outloukánek (neboli Prügelknabe), které se mezi sebou „utkají“ na nově vzniknuvší battle stage. „Hlavy si asi ukroutíte,“ vzkazují kapely potenciálním návštěvníkům.

Vstupenky na festival budou k dispozici už pouze na místě za 900 Kč na oba dny nebo na sobotní program za 600kč. (Nebo si o ně můžete zasoutěžit přesně tady.)

Info

Chee Chaak 2016
10. - 11. 6. 2016
Provoz Hlubina, Ostrava
www.facebook.com/events/614070668732442

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace