Zprávy / Festivalové

Chee Chaak: filmy studentů FAMU i battle stage

Chee Chaak: filmy studentů FAMU i battle stage

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.06.2016

Kromě prvotřídních domácích a zahraničních kapel si promotéři z Chee Chaak Tips pro svůj festival letos připravili i tradičně skvělý doprovodný program. Jeho součástí jsou studentské snímky, autorský pořad filmového teoretika Martina Jirouška a úplně nově také tzv. battle stage, na které se se svými sety utkají tuzemské grindové veličiny.

„Pro odvážné, kteří po páteční náloži vstanou už před polednem, bude připraveno tradiční doku-kino, které provede vaši kocovinu současným uvažováním o možnostech dokumentárního filmu,“ uvádějí pořadatelé. Návštěvníkům festivalu bude v prostorách Cineportu nabídnuto následujících sedm snímků z autorských dílen studentů Katedry dokumentární tvorby na FAMU: Nenávist (Kristýna Bartošová; 11 min), Dítě pravé lásky (Pavla Sobotová; 14 min), Pohledy na Věru Bechyňovou (Greta Stocklassa; 9 min), Středně šedá (Greta Stocklassa; 9 min), Techsquat (Tereza Bernátková; 30 min), Krásný nový svět (Jan Strejcovský; 12 min) a Piraňa (Viera Čákanyová; 26 min). (Nejen) sociálně kritické filmy k Chee Chaaku už zkrátka patří.

Další, neméně zajímavou součástí programu bude pořad filmového znalce a autora publikace Černý bod Martina Jirouška nazvaný Černá komora I – Vybuchující hlavy Davida Cronenberga. Jak název explicitně říká, pod Jirouškovým drobnohledem se tentokrát ocitne oceňovaný kanadský režisér, jenž stál u zrodu filmů jako Moucha, Scanners, Shivers, Rabid, Dějiny násilí nebo Mapy ke hvězdám. „Surrealismus není jenom David Lynch nebo Jan Švankmajer. Cronenberg v gotickém domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí vystřídal Tima Burtona, disneyovské pohádky nahradily filmy pro dospělé, tato Evoluce přišla nejen do Prahy, ale také do Ostravy,“ tvrdí Jiroušek. Pořad proběhne v sobotu 11. června od 15 hodin, opět v kině Cineport.


A aby toho nebylo málo, o zábavu se postarají také české grind/power violence stálice Gride, Masáž, Sheeva Yoga a Outloukánek (neboli Prügelknabe), které se mezi sebou „utkají“ na nově vzniknuvší battle stage. „Hlavy si asi ukroutíte,“ vzkazují kapely potenciálním návštěvníkům.

Vstupenky na festival budou k dispozici už pouze na místě za 900 Kč na oba dny nebo na sobotní program za 600kč. (Nebo si o ně můžete zasoutěžit přesně tady.)

Info

Chee Chaak 2016
10. - 11. 6. 2016
Provoz Hlubina, Ostrava
www.facebook.com/events/614070668732442

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice se zaměří na Polsko

redakce 14.08.2020

V rámci 28. ročníku připravil Unijazz program ve spolupráci s klubem Firlej ve Vratislavi a Polským institutem v Praze

Do Dobršské brány již jen pár dní

redakce 13.08.2020

Festival Dobršská brána ve svém 4. ročníku opět nabídne osvěžující vhled do světa soudobé hudby bez dramaturgických kompromisů a formálního žánrového zařazení interpretů.

Noir Film Festival uvede italské noiry a Davida Lynche

redakce 11.08.2020

Po loňském exkurzu do exotického Japonska se dramaturgové festivalu rozhodli představit další evropskou inkarnaci klasického amerického žánru, a to v rámci italské kinematografie.

Festival Americké jaro bude na podzim

redakce 11.08.2020

Program představuje umělce divákům v Praze a v dalších městech a sestává z jazzové a klasické hudby, divadelních, filmových a scénických představení.

Stone Smoker Festival ve Skalákově mlýně

redakce 11.08.2020

Pod taktovkou (nejen) pražské party kolem labelu Stone Smoker se mohou návštěvníci těšit na dvoudenní pestrý program festivalu.

Lunchmeat Festival 2020 uvítá Sophie nebo Helenu Hauff

redakce 10.08.2020

Lunchmeat Festival, mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a novým médiím, ohlašuje druhou várku vystupujících.

Sharpe zverejnil kompletný program

redakce 10.08.2020

Na septembrový termín Sharpe festivalu sa organizátorom podarilo presunúť takmer všetky už ohlásené kapely.

Prague International Film Festival v Edisonu

redakce 10.08.2020

Festival, který nabízí jak známá jména tak nové talenty, si klade za cíl stát se jedním z nejlépe hodnocených v Evropě.

Hell Fest je zpět

redakce 09.08.2020

Jih je životní křižovatka, říkají pořadatelé Hell Festu. Vybrané kapely, chlebíčky, jazykové ostrovy.

Pátý ročník festivalu Šamana Ztráta ve spolupráci s Mood

redakce 07.08.2020

Z velké části je hudební program festivalu Šamana Ztráta složen z elektronické hudby, a to v jejích nejrůznějších podobách.