Zprávy / Pozvánky

Cherny Chleb na Menu

Cherny Chleb na Menu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2021

V průběhu dvou víkendových večerů se do industriálních prostor Pilnáčkovy továrny vrátí kulturní život díky místní iniciativě Menu, která před několika lety nastartovala postupnou revitalizací objektu. Návrat do posledního autentického prostoru v objektu, přeměněného v klub na jeden víkend, se nese v duchu toho aktuálně nejlepšího ze současné hudební elektronické scény. V pátek 12. listopadu to bude polsko-ruské duo Cherny Chleb, C4AT a Jazda. O den později, v sobotu 13. listopadu se představí králové syth-metalu Blood Pact a audiovizuální projekt Lowmoe.

fotogalerie z loňské akce zde

Duo Paula Cantare a Yak Hottcutt jsou Blood Pact. Epický darkwave s kapkou elektra a spoustou lásky, kterou boří hranice mezi fanoušky elektroniky a příznivci čísel 666. Jejich hlasitý comeback se nese ve velkém stylu. Oproti tomu živá vystoupení audiovizuálního dua Lowmoe představují nekompromisním příliv odlišné energie. Sequencery, syntezátory, pedálové efekty modifikují zvuk jenž doprovází abstraktní i narativní vizuály, které nejsou pouhým doprovodem, ale organickou složkou projektu. Vycházející techno talent C4AT letos vydal debutová nahrávku Strahov. Hudbu pro ty nejšpinavější kluby. Doklad toho, že v současné době na české techno scéně možná nenajdete zvukově tvrdšího producenta.


Polsko-ruské temné elektronické duo Чёрный хлеб (Cherny Chleb), obohacuje tuzemskou scénu o prvky darkwave, post-witch a russian wave. Libují také v teatrální složce svých vystoupení, umocňující již tak patřičně hutnou atmosféru. Live acid hudební projekt Jazda improvizuje se syntezátory a samplery, s nimiž kouzlí dle aktuální nálady a atmosféry. Pódiová show jako nevyzpytatelné dobrodružství, jehož výsledkem nezřídka bývá rozjetá a ostrá raveparty.

Info

Menu:
Cherny Chleb (ru/pl) + C4AT + Jazda
12. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

Blood Pact + Lowmoe
13. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové
web iniciativy

foto © se svolením iniciativy Menu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace