Zprávy / Pozvánky

Cherny Chleb na Menu

Cherny Chleb na Menu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2021

V průběhu dvou víkendových večerů se do industriálních prostor Pilnáčkovy továrny vrátí kulturní život díky místní iniciativě Menu, která před několika lety nastartovala postupnou revitalizací objektu. Návrat do posledního autentického prostoru v objektu, přeměněného v klub na jeden víkend, se nese v duchu toho aktuálně nejlepšího ze současné hudební elektronické scény. V pátek 12. listopadu to bude polsko-ruské duo Cherny Chleb, C4AT a Jazda. O den později, v sobotu 13. listopadu se představí králové syth-metalu Blood Pact a audiovizuální projekt Lowmoe.

fotogalerie z loňské akce zde

Duo Paula Cantare a Yak Hottcutt jsou Blood Pact. Epický darkwave s kapkou elektra a spoustou lásky, kterou boří hranice mezi fanoušky elektroniky a příznivci čísel 666. Jejich hlasitý comeback se nese ve velkém stylu. Oproti tomu živá vystoupení audiovizuálního dua Lowmoe představují nekompromisním příliv odlišné energie. Sequencery, syntezátory, pedálové efekty modifikují zvuk jenž doprovází abstraktní i narativní vizuály, které nejsou pouhým doprovodem, ale organickou složkou projektu. Vycházející techno talent C4AT letos vydal debutová nahrávku Strahov. Hudbu pro ty nejšpinavější kluby. Doklad toho, že v současné době na české techno scéně možná nenajdete zvukově tvrdšího producenta.


Polsko-ruské temné elektronické duo Чёрный хлеб (Cherny Chleb), obohacuje tuzemskou scénu o prvky darkwave, post-witch a russian wave. Libují také v teatrální složce svých vystoupení, umocňující již tak patřičně hutnou atmosféru. Live acid hudební projekt Jazda improvizuje se syntezátory a samplery, s nimiž kouzlí dle aktuální nálady a atmosféry. Pódiová show jako nevyzpytatelné dobrodružství, jehož výsledkem nezřídka bývá rozjetá a ostrá raveparty.

Info

Menu:
Cherny Chleb (ru/pl) + C4AT + Jazda
12. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

Blood Pact + Lowmoe
13. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové
web iniciativy

foto © se svolením iniciativy Menu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Blue Stones a drag queen Alyssa Edwards v Praze

redakce 07.12.2022

Americká drag queen, tanečnice a osobnost televizní zábavy Alyssa Edwards přijede poprvé do Prahy. Její život je jeden velký spektákl.

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace