Zprávy / Pozvánky

Cherny Chleb na Menu

Cherny Chleb na Menu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2021

V průběhu dvou víkendových večerů se do industriálních prostor Pilnáčkovy továrny vrátí kulturní život díky místní iniciativě Menu, která před několika lety nastartovala postupnou revitalizací objektu. Návrat do posledního autentického prostoru v objektu, přeměněného v klub na jeden víkend, se nese v duchu toho aktuálně nejlepšího ze současné hudební elektronické scény. V pátek 12. listopadu to bude polsko-ruské duo Cherny Chleb, C4AT a Jazda. O den později, v sobotu 13. listopadu se představí králové syth-metalu Blood Pact a audiovizuální projekt Lowmoe.

fotogalerie z loňské akce zde

Duo Paula Cantare a Yak Hottcutt jsou Blood Pact. Epický darkwave s kapkou elektra a spoustou lásky, kterou boří hranice mezi fanoušky elektroniky a příznivci čísel 666. Jejich hlasitý comeback se nese ve velkém stylu. Oproti tomu živá vystoupení audiovizuálního dua Lowmoe představují nekompromisním příliv odlišné energie. Sequencery, syntezátory, pedálové efekty modifikují zvuk jenž doprovází abstraktní i narativní vizuály, které nejsou pouhým doprovodem, ale organickou složkou projektu. Vycházející techno talent C4AT letos vydal debutová nahrávku Strahov. Hudbu pro ty nejšpinavější kluby. Doklad toho, že v současné době na české techno scéně možná nenajdete zvukově tvrdšího producenta.


Polsko-ruské temné elektronické duo Чёрный хлеб (Cherny Chleb), obohacuje tuzemskou scénu o prvky darkwave, post-witch a russian wave. Libují také v teatrální složce svých vystoupení, umocňující již tak patřičně hutnou atmosféru. Live acid hudební projekt Jazda improvizuje se syntezátory a samplery, s nimiž kouzlí dle aktuální nálady a atmosféry. Pódiová show jako nevyzpytatelné dobrodružství, jehož výsledkem nezřídka bývá rozjetá a ostrá raveparty.

Info

Menu:
Cherny Chleb (ru/pl) + C4AT + Jazda
12. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

Blood Pact + Lowmoe
13. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové
web iniciativy

foto © se svolením iniciativy Menu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace