Zprávy / Pozvánky

Chet Faker: australský objev na Colours

Chet Faker: australský objev na Colours

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.04.2014

Australský elektrosoulový písničkář Chet Faker vydává 15. dubna debutové album nazvané Built on Glass. V živé podobě jej představí na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července v industriálních Dolních Vítkovicích.

Album, které vychází na labelech Future Classic / Downtown records a Opulent, přichází dva roky po EP Thinking in Textures, které v Austrálii v prodejích dosáhlo na Zlatou desku a získalo ocenění „Nejlepší nezávislý singl/EP“ a „Nejlepší nezávislá nahrávka“.

Built on Glass vznikalo v produkci samotného hudebníka. „Desku jsem nahrál v domácím studiu se snadno dostupnými nástroji, neměl jsem velký rozpočet. Je to poprvé, co jsem pracoval na dlouhohrající desce. Přišlo mi, že o ‚hi-fi‘ přístup se nemám snažit, když pracuji sám ve svém studiu,“ uvádí Chet Faker.

Chet Faker se na světovou hudební scénu dostal teprve nedávno - ještě před třemi lety kutil v garáži s elektrobeaty a dnes má za sebou úspěšné americké i britské turné. Stačilo docela málo: natočit pro pár přátel elektro cover No Diggity od Blackstreet a doslova zírat, jak se skladba jako lesní požár šíří on-line blogem Hype Machine.


„Někdo mou hudbu kdysi také popsal jako ‚jízdu na slonu se sametovým sedlem přes poušť při západu slunce‘. Líbo se mně to, ale já raději říkám soul, i když tak docela pravda to také není, protože zároveň miluju techno,“ tvrdí Chet Faker. EP Thinking in Textures v roce 2012 potvrdilo tušené: Chet Faker je především zatraceně dobrým zpěvákem, skladatelem a hudebníkem, dokonale využívajícím studiových možností a originálních samplů. Vloni s jiným australským elektronikem Flumem natočili skvělé EP Lockjaw a Chet Faker se mezitím blýskl spoluprací se švédskými dream popovými dvojčaty Say Lou Lou a americkou zpěvačkou Kilo Kish.


Celkově program Colours of Ostrava nabídne přes 200 programových bodů na minimálně dvanácti open-air i krytých scénách. Kromě koncertů také divadla, workshopy, filmy, diskuse, performance či výtvarné aktivity. Místem konání se stane již potřetí úchvatný industriální areál Dolních Vítkovic, který opět oživí výtvarné a světelné instalace, nově zde vznikne WTF (What the Fashion) Market and Art zóna s designovými stánky a streetartovými umělci. Návštěvníci se opět setkají s oblíbenými Drive stage, Full Moon stage, Busking stage, velkoplošnou projekcí u haly Gong nebo vinárnou v betonovém bunkru. Pro veřejnost a odborníky je určena mezinárodní hudební konference zahrnující showcase českých kapel Czech Music Crossroads. Před samotnými Colours v úterý a ve středu proběhne Festival v ulicích, tradiční doprovodný program s bohatou nabídkou koncertů, pouličních muzikantů, divadel, hudebních stánků nebo aktivit pro děti zdarma.

Info

Colours of Ostrava 2014
17.-20. července 2014
Dolní Vítkovice, Ostrava

www.colours.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.

Ghostemanův hororový svět ve Foru Karlín

redakce 15.09.2019

Milovník black metalu a hip-hopu tvoří hudbu, která si bere ty nejdrsnější klišé z těchto žánrů.

Noc otevřených ateliérů již tento víkend v Invalidovně

redakce 12.09.2019

Noc otevřených ateliérů a uměleckých studií v západním křídle unikátního barokního areálu pražské Invalidovny.

Čirá dekadence Imperial Triumphant

redakce 12.09.2019

Nasadit si zlaté masky a žít ve světě falešného, odporného luxusu.

Aaron Turner v Jednotě

redakce 11.09.2019

Jedna z největších osobností alternativních mutací tvrdé kytarové hudby Aaron Turner a mimořádná šance zažít naživo jeho sólové vystoupení.