Zprávy / Festivalové

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.05.2015

Už 9. června vystoupí v Brně na prosluněné pláži klubu AHOY chillwave experimentátor a umělec mnoha identit Slow Magic. Maskovaná osobnost, která svými elektrorituály už tři roky hypnotizuje publikum na celém světě, zde vystoupí v rámci přehlídky elektronické hudby ECHOES. Ačkoliv Slow Magic s publikem komunikuje jen skrze zvukovou a psychedelickou show, daří se mu udržet na výsluní popularity a zároveň si zachovat anonymitu a punc tajemství. K tomu mu pomáhá výrazná obličejová maska "imaginárního zvířecího přítele", která v davu vyvolává neukojitelnou touhu podmanit se rytmickému diktátu divoké šelmy na pódiu.


Slow Magic bude hlavním hvězdou prvního ročníku elektronického festivalu ECHOES. Festival se zaměřuje na propojení elektronické a živé produkce i vizuální experimenty se zvukem. Během jednoho dne vystoupí v novém klubu AHOY na brněnské přehradě celkem 5 interpretů, jejichž exkurzi do zákoutí elektronické scény posvětí elektronický snílek s nezaměnitelnou maskou a dosud neznámou tváří. Právě anonymita a tři roky tajností jsou přitom důvod, proč lidi Slow Magic tolik zajímá. "Slow Magic chce veškerou pozornost diváka směřovat jen na hudební a vizuální prožitek a ne na svou osobnost. Jeho hra s neznámem a hudebními impulzy však neskutečně funguje. Během několika sekund dokáže zcela změnit náladu publika, které nejdříve rozněžní tóny piana, aby ho pak zcela odzbrojil elektrizující kombinací MIDI kontroleru s řízným zvukem bubnu," dodává k atmosféře vystoupení umělce s blikající neonovou maskou David Novotný, dramaturg klubu AHOY.


Podle Novotného se Slow Magic příliš nepouští do sonických experimentů, ale primárně mu jde o celkovou atmosféru a vibrující impulzy pro publikum, čemuž přizpůsobuje vše od míchání samplů, po bubenická extempore a scénické pokusy o tanec. Kromě Slow Magica vystoupí na festivalu ECHOES také slovenský producent Ink Midget, brněnské elektronické duo Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen nebo umělecké alternativ elektro seskupení Frozen Van. Kromě plážového dne a výletu za novými směry elektroniky se návštěvníci mohou těšit i na videoprojekce. O ty se postarají Himalayan Dalai Lama, chybět nebude ani němý film ozvučený live show.

Info

Festival ECHOES
Slow Magic (us)
with Ink Midget (sk), Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen, Frozen Van
9. 6. 2015 19:00
AHOY, Brno

www.facebook.com/events/356411997887281
www.slowmagicmusic.com
www.soundcloud.com/inkmidget
www.soundcloud.com/himalayandalailama
www.nobodylisten.com
www.facebook.com/ahoybrno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace