Zprávy / Pozvánky

Christian Löffler dodá Echoes zvuky přírody

Christian Löffler dodá Echoes zvuky přírody

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.03.2017

Headlinerem jarních Echoes bude 7. dubna německý producent a výtvarník Christian Löffler, který zde odstartuje své evropské turné k novému albu Mare. Doprovází ho hamburská vokalistka Mohna. Základem Löfflerových skladeb je deep house, do něhož začleňuje a vrství zvuky přírody a ozvláštňuje je prvky jazzu, indie rocku a vážné hudby. Výsledná kombinace melancholie a euforie v živých vystoupeních ústí do zřetelných vrcholů, které na Flédě podtrhne unikátní světelná a vizuální show. Program sedmého dílu Echoes doplní koncert skupiny Ba:zel a DJs Jane Miltz, Alan Wood a Luke Nova.

Návštěvníci vyprodané Flédy byli v únoru svědky strhujícího vystoupení německého producenta Jana Blomqvista, který živým setem zahájil letošní Echoes. Jeho melodický elektro pop a minimalistické techno v dubnu vystřídá mistr magického minimalismu Christian Löffler a zpěvačka Mohna s živou verzí Lofflerova alba Mare. Vzniklo uprostřed lesů v idylické části severního Německa na pobřeží Baltského moře, v oblasti, kde Löffler celý život žije. Zde se nechává inspirovat zvuky a obrazy přírody, které sám reinterpretuje prostřednictvím různých uměleckých médií - hudby, fotografování a malování. Po vytvoření základního rámce alba se uchýlil na samotu do malé dřevěné chaty u moře jen se skromným technickým vybavením pro produkci hudby a nahrávání přírodních ruchů. "Mám obrovskou sbírku nahrávek. Jsem téměř každý den venku, nahrávám zvuky a fotím. Hlavně fotím, ale vždy mám s sebou i audio záznamník pro případ, že budu chtít zachytit nějaký krásný zvuk nebo okamžik," vysvětluje Christian Löffler v rozhovoru pro časopis XLR8R.


Deska Mare je jeho druhou dlouhohrající nahrávkou. Znepokojivá zvuková krajina 17 skladeb je nasáklá mlžnou melancholií s lehce ponurým, přesto však euforickým podtónem. "Album mě dostalo hned na první poslech, musel jsem si ho okamžitě objednat na vinylu. Löffler na něm poprvé použil i vlastní vokály. Součástí jeho vystoupení na Flédě, kde odstartuje své evropské turné, bude i unikátní A/V live show vycházející z Löfflerových vizuálních materiálů," přibližuje dramaturg festivalu Echoes Josef Unčovský. Atmosféru desky spoluvytváří i použití starých nástrojů jako kalimba nebo citera, které Löffler sbírá a vozí si je z celého světa. "Mám rád ten kontrast mezi živými nástroji a elektronickou hudbou, jejich zapojování do struktury beatů a podobné věci," prozrazuje Christian Löffler. Výsledkem jsou čisté hypnotické skladby, které posluchače pomalu noří do jejich vnitřního světa snů. Na albu s ním spolupracovala Mohna, zpěvačka hamburské indie popové kapely Me Succeeds. Spolupracují již několik let a její hlas se objevil i na debutovém albu A Forest.

Festival elektronické hudby Echoes pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat nejaktuálnější zahraniční projekty ale také nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. Löfflerovu premiérovou show kromě Mohny podpoří živé vystoupení elektro-akustického dua Ba:zel ve složení Daniel Vlček (ex Groupe Guma Guar, Reverend Dick, Stresovicka Kramle) a Ewelina Chiu. Temně melancholická dvojice má za sebou několik úspěšných koncertů u nás i v zahraničí (např. s Dead Western nebo Shield Patterns). Line-up druhého vydaní Echoes 2017 doplní Djs Jane Miltz, Alan Wood a Luke Nova.

Info

Echoes:
Christian Löffler & Mohna (de)
7. 4. 2017 21:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 300,- v předprodeji / 350,- na místě

www.facebook.com/events/1619015355070910
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace